Cyfrowa przyszłość jest coraz bliżej. ABB Ability™.

ABB Ability™ to nasza zunifikowana, cyfrowa oferta dla wielu przemysłów - realizowana lokalnie, w chmurze lub na obrzeżach sieci - z urządzeniami, systemami, rozwiązaniami oraz platformą, która umożliwia naszym klientom wiedzieć więcej, czynić więcej i lepiej.

ABB Ability łączy naszych klientów z możliwościami Przemysłowego Internetu Rzeczy (Industrial Internet of Things). Ponadto, dzieki naszej ofercie serwisowej oraz dogłębnej wiedzy, ABB Ability idzie krok dalej i pozwala na wykorzystanie przechowywanych danych do podejmowania działań zamykających cykl decyzyjny, co generuje klientom dodatkową wartość w świecie rzeczywistym.

ABB Ability™ to sposób, w jaki ujarzmiamy siłę tkwiącą w cyfryzacji, aby codziennie, wraz z klientami, zarządzać postępem

Wiedzieć więcej

Zbieranie i przetwarzanie danych poprzez czujniki, urządzenia i oprogramowanie, aby wiedzieć więcej o swoim biznesie w czasie rzeczywistym

Robić więcej

Monitorowanie, sterowanie oraz zarządzanie urządzeniami, procesami oraz operacjami lokalnie lub zdalnie

Robić lepiej

Symulowanie, przewidywanie oraz optymalizacja poprzez narzędzia, wgląd do danych oraz analizę

Razem

Bliska współpraca z naszymi ekspertami oraz inżynierami z dowolnego miejsca na świecie w celu transformacji biznesu

 

Rozwiązania w zakresie ABB Ability™ oferują właściwe narzędzia i wsparcie do poprawy efektywności, produktywności, sprawności oraz bezpieczeństwa w trakcie całego cyklu funkcjonowania zakładu.

Planowanie

Audyty oraz doradztwo
Projektowanie oraz prace inżynieryjne
Szkolenia
Symulacje

Budowanie

Diagnostyka
Instalacja
Próby
Uruchomienia

Działalność operacyjna

Monitorowanie
Sterowanie
Zarządzanie
Optymalizacja

Obsługa

Analiza
Diagnostyka
Obsługa predykcyjna
Obsługa prewencyjna

Będąc inżynierami przyczyniamy się do postępu technologicznego, zawsze opracowując najbardziej innowacyjne rozwiązania w branżach, w których się specjalizujemy. Oznacza to, że cyfryzacja stawała się częścią naszego DNA już na początkowym etapie rozwoju. Od ponad 40 lat tworzymy urządzenia i systemy, w których implementujemy oprogramowanie oraz zdolność komunikacji po to, aby jeszcze lepiej realizowały swoje zadania. Dzisiaj, 55 procent dostarczanych przez nas urządzeń wyposażonych jest w cyfrowe rozwiązania oraz oprogramowanie.

Przez dziesiątki lat zgromadziliśmy znaczną ilość wiedzy na temat funkcjonowania ponad 20 branż przemysłowych. Głebokie zrozumienie branż naszych klientów oznacza, że znamy naukowe, inżynierskie oraz biznesowe podstawy wpływające na podejmowane decyzje. Wiedza ta jest implementowana w naszych rozwiązaniach, pozwalając na sprostanie wyzwaniom z jeszcze większą efektywnością i sprawnością.

W czasie kiedy inni dopiero zaczynają odkrywać znaczenie digitalizacji, my od lat jesteśmy ekspertami w integracji cyfrowych komponentów w systemach sterowania naszych klientów. Są to m.in. czujniki, oprogramowanie, sieci cyfrowe, a teraz również Przemysłowy Internet Rzeczy. Wraz z ABB Ability™, ujawniamy siłę naszej kolektywnej wiedzy oraz sposób w jaki jest ona zintegrowana i stosowana przez naszych klientów.

Zbieranie danych oraz ich analiza to dwa niezbędne kroki do tego, aby mieć właściwe rozeznanie w sytuacji. Dopiero jednak wykorzystanie posiadanych danych do podejmowania działań operacyjnych w realnym świecie jest trzecim istotnym krokiem, podczas którego tworzona jest wartość dodana dla klientów. Tym wyróżnia się ABB: w niedoścignionej gotowości do działania, w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań zamykających pełny cykl decyzyjny.

