Global site

Strona ABB używa ciasteczek (cookies). Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z naszą polityką. Więcej

Zasilanie w pojeździe

Innowacyjne technologie kolejowe

Firma ABB współpracuje z wiodącymi producentami pojazdów i operatorami transportowymi na całym świecie, oferując szeroki asortyment produktów przeznaczonych dla taboru kolejowego.

Norma IRIS (międzynarodowy standard dla kolejnictwa). Promowana przez założycieli tej inicjatywy (Alstom Transport, AnsaldoBreda, Siemens Transportation Systems i Bombardier Transportation) i UNIFE oraz wspierana przez operatorów, integratorów systemów i producentów sprzętu, norma IRIS uzupełnia uznawaną międzynarodowo normę jakości ISO 9001, wprowadzając konkretne wymagania odnoszące się do kolejnictwa.

Zakłady niskonapięciowe ABB uzyskały certyfikat IRIS i dostarczają szeroki zakres elementów dla producentów kolejowych, aby spełnić uznawane na całym świecie poziomy jakości.

Główne produkty

Współpracując na całym świecie z czołowymi producentami pojazdów szynowych i operatorami transportowymi, ABB dysponuje szeroką ofertą produktów przeznaczonych do taboru kolejowego. Przy montowaniu wyłączników w pociągu należy przestrzegać rygorystycznych norm bezpieczeństwa. Certyfikacja IRIS zapewnia, że podzespoły kolejowe z takim certyfikatem reprezentują odpowiedni poziom jakości uznawany na szczeblu międzynarodowym, który sprawia, że spełniają one różne wymagania obowiązujące w poszczególnych krajach, restrykcyjne wymagania określone przepisami oraz wysokie wymagania jakościowe.

Oprócz tego konieczne jest spełnienie następujących norm kolejowych:

  • Normy przeciwpożarowe: przepisy bezpieczeństwa i klasyfikacje dotyczące wybuchu i gaszenia pożarów, a także emisji dymu dla produktów zainstalowanych w pojazdach. ABB ma w swojej ofercie wyłączniki w obudowach formowanych z tworzyw sztucznych zgodne z normami NF F 16-101/102 i EN 45545.
  • Normy wstrząsów i drgań: rygorystyczne wymagania funkcjonalne dotyczące kwalifikacji produktów do montażu w pojazdach poddawanych drganiom występującym w środowisku pracy. ABB ma w swojej ofercie wyłączniki w obudowach formowanych z tworzyw sztucznych zgodne z normą IEC 61373.