Global site

Strona ABB używa ciasteczek (cookies). Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z naszą polityką. Więcej

Oprogramowanie PowerCad-5 dla produktów niskiego napięcia ABB

Szeroki asortyment produktów niskiego napięcia ABB można teraz obsługiwać za pomocą najnowszej wersji oprogramowania elektrotechnicznego, jakim jest PowerCad-5


PowerCad jest powszechnie znanym pakietem oprogramowania z optymalnymi funkcjami do projektowania rozwiązań elektrotechnicznych, dostępnym w Australii i Nowej Zelandii, a także w innych krajach, np. w RPA. PowerCad jest używany przez biura doradztwa inżynieryjnego, wykonawców prac elektrycznych, producentów rozdzielnic i użytkowników końcowych, zarówno jako narzędzie do projektowania, jak i narzędzie do kontroli zgodności instalacji z normami i standardami.

Dzięki PowerCad można wybrać wyłącznik z wykorzystaniem pełnych krzywych koordynacyjnych, co zapewnia realizowanie układów selektywnych lub kaskadowych zgodnie z wymaganiami projektowymi. Przy projektowaniu rozwiązań równocześnie wykonywane są obliczenia spadku napięcia na kablach, impedancji pętli zwarciowych, impedancji instalacji uziemiającej i naprężenia termicznego w kablach. Wybory kabli i związane z nimi obliczenia są realizowane według najnowszej wersji normy AS/NZS 3008.1.1. Oprogramowanie PowerCad może ponadto sprawdzać zgodność z postanowieniami normy AS/NZS 3000 w zakresie zdolności eliminowania zwarć łukowych na liniach zasilających, przez które przepływa prąd o natężeniu przynajmniej 800 A, jak również w zakresie dyskryminowania urządzeń zabezpieczających o natężeniu prądu poniżej 250 A na obwodzie zasilania.

Dzięki umożliwieniu obsługi produktów niskiego napięcia ABB użytkownicy PowerCad mają dostęp do szerokiego asortymentu najlepszych produktów elektrotechnicznych oferowanych przez ABB.

Firma ABB jest znana z innowacyjnych rozwiązań produktowych, a ostatnia aktualizacja oprogramowania PowerCad-5 obejmuje najnowsze wersje jej produktów, takie jak rodzina wyłączników powietrznych Emax 2. Projektanci mogą dzięki temu z łatwością korzystać z tej nowej rodziny produktów, które charakteryzują się tym, że zajmują najmniej miejsca ze wszystkich rozwiązań do rozdziału niskiego napięcia. Dzięki udostępnieniu wyboru wyłączników powietrznych Emax 2 użytkownicy oprogramowania PowerCad mogą korzystać z ich najnowocześniejszej technologii i doskonałej wydajności, jak również z nowej generacji wyłączników samoczynnych dostosowanych do tej rodziny produktów.

Mają oni również dostęp do rozwiązań przystosowanych do napięć rzędu 690 V i 1000 V, co dodatkowo poszerza zakres tego oprogramowania o górnictwo i inne zastosowania specjalne.

Opublikowanie aktualizacji PowerCad-5 obejmującej produkty niskiego napięcia ABB z pewnością zwiększy możliwości jego użytkowników, którzy będą mogli korzystać z optymalnych rozwiązań w swoich projektach.

Dowiedz się więcej