Zamykając pełny cykl decyzyjny tworzymy nowe możliwości dla klientów prowadzące do redukcji przestojów, zmniejszenia zużycia energii lub paliw, niższych kosztów eksploatacyjnych, wzrostu efektywności wykorzystania zasobów, zwiększenia sprawności i produktywności poprzez wzrost czasu nieprzerwanego działania, prędkości oraz poprawę wyników.

Koncentrując naszą działaność na branżach przemysłowych, staliśmy się światowym liderem w zabezpieczaniu oraz wykorzystaniu danych poprzez naszą zainstalowaną bazę skomunikowanych urządzeń cyfrowych.

Wiodąca zainstalowana baza:
  • 70 milionów cyfrowych urządzeń
  • 70 tysięcy cyfrowych systemów sterowania
  • 6 tysięcy aplikacji do zarządzania przedsiębiorstwem

Ta wiedza oraz zainstalowana baza tworzą silny fundament, na którym opiera się ABB Ability™.

Platforma ABB Ability™ to połączenie Przemysłowego Internetu z infrastrukturą chmurową. Integracja ta bazuje na wiodącej wiedzy ABB w zakresie technologii, branż oraz cyfryzacji umożliwiając biznesom wykorzystanie potencjału zawartego w zebranych danych. Platforma pozwala klientom na bezpieczną agregację ich danych, połączenie zebranych danych z jeszcze większą bazą danych przemysłowych, wykorzystanie predykcyjnych narzędzi analitycznych, analizę big data oraz wygenerowanie raportów, które mogą poprawić efektywność i produktywność.

ABB Ability™ Technology Platform

Obaj partnerzy stawiają na wzmocnienie cyfrowej transformacji w takich branżach działalności klientów, jak robotyka, gospodarka morska i porty, pojazdy elektryczne, czy energetyka odnawialna. Wybierając Microsoft Azure jako chmurę do budowy swojej zintegrowanej platformy komunikacyjnej, klienci ABB będą teraz mieli dostęp do infrastruktury chmury klasy enterprise, która czerpie korzyści z miliardów dolarów bieżących inwestycji. Współpraca ABB i Microsoft spowoduje przyspieszenie wprowadzania cyfrowych rozwiązań poprawiających produktywność klientów poprzez zwiększanie czasu niezawodnej pracy, prędkości i wydajności.

Strategiczne partnerstwo, które połączy wiodącą w branży ofertę rozwiązań cyfrowych — ABB Ability™ — i zdolności poznawcze internetu rzeczy IBM Watson, otwierając nowe możliwości przed klientami z sektorów użyteczności publicznej, przemysłu oraz transportu i infrastruktury. Klienci skorzystają z dogłębnej wiedzy ABB i jej szerokiej oferty cyfrowych rozwiązań w połączeniu z doświadczeniem IBM w obszarze sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i różnych sektorów rynku. Pierwsze dwa wspólne rozwiązania przemysłowe oparte na platformie ABB Ability™ i systemie Watson pozwolą ocenić i zrozumieć w czasie rzeczywistym zdarzenia zachodzące w fabryce i sieciach inteligentnych.

 

 

Oferta ABB AbilityTM została skonfigurowana do stosowania w wielu przemysłach.

Wymienione rozwiązania cyfrowe zostały dostrojone do potrzeb przemysłu bazując na wieloletniej wiedzy o branżach i klientach.

Przegląd ABB Ability™ (PDF / 67.5 kB)

Pobierz plik

 

 

Katalog rozwiązań ABB AbilityTM [EN]

Oferta ABB AbilityTM została utworzona do pracy w wielu branżach przemysłowych. Wymienione rozwiązania cyfrowe zostały dostrojone do potrzeb przemysłu bazując na wieloletniej wiedzy o branżach i klientach.

Lista rozwiązań ABB Ability™ jest dostępna w nowym katalogu.

Odkryj rozwiązania [EN]

 

Dowiedz się więcej o przemysłach, gdzie ABB Ability™ znajduje zastosowanie

 

 

 

ABB Ability™ Terms and Conditions