Global site

ABB, esnekliği ve kurulum verimliliğini arttırmak için SNK serisini genişletiyor

Yeni kompakt soketli klemensler, montaj süresini %90’a kadar düşürüyor

Hannover, 13 Nisan 2015. Önde gelen enerji ve otomasyon teknolojisi şirketi ABB, endüstriyel ekipman üreticilerinin kurulum çabalarını azaltmalarına ve stok düzeylerini optimize etmelerine yardımcı olan yeni soketli klemens serisini piyasaya sürdü. Alt grupların soketli klemens ve kablo demetleri ile bağlanmasıyla montaj ve test süresi azalıyor. Fişli klemensler, yerinde yapılandırmayı kolaylaştırıyor ve önceden yapılandırılmış geniş bir çözüm yelpazesini stoklama gereğini ortadan kaldırıyor.

ABB’nin Alçak Gerilim Ürünleri Divizyonu’ndaki Bağlantı Ürün Grubu Yöneticisi Frederic Stuckelberger, “Yeni soketli SNK serisi, fabrikanın devreye alınmasını optimize ederek ve tesisatları yerinde emniyetli hale getirerek müşterilerin verimliliklerini artırmasına yardımcı olmak adına geliştirildi” diyor. “Bir seferde tek terminal bağlamak yerine kablolar, soketlerle donatılmış birleştirilmiş kablo demetleri ile kolayca birleştirilebilir. Böylece tüm imalat, test ve devreye alma işlemleri optimize edilir, maliyetten tasarruf edilir ve işçilik süresi %90’a kadar azaltılır.”

Zor koşullarda güvenilir.

Yeni ürün yelpazesi, ürünlerin özellikle marin uygulamaları, anahtarlama donanımları, asansörler veya demiryolları gibi zor koşullara dayanması gerektiği uygulamalar için uygundur. En şiddetli şok, sıcaklık artışı ve titreşim testlerini başarıyla geçmiştir.

Uygun maliyetli çözümler

ABB soketli klemensler, piyasa ortalamasına kıyasla %15 panoda yer tasarrufu sağlar. Soketlerin optimize edilmiş boyutu daha iyi görünürlük ve devrelerin tanımlanması için daha büyük etiketleme yüzeyi sağlar. Sadece 2 soket çeşidi kullanarak, 2 ile 15 kutuplu alet kullanmadan dişi soket gruplarını oluşturmak kolaydır ve bu üniteye ait soketlerin stoğunu %30’a kadar düşürecektir. Endüstriyel ekipmanın soket ve aksesuarları, nakliye için kolayca ayrılabilir.

Güvenlik ve koruma

Hatasız kodlama sistemi sayesinde yerinde kurulum %100 güvenlidir. Bir kodlama sırası oluşturmak, bir grup soketin yanlış devrelere bağlantı yapılmasını önler: sadece bir klemense bir kodlama çubuğu koyun ve tam ters soketin bağlantısını kesin. Kazara soketin çekilmesi durumunda bağlantı kesilmesi riskini önlemek için bir kilitleme aygıtı da eklenebilir (ek güvenlik aksesuarı). Otomatik kilitleme işlevine sahiptir (sadece bir tık!) ve yalnızca bir kilitleme aksesuarıyla 2 ile 8 soketi güvenle kilitler. Kablo kelepçeli versiyon, birkaç kabloyu birlikte gruplamak için kullanılabilir.

SNK soketli klemenslerin kısa bir özeti

SNK serisi soketli klemensler, PI-Spring teknolojisi ve vidalı kelepçe teknolojisini içerir. SNK soketli klemensler, SNK akıllı bağlantıların avantajlarını soketli bağlantının esnekliği ve performanslarıyla birleştirir. Bağlantı kapasitesi 0.2 ila 6 mm² (26 ila 10 AWG) arasındadır.

ABB (www.abb.com), kamu ve endüstri müşterilerinin performanslarını iyileştirirken çevresel etkilerini azaltmalarını sağlayan güç ve otomasyon teknolojilerinde liderdir. ABB Grubu yaklaşık 100 ülkede 145.000 civarında çalışanıyla faaliyet göstermektedir.

Basın bültenini indirin (.doc)

Yüksek çözünürlüklü resimler

Resimlerinizin yüksek çözünürlüklü halini açmak için küçük resme tıklayın ve makinenize veya cihazınıza kaydedin.

ABB Web Yayınları