Kontrol Teknolojileri Bülteni 1/17

Ocak 2017 #Decathlon #IoTSP #MES #800xA #No.1 DCS

ABB Kontrol Teknolojilerinin Avrupa bölgesi için yayınıdır

Bültende bu ay neler var?

System 800xA v6 platformunda hangi yenilikler var?

Yeni sürüm v6 ile hem proses hem de SIL 3 (safety) uygulamaları için geliştirilmiş yeni kontrolör donanım ve yazılımını keşfedebilir, System 800xA platformuna eklenen yeni mühendislik özelliklerini deneyimleyebilir ve mevcut sistemlerin son teknolojiye nasıl uyumlu hale getirildiğini fark edebilir ve sistem çapında düzeltmelerden yararlanabilirsiniz. Yazının devamı için tıklayın.

System 800xA platformunu Elektriksel Kontrol Sistemi, SIL3 Emniyet Sistemi ve Merkezîleştirme Platformu olarak konumlayabilirsiniz. System 800xA platformu zenginleştirilmiş mühendislik kapasitesi, operatör performansını arttıran verimli ara yüzü ile varlık yöneticisi ile bu özellikleri sağlamaktadır.

System 800xA Donanım Seçici

Yeni projenizi veya mevcut projenizde bir genişleme planlarken doğru donanımı bulmak kimi zaman zor olabilir. İhtiyacınız olan birkaç tıklama ile doğru donanımı bulmanıza yardımcı olan yeni web tabanlı uygulamaya bir göz atın: İhtiyaçlarınıza göre donanımları süzebilir, kıyaslayabilir, anında modül tabanlarına ulaşabilir, donanımların bültenlerini kaydedebilirsiniz.

System 800xA platformu için donanım seçicisini www.800xahardwareselector.com sitesine tıklayarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

ABB DCS çözümleri niçin birinci sırada?

ABB’yi DCS pazarında lider yapan ürünleri başta amiral gemisi olan System 800xA platformu, Freelance proses kontrol sistemi ve diğer DCS çözümleri ile küçük ölçekli projelerden büyük ölçekli projelere uzanan geniş bir yelpazede aktivite göstermektedir. Tüm ABB kontrol sistemleri, kurulu sürümlerinden teknolojik güncel sürümlere terfi etme sürecinde yatırımlarınızı koruyan ve geliştiren çözümleri sunmaktadır.


Yazının devamı için tıklayın

ABB MES çözümü DSM Beslenme Ürünleri tesislerindeki üretkenliği arttırıyor

Sıklıkla bilginin güç olduğu söylenir. Bir üretici için bilgi, varlık değerlendirme, izlenebilirlik ve şeffaflık aracılığıyla daha verimli bir işletme için etkin kılmak için büyük etki anlamına gelmektedir. MES, SCADA (seviye 2) ile ERP (seviye 4) arasında bir seviyede çalışır ve ekipman ile envanterin verimli kullanımı için gerçek zamanlı bir platform sağlar. MES için hedef sektörler olarak gıda, kağıt, maden ve kimya olarak sıralanmaktadır.

Yazının devamı için tıklayın

“Yeni su kaynağı olarak Dalongton Gölü’nü kullanma, kademeli olarak normal su seviyesine geri dönmesine izin vererek dolaylı olarak Fuxian Gölü’ndeki suyu dolduracaktır.”

Compact ürün gamındaki kontrolörler, Fuxian’ da yaşanan kuraklığa yardımcı oluyor.

ABB kontrol cihazları, derivasyon sistem akışını kontrol eden pompa istasyonlarının kendi ağının izlenmesine, yönetilmesine ve otomatize edilmesine yardımcı olur.

İçme suyu ve atık su artıma teknolojileri hakkında daha fazla bilgiyi bu linkte bulabilirsiniz.


Otomasyonda trendler

Proses otomasyonunda siber güvenlik trendleri

Tüm işletmeler için veri güvenliği önemlidir. Gerçek şu ki şirketinizin gelecekteki büyüklüğü ve şekli, sizin tecrübe birikiminiz, fikirleriniz ve operasyonlarınız ile bu değerleri ne kadar koruyabildiğinizle doğrudan ilgilidir. Büyük önem taşıyan soru: Virüs saldırıları, bilgisayar korsanları ve insan hataları gibi şirketinizi siber risklere karşı nasıl bir güvence altına alıyorsunuz?

Compact HMI 6.0 sürümü şimdi kullanımınıza hazır

Kullanımı kolay ve gerçek nesne tabanlı mimarisi ile modern bir SCADA yazılımı olan Compact HMI ile tesislerinizin gerçek zamanlı operasyonu için ideal. Yüksek performanslı operatör ara yüzü ile canlı ve zengin proses grafikleri tasarlanabilir, işletmenizi tam kontrol altında tutabilirsiniz.

Etkinlikler

Abonelik

ABB Türkiye

Dudullu Organize Sanayi Bölgesi
2. Cadde, No:16 Y. Dudullu
İstanbul
Telefon: +90 216 528 2528
Eposta:  miray.akbas@tr.abb.com

Bizi takip edin

LinkedIn YouTube
Bizi takip edin
LinkedIn YouTube
Select region / language