Global site

Strona ABB używa ciasteczek (cookies). Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z naszą polityką. Więcej

Przykładowe zastosowanie — China Post Group

Rozwiązania podłączane w trakcie pracy były głównymi zaletami podczas instalacji centrum przetwarzania danych

Chińska Grupa Pocztowa, posiadająca 51 000 oddziałów, nie jest typowym przedsiębiorstwem pocztowym, ponieważ oprócz doręczania listów oferuje szereg innych usług: od przesyłania pocztówek online, przez rezerwację lotów i hoteli, po usługi bankowe. Dlatego firmowa infrastruktura łączności ma krytyczne znaczenie dla możliwości obsługiwania jednego z najbardziej ludnych krajów na świecie.

Wyzwanie

Aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na usługi publiczne, Chińska Grupa Pocztowa postanowiła zainwestować w nowoczesne centrum przetwarzania danych. Firma ABB była w stanie dostarczyć kompletne rozwiązanie dla głównego centrum przetwarzania danych krajowego systemu informacji pocztowej w Pekinie. Głównym czynnikiem decydującym o wyborze firmy była rozdzielnica ABB z niskonapięciowymi elementami, zajmująca niewiele miejsca i pozwalająca obniżyć koszty.

Rozwiązanie

Firma ABB dostarczyła szafy dystrybucji zasilania, szafy zasilania bezprzerwowego (UPS) i liczniki energii. Jedynym z wymagań było, aby wyłączniki instalacyjne (MCB) mogły być podłączane w czasie pracy i miały możliwość regulacji faz.

„Mogliśmy zaoferować pełne rozwiązanie oparte na znakomitej technologii i wygodne w obsłudze” — mówi Cheney-ZhaoZhen Chen, menedżer ds. marketingu grupy produktów w firmie ABB odpowiedzialny za produkty z grupy obudów i szyn DIN w Chinach. „Szczególnie rozwiązanie szyny łączeniowej SMISSLINE i adaptera z wyłącznikiem MCB S200 spełniało przedstawione przez chińską pocztę wymaganie dotyczące możliwości podłączania w czasie pracy, a ponadto wpływało na obniżenie kosztów liczników energii”.

Ponadto pomocnicze styczniki zamontowane u dołu wyłączników instalacyjnych w celu wykrywania stanu pozwoliły zaoszczędzić wiele miejsca w szafach. Oprócz wyłączników instalacyjnych S200 i szyny SMISSLINE, firma ABB dostarczyła także inne elementy niskonapięciowe, takie jak wyłączniki Tmax, ograniczniki przepięć OVR, system monitorujący (EM-PDU) z ekranem dotykowym wyświetlającym wszystkie parametry elektryczne i kontrolki szafy zasilającej.

Główne produkty