Global site

Rozłącznik napowietrzny Sectos NXB w izolacji gazowej SF6

Rozłącznik napowietrzny typu NXB jest stosowany w instalacjach nasłupowych w liniach napowietrznych średniego napięcia

Rozłącznik NXB w izolacji SF6 charakteryzuje się doskonałą zdolnością wyłączania prądu i załączania na zwarcie. Został specjalnie zaprojektowany z myślą o eksploatacji w nowoczesnych, zdalnie sterowanych automatycznych systemach rozdzielczych sieci napowietrznych. Rozłącznik typu NXB zapewnia niezawodną, bezobsługową pracę nawet w najbardziej wymagających warunkach klimatycznych, włączając warunki zasolenia, śniegu i lodu.

Parametry znamionowe
Napięcie znamionowe
12 - 24 kV
Prąd znamionowy
630 A

Rozłącznik NXB może być wyposażony w opcjonalny napęd silnikowy, który jest instalowany bezpośrednio na mechanizmie sprężynowym. Połączenie silnika do skrzynki sterowniczej wykonane jest za pomocą przewodu sterującego zakończonego wtyką. Napęd silnikowy nie wymaga żadnej dodatkowej regulacji. Rozłącznik może być otwierany (zamykany) ręcznie z poziomu gruntu poprzez pociągnięcie dźwigni za pomocą izolowanego drążka manewrowego z hakiem.

Aparat może być doposażony w awaryjny napęd ręczny obsługiwany z poziomu ziemi (napęd typu SEMD2). Aparat może być zablokowany kłódką w pozycjach „Zamknięty”, „Otwarty”, „Praca zdalna”. Możliwe jest też manewrowanie rozłącznikiem ręcznie przy pomocy dźwigni. W wykonaniu trójpozycyjnym jest wyposażony w uziemnik do uziemienia linii z jednej strony. Operowanie uziemnikiem ze względów bezpieczeństwa jest możliwe tylko ręcznie.

Istnieje możliwość zainstalowania bezpośrednio na rozłączniku:
- Przekładników prądowych bezpośrednio na przepustach. Standardowo stosuje się przekładniki prądowe ABB typu KOKU 072 G4,

Zdalne sterowanie:
Rozłącznik w pełni integruje się z innymi produktami ABB, takimi jak zabezpieczenie REC615, sterownik automatyczny COM600 oraz z bezpiecznymi, niezawodnymi i sprawdzonymi rozwiązaniami komunikacyjnymi ABB Arctic - np.: ARR600 z bramą M2M ARM600. ABB oferuje rozwiązanie spełniające rosnące wymagania klientów w zakresie sieci inteligentnych, które obsługują szereg protokołów komunikacyjnych, w tym protokoły IEC 61850 i większość protokołów sterowania zdalnego, tj. IEC 60870-5-104, IEC 60870-5-101, Modbus® i DNP3.

Rozłącznik NXB może być wyposażony w skrzynkę sterowniczą, wykonaną ze stali nierdzewnej o IP55 zawierającą:
  • Akumulatory i ładowarkę o napięciu 24 VDC z detekcją zaniku napięcia ładowania
  • Przełącznik typu pracy: Zdalne/Odstawione/Lokalne
  • Sterownik polowy i moduł komunikacyjny (dostosowany do standardów klienta)
  • Detektor zwarcia
  • Automatyczne sekcjonowanie sieci

Jedna skrzynka sterująca może sterować maksymalnie do czterech rozłączników NXB.


 Dlaczego ABB?

  • Uznana marka na całym świecie
  • Globalna sieć biur i serwisów wspierających klientów
  • Nieustanny rozwój w celu sprostania zmieniającym się potrzebom klientów

Szukasz wsparcia lub informacji sprzedażowej?

Loading documents

Oferta powiązana