Global site

Strona ABB używa ciasteczek (cookies). Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z naszą polityką. Więcej

Kolejna odsłona systemu ABB-free@home®!

Udany debiut rynkowy nowego systemu automatyki domowej ABB zaowocował mnóstwem kolejnych inspiracji zmotywował firmę do utrzymania poziomu innowacyjności!

Jakie są nowe produkty?

Nowe wzornictwo

Wzornictwo i estetyka to wartości dodane leżące u podstaw systemu ABB-free@home. Aby zaoferować klientom ABB jeszcze większy wybór, oferta produktowa została rozszerzona o szereg nowych kolorów i linii, tj. Dynasty, Zenit, Basic55, stal nierdzewna oraz Balans SI!

Stacja pogodowa

Stacja pogodowa ABB-free@home do montażu na zewnątrz budynku zapewnia większy komfort, bezpieczeństwo i oszczędność energii. Nowy edytor logiki działania pozwala na zautomatyzowanie wielu nowych, użytecznych funkcji.

ABB-free@homeTouch 4.3"

Nowy panel ABB-free@homeTouch z 4,3” wyświetlaczem do montażu podtynkowego zapewnia wygodną obsługę do 16 funkcji systemowych. Urządzenie jest zintegrowane z regulatorem temperatury. Nowoczesny wygląd podkreśla gładka szklana powierzchnia ekranu oraz tylko 8 mm grubość zamontowanego panelu.

Jakie są nowe funkcje?

Sterowanie głosem

Sterowanie instalacjami domowymi jest jeszcze łatwiejsze. System automatyki domowej ABB-free@home® może być teraz w łatwy sposób sterowany za pomocą poleceń głosowych. Interakcja między użytkownikiem a systemem odbywa się intuicyjnie i przypomina rozmowę z inną osobą. System rozumie polecenia takie jak „Włącz wszystkie światła!” i nawet odpowiada słowami: „W porządku. Wszystkie lampy zostały włączone.” Może również odpowiadać na pytania zadawane przez użytkownika, jak na przykład: „Czy światło jest nadal włączone?” Funkcję sterowania głosem włącza się przez naciśnięcie przycisku mikrofonu w interfejsie użytkownika aplikacji free@home.

myABB-LivingSpace

Zdalne sterowanie instalacjami domowymi z dowolnego miejsca oferuje szereg możliwości zwiększających wygodę, takich jak otwieranie drzwi członkom rodziny lub znajomym, kontrola aktualnego stanu oświetlenia, położenia okien i rolet czy włączanie ogrzewania w domu w momencie wychodzenia z pracy, tak aby po przyjeździe do domu w środku było ciepło i przytulnie. Możliwość korzystania z takich komfortowych rozwiązań wymagała do tej pory stosowania usług dynamicznego DynDNS oraz dużej wiedzy o sieciach IT. Funkcja myABB-LivingSpace sprawia, że zdalny dostęp i sterowanie jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Jest ona swoistym łącznikiem między systemem free@home a smartfonem, tabletem lub komputerem i wymaga do pracy jedynie połączenia z Internetem. Komunikacja między myABB-LivingSpace, systemem free@home oraz urządzeniem jest szyfrowana za pomocą protokołu TLS oraz dodatkowo zabezpieczona szyfrowaniem typu end-to-end. W ten sposób wymiana danych przez Internet jest w pełni bezpieczna.

Funkcje logiczne

System oferuje nowe menu „Actions” (Działania), które umożliwia inteligentne łączenie różnych procesów za pomocą warunku „If ... Then” (Jeżeli ... wtedy). „Jeżeli wiatr jest zbyt silny, otwórz wszystkie rolety, aby zabezpieczyć je przed uszkodzeniem”. „Jeżeli zadziała czujka ruchu, gdy nikogo nie ma w domu, wyślij powiadomienie na mój telefon”. Twój dom zaczyna sam myśleć.

Wyświetlanie stanu okien i aktorów


Zdarza Ci się w pośpiechu sprawdzać, czy wszystkie światła są wyłączone, a wszystkie okna są zamknięte? Teraz wystarczy tylko spojrzeć na ekran smartfona lub tabletu!

Dowiedz się więcej