Global site

Strona ABB używa ciasteczek (cookies). Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z naszą polityką. Więcej

Przykładowe zastosowanie — Gamesa

Firma ABB dostarcza rozwiązania opierające się na prostocie i wydajności dla elektrowni wiatrowych

Gamesa, firma z 18-letnim doświadczeniem, jest światowym liderem w dostarczaniu rozwiązań technologicznych dla firm z branży energetyki wiatrowej — branży, która stale się rozwija w celu sprostania coraz większym wymaganiom dotyczącym produkcji energii w sposób zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju.

W ramach procesu zwiększania produkcji energii, firma Gamesa Electric postanowiła wymienić posiadane styczniki na styczniki typu AF. Dzięki nim, a pośrednio dzięki doświadczeniom firmy ABB, zaoszczędziła pieniądze, czas i miejsce.

Wyzwanie

Po zainstalowaniu 24 143 MW mocy w 2011 r. Gamesa znalazła się wśród największych światowych firm na rynku projektowania turbin wiatrowych. Aby sprostać wymaganiom rynku i konkurencji, firma Gamesa zawsze szuka sposobów na zwiększenie swojej wydajności oraz dostępności swoich produktów i usług.

Jedna z metod redukcji kosztów wykazała, że dużo czasu i nakładów finansowych można zaoszczędzić w trakcie montażu i projektowania paneli operatorskich turbin wiatrowych. Właśnie dlatego Gamesa zdecydowała się podjąć rozmowy z ABB w celu opracowania odpowiedniego rozwiązania.

Rozwiązanie

Aby zwiększyć wydajność i uprościć prace montażowe, po konsultacji z inżynierami ABB Gamesa postanowiła zmienić dotychczasowe, tradycyjne styczniki instalacyjne na styczniki typu AF oferowane przez ABB.

Firma Gamesa, której celem było obniżenie kosztów procesu projektowania i montażu o 20%, jest zadowolona z efektu wprowadzonych zmian — osiągnięto założony cel obniżenia kosztów, jak również opracowano jeszcze bardziej niezawodny produkt. Dzięki elastyczności połączeń cewki styczników AF można było skrócić długość kabli i przewodów w szafkach.

Zwarta budowa styczników AF oraz ograniczenie zużycia energii przyczyniły się do zmniejszenia rozmiarów szaf i uproszczenia procesu montażu. Pozostanie na czołowym miejscu w branży firma Gamesa zawdzięcza też wbudowanym funkcjom styczników, takim jak filtr RC (oporowo-pojemnościowy), ograniczanie przepięć itd.

Główne produkty