Global site

Strona ABB używa ciasteczek (cookies). Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z naszą polityką. Więcej

Architektura

Firma ABB prezentuje kolejne osiągnięcie w dziedzinie systemów rozdzielczych niskiego napięcia, wyznaczając nowe standardy łatwej obsługi i wydajności.

System sterowania rozdziałem energii elektrycznej ABB Ability™ umożliwia gromadzenie istotnych informacji pochodzących z urządzeń ABB zainstalowanych w niskonapięciowych systemach rozdzielczych. 
Urządzenia te można podłączyć z użyciem technologii „plug and play” do platformy w chmurze, przekazując dane za pośrednictwem wyłącznika Emax 2 (wyposażonego w moduł Ekip Com Hub) lub modułu Ekip E-Hub z użyciem komunikacji Modbus RS-485, Modbus TCP i Ekip Link.

Konfiguracja połączenia wbudowanego
Konfiguracja połączenia zewnętrznego

Konfiguracja połączenia wbudowanego z użyciem Ekip Com Hub

Wyłącznik Emax 2 wyposażony w nowy moduł Ekip Com Hub pozwala połączyć całą rozdzielnicę z chmurą obliczeniową.
Ten specjalny moduł komunikacyjny typu kasetowego wystarczy umieścić w skrzynce zaciskowej i podłączyć do Internetu.

 

Konfiguracja połączenia zewnętrznego z użyciem Ekip E-Hub

Moduł Ekip E-Hub można zamontować na szynie DIN, żeby gromadzić dane pochodzące z całego systemu. Dodatkowo istnieje możliwość podłączenia czujników parametrów środowiskowych (temperatury, wody i gazu) za pomocą analogowych lub cyfrowych wejść i wyjść. Opcjonalnie dostępne są moduły do komunikacji Wi-Fi lub GPRS.

Dowiedz się więcej