Geleceğin öyküsünü yazmak yetenek gerektirir. ABB Ability™.

ABB Ability farklı sektörleri kapsayan dijital yetkinliktir; cihazlar, sistemler, çözümler ve hizmetlerden oluşur. Müşterilerimize daha bilgili, daha üretken, daha iyi ve birlikte iş yapma becerisini, cihazlardan buluta kadar yayılan geniş bir spektrumda verir.

ABB Ability müşterilerimizi Nesnelerin İnterneti ile buluşturur ve sunduğumuz hizmetler ve uzmanlık üzerinden, daha da ileri giderek verilerin sağladığı anlamlı görüş açısını doğrudan eyleme dönüştürerek “halkayı tamamlar” ve fiziksel dünyada müşteri için değer oluşturur.

ABB Ability dijital gücü müşterilerimiz yararına gelişim sağlama, kullanma ve kontrol altına alma yöntemidir.

Daha bilgili

Verilerinizi sensörler, cihazlar ve yazılım üzerinden izleyerek işletmenizin durumundan gerçek zamanlı olarak haberdar olun

Daha üretken

Cihazlarınızı, süreçlerinizi ve operasyonunuzu yerinden veya uzaktan izleyin ve yönetin

Daha iyi

Araçlar, anlamlı ayrıntılar ve analizler üzerinden simülasyon, öngörüm ve optimizasyon yapın

Birlikte

İşletmeleri dönüştürmek için dünyanın her yerinde uzman ve mühendislerimizle çalışın

ABB Ability çözümleri operasyonun her aşamasında performans, verimlilik, etkinlik ve güvenlik artışı sağlayacak doğru araç ve desteği sunar

Planlama

Denetim ve danışmanlık
Tasarım ve mühendislik
Eğitim
Simülasyon

Oluşturma

Değerlendirme
Kurulum
Test etme
Devreye alma

Çalışma

İzleme
Kontrol
Yönetim
Optimizasyon

Bakım

Analiz
Arıza Tanı
Öngörücü bakım
Önleyici bakım

Biz, mühendisler olarak, uzmanlaştığımız sektörlerde teknolojiyi geliştirmek ve inovasyon öncüleri olmak motivasyonu ile çalışıyoruz. Hep önden giderek dijital dünyayı çok önceden genlerimizin bir parçası haline getirdik. 40 yıldan uzun bir süredir cihazlarımızı ve sistemlerimizi, daha da iyi çalışsınlar diye yazılım ve bağlantı özelliği ile üretiyoruz. Bugün sattığımız ürünlerin yüzde 55’inin kalbinde yazılım veya dijital teknoloji var.

Onlarca yıldır 20’den fazla sektörde, operasyon bilgisi ve anlamlı birikime dayalı devasa bir bilgi havuzu oluşturduk. Müşterilerimizin faaliyet gösterdiği sektörleri ayrıntılarıyla bilmek, kararların bilim, mühendislik ve işletme temelinde alındığını anlamamızı sağlıyor. Bu anlayışı çözümlerimizle bütünleştiriyoruz ve meydan okumaları daha etkili bir şekilde çözüme kavuşturuyoruz.

Başkaları dijitalin değerini daha henüz yeni keşfederken bizler çok uzun bir süredir dijital bileşenlerin müşterilerin kontrol sistemlerine entegre etmek konusunda uzman olmuştuk. Bu bileşenler arasında sensörler, yazılım, dijital ağlar ve şimdi de Endüstriyel Nesnelerin İnterneti var. Sahip olduğumuz kolektif bilginin sağladığı güç ve bu bilgiyi entegre etme ve müşteri yararına kullanma üzerindeki perdeyi ABB Ability ile kaldırıyoruz.

