ABB zwiększa funkcjonalność produktów z serii KNX

Frankfurt, 13 marca 2016 r. — Firma ABB, światowy lider w dziedzinie energetyki i automatyki, rozszerzyła asortyment swoich produktów z serii KNX. ABB oferuje obecnie kompleksowe rozwiązania obejmujące czujniki bezpieczeństwa i ruchu, regulator temperatury pomieszczenia zapewniający odpowiednią równowagę między ogrzewaniem a chłodzeniem, nowy czujnik CO2 w powietrzu gwarantujący świeże powietrze oraz łączenie przyciskiem. Cały asortyment produktów jest dostępny w Niemczech, Austrii i Holandii pod marką Busch-Jaeger (firma należąca do Grupy ABB) i oferuje optymalny zakres opcji do budynków usługowych.

Regulator temperatury pomieszczenia z wejściem uniwersalnym 5-miejscowym


Regulator temperatury pomieszczenia ma podtynkowe wejście uniwersalne i pełni funkcję „samodostrajającego się przełącznika klawiszowego”. Ten zaawansowany technologicznie produkt może precyzyjnie kontrolować ogrzewanie i chłodzenie pod kątem maksymalnego komfortu przebywania w pomieszczeniu. Specjalne podświetlenie: wejście uniwersalne składa się z maksymalnie pięciu bezpotencjałowych wejść binarnych, z których jedno można wybrać jako wejście analogowe, a dwa mogą być używane jako styki wejściowe czujnika temperatury. Dzięki temu użytkownik może podłączyć do regulatora montowanego podtynkowo nawet 5 standardowych przełączników/przycisków sterujących ściemniaczami, roletami, sekwencjami przełączania lub scenami oświetleniowymi.

Do przyłączania do wejścia uniwersalnego 5-miejscowego służy zacisk śrubowy/wtykowy 6-miejscowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu podłączanie urządzeń/czujników do regulatora jest bardzo proste. Montaż wszystkich elementów systemu odbywa się błyskawicznie, co przekłada się na obniżenie kosztów montażu.

Dodatkowe urządzenie montażowe: czujnik CO2 marki Busch z elementami wielofunkcyjnymi


Firma ABB wprowadziła na rynek kolejne innowacyjne rozwiązanie, które zapewnia dostosowywanie ilości świeżego powietrza za pomocą czujnika CO2 marki Busch. Czujnik można również zintegrować z systemem KNX. Stężenie dwutlenku węgla w powietrzu nie powinno przekraczać 1000 ppm — szczególnie w miejscach zgromadzeń większej liczby osób, np. na spotkaniach, konferencjach czy w salach lekcyjnych. Dobrą jakość powietrza w otoczeniu gwarantuje system wentylacyjny sterowany nowym czujnikiem CO2 firmy ABB.

Nowy czujnik CO2 marki Busch mierzy nie tylko stężenie dwutlenku węgla w powietrzu, ale również wilgotność, ciśnienie i temperaturę powietrza. Wszystkie te cztery wartości są wyświetlane na ekranie i udostępniane na magistrali KNX. Górne i dolne wartości graniczne CO2 i wilgotności można zmieniać za pomocą powiązanej aplikacji. Skonfigurowane wartości graniczne są również udostępniane na magistrali KNX do wykorzystania w zastosowaniach dodatkowych.

Zatwierdzone czujniki ruchu i łączenie za pomocą przycisku


Innowacyjne, wysokiej jakości czujniki ruchu oferowane przez ABB podnoszą komfort życia. Są nie tylko spostrzegawcze, pomocne i wydajne, ale również mogą automatycznie zarządzać szeregiem zadań w dowolnym miejscu w budynku. Łączenie za pomocą przycisku oznacza, że każdy przełącznik klawiszowy ma własną diodę LED o kolorach podstawowych (RGB), która odzwierciedla jego stan według koncepcji ABB. Zintegrowany czujnik temperatury dokładnie rejestruje rzeczywistą temperaturę w pomieszczeniu. W skład tej serii produktów wchodzi też funkcjonalny program użytkowy o uniwersalnym zastosowaniu. Osłony dostępne w systemie ABB-free@home® pełnią funkcję przełączników klawiszowych.
Wszystkie produkty z serii KNX można łączyć z wyłącznikami oświetlenia ABB/Busch-Jaeger z serii
f u t u r e® linear, Busch-axcent®, s o l o®, c a r a t®, Busch-Duro 2000® SI i Reflex SI.

Zalety produktów


  • Cała seria urządzeń użytkowych: od czujników ruchu do regulatora temperatury pomieszczenia
  • Pomiar stężenia dwutlenku węgla i wilgotności powietrza z wykorzystaniem zintegrowanego regulatora temperatury pomieszczenia
  • Możliwość podłączania dodatkowych czujników
  • Możliwość zamontowania zewnętrznego czujnika temperatury
  • Do regulatora montowanego podtynkowo można podłączyć do pięciu standardowych przełączników/przycisków
  • Nowość w programie: czujnik CO2 Busch

ABB (www.abb.com) jest światowym liderem w dziedzinie energetyki i automatyki. Umożliwiamy firmom z branży energetyki, przemysłu, transportu oraz infrastruktury poprawę wydajności przy jednoczesnym ograniczeniu oddziaływania na środowisko naturalne. Grupa kapitałowa ABB jest obecna w około 100 krajach na całym świecie i zatrudnia około 135 000 osób.

Dowiedz się więcej

Select region / language