2014 Kontrol Mühendislerinin Seçimi Ödülleri’nde ABB’nin ağır sanayi tipi emniyet şalterleri ödül aldı

ABB ağır sanayi tipi emniyet şalterleri, Güç - Enerji, güç koruma kategorisinde Kontrol Mühendislerinin Seçimi 2014 ödülünü kazandı.

Kontrol Mühendislerinin Seçimi Ödülleri, Kontrol Mühendisleri dergisinin basılı ve çevrimiçi aboneleri tarafından seçilen en iyi yeni kontrol, enstrümantasyon ve otomasyon ürünlerini öne çıkarıyor. Anketi yanıtlayanlardan, teknolojik gelişmelere, sektöre hizmete ve pazar etkisine göre ürünleri seçmeleri isteniyor.

ABB'nin yeni nesil ağır sanayi tipi güvenlik şalterleri, ABB'nin pazar lideri döner şalterleri ile aynı global gövde sınıflarını kullanır ve bu daha büyük ve daha sağlam bir şalterde arttırılmış performans, güvenilirlik ve güvenlik sağlar. ABB'nin ağır sanayi tipi emniyet şalterleri aynı zamanda daha büyük ve daha dayanıklı muhafazalar ve kollar sunarak daha kolay bağlantı ve opsiyonel aksesuarlar için geniş bir iç mekan sağlayan sektördeki ilklerdendir.


30 ila 1200 Amper arasındaki şalterler eriyen ve erimeyen tipler olarak mevcuttur.

Yeni ABB ağır sanayi tipi güvenlik şalterlerinin sahada bakımı da kolaydır. Plastik görüntüleme pencereleri, alan yağlaması gerektirmeyen çift kesmeli şalter bıçaklarını korur. Anahtar gövdesi, sigorta tutucular, kol ve muhafaza kapısı da kolayca ve hızla değiştirilebilir.

Yeni serinin ek özellikleri şunlardır:  

Standart contalar: tüm NEMA Tiplerine dahil edilmek üzere; yuvarlatılmış kenarlarla birlikte, bu daha güvenli bir kurulum için keskin kenarların olmaması anlamına gelir.
Çift renkli kollar: son derece görünür olan kırmızı işaretler, anahtarın AÇIK olduğunu açıkça gösterir.
Yardımcı kontaklar: şalter mekanizmasının içine monte edilebilir; daha az envanter için ABB döner tip şalterler ile kullanılanlarla aynı.
Opsiyonel görüntüleme penceresi: kapı açılmadan içerideki anahtarın durumunu güvenli şekilde görmek için fabrikada muhafaza kapısına monte edilmiştir.
Sigorta adaptörü kitleri: R, L, J veya T sınıfı sigortalarına uyum sağlayacak şekilde ayarlanabilir alan.  

ABB emniyet şalteri, ısıtma, iklimlendirme ve havalandırmanın yanı sıra gıda ve içecek işleme, su ve atıksu arıtma, ticari inşaat, malzeme taşıma, denizcilik, petrokimyasal işleme ve madencilik gibi ağır ticari ve endüstriyel uygulamalar için uygundur.

                                  

ABB iletişim

Ürün yelpazesi, fiyatlandırma veya sipariş ile ilgili özel sorularınız varsa contact.center@tr.abb.com adresinden iletişime geçebilirsiniz. Daha genel iletişim ve ABD dışındaki kullanıcılar için lütfen aşağıdaki iletişim formunu kullanın.

  • Bize ulaşın

    Web talebinizi iletin biz size ulaşalım

    Bize ulaşın
Select region / language