Algılanan verileri toplamak ve bunları analiz ederek anlamlı ayrıntılar elde etmek iki gerekli adımdır. Bu anlamlı ayrıntıları gerçek hayatta firmanın operasyonlarına uygulamak, müşteri için tüm değeri oluşturan üçüncü ve kritik adımdır. ABB’nin farkı burada ortaya çıkıyor: Eşsiz eyleme geçme kabiliyetimiz, sunduğumuz uçtan uca çözümler ve çevrimin ucunu kapatmak.

Çevrimin ucunu kapattığımızda müşterilerimiz için yeni fırsatların kilidini açmış oluyoruz. Bu fırsatlar daha az atıl kalma süresi, daha az enerji ve yakıt tüketimi, daha az bakım çalışması, artan kaynak verimliliği, artan performans ve çalışır kalma süresi, artan hız ve randıman ve daha fazlası.

Sanayi sektörüne ne denli odaklı olduğumuz düşünüldüğünde, dijital platformda bağlantılı çalışan cihaz parkımızın genişliği ve bunlar üzerinden verileri güvenli şekilde kullanmamız, ayrıca bu konuda dünya liderleri arasında yer almamız şaşırtıcı gelebilir.

Kurulu endüstriyel cihaz parkı:
  • 70 milyon dijital özellikli cihaz
  • 70.000 dijital kontrol sistemi
  • 6.000 kurumsal seviyede yazılım çözümü

ABB Ability’nin güçlü temelini sahip olduğumuz bu uzmanlık ve kurulu cihaz parkı oluşturmakta.

ABB Ability platformu, ABB’nin teknoloji, sektör ve dijital alanlardaki uzmanlığı ile işletmelere endüstriyel verilerin gücünü kullanma olanağı sunan, entegre Endüstriyel İnternet platformu ve bulut altyapısıdır. Bu platform müşterilere güven içinde veri entegrasyonu ve biriktirme, bunları ve sektörel verileri kombine etmeye, büyük veri ve kestirimsel analiz uygulamaya ve performans ve verimliliği artıracak anlamlı sonuçlar elde etmeye olanak tanır.

ABB Ability Technology Platform

Her iki partner de robotik, denizcilik ve liman işletmeciliği, elektrikli araçlar ve yenilenebilir enerji gibi müşteri segmentlerindeki dijital dönüşümü güçlendirmeyi hedeflemekte. ABB müşterileri, entegre bağlantı platformunun üzerinde çalışması için Microsoft Azure bulutunu seçtiklerinde, düzenli şekilde ve milyarlarca dolar yatırım yapılan kurumsal boyutlarda ve güçte bir bulut altyapısından yararlanacak. ABB ve Microsoft beraberce dijital çözümler sunmayı hızlandıracak ve müşterinin çalışır kalma süresini, hızını ve randımanını artırarak verimliliği yükseltecek.

AABB Ability pek çok farklı sektörlerde çalışmak üzere tasarlanmıştır. Bu dijital olarak etkin endüstriyel çözümler, yılların sektörel bilgisine ve müşteriler hakkında anlamlı bilgi birikimine dayanmaktadır.
ABB Ability™ çözümleri, endüstriler arasında çalışmak üzere tasarlanmıştır.

Dijital olarak etkinleştirilmiş bu endüstri çözümleri, yıllardır sektör ve müşterilerden alınan fikirlere göre hassas bir şekilde oluşturulmuştur.

ABB Ability™ özet dokümanı (PDF / 67.5 kB)

İndirABB Ability™ Çözümleri Kataloğu

ABB Ability™ çözümleri, endüstriler arasında çalışmak üzere tasarlanmıştır. Dijital olarak etkinleştirilmiş bu endüstri çözümleri, yıllardır sektör ve müşterilerden alınan fikirlere göre hassas bir şekilde oluşturulmuştur.

ABB Ability ™ çözümleri listesini artık yeni ABB Ability™ Çözümleri Kataloğu'nda bulabilirsiniz.
Endüstriyel dijital dönüşüme başlamak.

Bu makale, karar vericilere gerçek dünyadaki endüstriyel uygulamalar için en iyi uygulamaları sunar.