Veel led-lampen worden het beste gedimd met zogenaamde faseafsnijding-dimmers. Daarom werd de populaire led-draaidimmer 6523 U vervangen door de verbeterde uitvoering 6523 U-102. Net als zijn voorganger is ook deze dimmer geschikt voor montage in een standaard inbouwdoos. De verbeterde dimmer kan handmatig worden ingesteld op faseaansnijding of faseafsnijding. Door de faseafsnijding is de dimmer nu ook geschikt voor dimbare laagvolt retrofit-led-lampen met conventionele of elektronische transformatoren. Dat maakt de -102-uitvoering een universele dimmer.
Voor ‘niet LEDi’ is de 6523 U-102 belastbaar tot 250 W/VA; voor retrofit-led-belasting is het nominale vermogen maximaal 100 VA.
ABB in de Benelux is de lokale vertegenwoordiging van het wereldomvattende ABB-concern. ABB is marktleider op het gebied van energie- en automatiseringstechnologieën, waardoor nutsbedrijven en industriële klanten hun prestaties kunnen verbeteren met gelijktijdige vermindering van de belasting voor het milieu. De ABB-groep is werkzaam in meer dan 100 landen en stelt ongeveer 130.000 mensen te werk.
Noot voor de redactie:
Neem voor meer informatie contact op met Michael Lutje Wooldrik, Coördinator Marketing Communicatie, telefoon +31 (0)318 66 93 28 of e-mail michael.lutje-wooldrik@nl.abb.com
ABB b.v., Low Voltage Products
Frankeneng 15
6716 AA Ede, Nederland
Tel: +31 (0)318 66 93 00