Global site

Strona ABB używa ciasteczek (cookies). Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z naszą polityką. Więcej

Jak to działa?

Prosta, zintegrowana architektura zapewnia dostęp do skalowalnych i zawsze aktualnych usług.

System sterowania rozdziałem energii elektrycznej ABB Ability™ można błyskawicznie podłączyć do rozdzielnicy niskiego napięcia za pomocą urządzeń typu „plug and play”:

  • Wyłączniki powietrzne
  • Wyłączniki kompaktowe
  • Wyłączniki instalacyjne
  • Urządzenia pomiarowe
  • Rozłączniki i bezpieczniki
  • Arc Guard - system ochrony przed łukiem elektrycznym
  • Softstarty układy łagodnego rozruchu

System sterowania rozdziałem energii elektrycznej ABB Ability™ oparty jest na zaawansowanej architekturze, która pozwala gromadzić, przetwarzać i przechowywać dane w chmurze. Architektura ta została opracowana wspólnie z firmą Microsoft w celu zwiększenia wydajności i zagwarantowania najwyższego poziomu niezawodności i bezpieczeństwa.

Konfiguracja połączenia wbudowanego
Konfiguracja połączenia zewnętrznego

Konfiguracja połączenia wbudowanego
z użyciem Ekip Com Hub

Zaawansowane funkcje pomiarowe i komunikacyjne wyłączników powietrznych Emax 2 oferują nowe możliwości w zakresie innowacji.

Wyłącznik Emax 2 wyposażony w nowy moduł Ekip Com Hub pozwala połączyć całą rozdzielnicę z chmurą obliczeniową. Ten specjalny moduł komunikacyjny typu kasetowego wystarczy umieścić w skrzynce zaciskowej i podłączyć do Internetu. Moduł Ekip Com Hub gromadzi wówczas dane pochodzące z innych urządzeń, a dokładniej wyłączników Emax 2 wyposażonych w jeden z następujących modułów komunikacyjnych:

  • Ekip Com Modbus RS-485
  • Ekip Com Modbus TCP
  • Ekip Link

Dzięki kreatorowi i funkcji automatycznej konfiguracji połączenia oprogramowanie Ekip Connect może przeprowadzić użytkownika przez proces uruchomienia w ciągu zaledwie kilku minut.

Konfiguracja połączenia zewnętrznego
z użyciem Ekip E-Hub

Moduł Ekip E-Hub pozwala zwiększyć zakres zastosowania systemu sterowania rozdziałem energii elektrycznej ABB Ability™ i modernizować systemy wykorzystujące wcześniejsze wersje urządzeń pomiarowych i zabezpieczających firmy ABB.
Moduł Ekip E-Hub można zamontować na szynie DIN, żeby gromadzić dane pochodzące z całego systemu. Oprogramowanie Ekip Connect pozwala błyskawicznie skonfigurować połączenia, ułatwiając i przyspieszając proces przekazania do eksploatacji.

Zarówno w przypadku konfiguracji połączenia wbudowanego, jak i zewnętrznego przeprowadzane jest automatyczne skanowanie urządzeń systemowych, a usługi związane z chmurą aktywowane są w kilku prostych krokach. Dodatkowo istnieje możliwość podłączenia czujników parametrów środowiskowych (temperatury, wody i gazu) za pomocą analogowych lub cyfrowych wejść i wyjść. Opcjonalnie dostępne są moduły do komunikacji Wi-Fi lub GPRS.

Dowiedz się więcej