Güç garantisi

Veri merkezleri fiziksel olarak dijital ekosistemlerine sıkıca bağlanabilirken, operasyonel olarak sürekli takip halinde çalışırlar. Amaçları altı-dokuz durumunu yakalamaktır – yani yüzde 99,9999'luk kesintisiz çalışma süresi hedefi. Bu çabayı destekleyen kilit bir teknoloji de, kesintisiz güç kaynağı yani UPS'tir.

UPS, ani yükselmeleri, dalgalanmaları, çökmeleri, gürültüyü ve harmonikleri ortadan kaldırmak için gelen gücü şartlandırır; ve bir elektrik kesintisi olursa, UPS bataryalarında veya diğer enerji depolama sistemlerinde depolanan güç, bir acil durum jeneratörü çevrimiçi oluncaya kadar merkezi çalıştırmaya devam eder. UPS bataryalarına alternatif olarak yedekleme için volanlar, hidrojen yakıt hücreleri ve diğer alternatifler mevcut olsa da, maliyetleri veya zor kullanımı çoğu zaman onları devre dışı bırakır.

Gelişmiş UPS teknolojisi son derece verimli olup düşük bir toplam sahip olma maliyeti sunuyor. Örneğin, ABB Conceptpower DPA 500, merkezi olmayan bir paralelleme mimarisi (DPA) kullanır, böylece merkezdeki her UPS modülü, tam işlem için gereken tüm donanım ve yazılımı içerir. Modüller hiçbir ortak bileşen paylaşmaz – her biri bağımsız bir şekilde, kendi statik bypass, doğrultucu, inverter, lojik kontrolü, kontrol paneli, batarya şarj cihazı ve bataryaları ile çalışır. Bu nedenle modüller hiçbir işlem kesintisi olmadan değiştirilebilir. Bir modülde bir arıza meydana gelirse, 1 adet eksik modülle sistem normal şekilde çalışmaya devam eder (geçici olarak). Arızalı modülün sökülmesi ve değiştirilmesi diğerlerini etkilemez.

Yüzde 96 enerji verimliliği ile, bu ABB UPS sistemleri elektrik maliyetlerini önemli ölçüde düşürür ve güç kullanım etkinliğini arttırır. Ek olarak, daha az elektrik kullandıkları için daha az ısı üretirler (soğutma maliyetlerini de düşürmeye yardımcı olurlar) ve sadece çok küçük bir alana ihtiyaç duydukları gayrimenkul maliyetlerinin yüksek veya alanın kısıtlı olduğu yerlerde önemli bir fayda sağlarlar. Operasyonel davranış için en üst sınıf olan VFI-SS-111 olarak onaylanan ABB UPS'ler, veri merkezi güç dağıtımına olağanüstü güvenilirlik ve esneklik getiriyor.

Bilgi ve kaynaklar

Select region / language

Çok izlenen bağlantılar