Centralne stanowiska dyspozytorskie

Centralizacja gromadzenia danych, planowanie i sterowanie produkcją

Centralne stanowisko dyspozytorskie służy do monitorowania wszystkich urządzeń w kopalni odkrywkowej oraz do sterowania nimi. Wiąże się to z rejestrowaniem i analizowaniem tysięcy dostępnych zmiennych technologicznych, których wartości często są przekazywane z odległości wielu kilometrów.

Szukasz wsparcia lub informacji sprzedażowej?

Nasze rozwiązanie

Filozofia


Stanowiska dyspozytorskie służą do monitorowania istniejącego sprzętu i instalacji pomocniczych w kopalni odkrywkowej oraz do sterowania ich pracą. Do tego celu wykorzystuje się transmisję i zcentralizowaną rejestrację danych, informacji słownych, sygnałów radiowych, obrazów wideo i komunikatów satelitarnych. Wszystkie te informacje mogą być też wprowadzane do sieci operacyjnej klienta lub przekazywane innym użytkownikom. Operatorzy kopalni przez cały czas mają pełny obraz swego przedsiębiorstwa i mogą wskazać, kto jeszcze może otrzymywać te informacje.

Działanie


Wielofunkcyjny, otwarty system sterowania jest podstawowym elementem konstrukcji stanowiska dyspozytorskiego. Dzięki zastosowaniu Ethernetu i protokołu TCP/IP wszystkie zainstalowane urządzenia są kompatybilne, a odległość między nimi nie ma znaczenia. System odseparowuje sterownie procesowe od poziomu zarządzania, co daje gwarancję stabilnej, bezpiecznej pracy. Informacje mogą być wyświetlane w trybie pełnoekranowym, w zmniejszonym oknie lub przesyłane na wyświetlacz wielkoekranowy.

Obliczenia i operacje komercyjne


Użytkownik decyduje, kto może mieć dostęp do danych, kto otrzyma prawa aktywnego dostępu, a kto tylko prawo odczytu informacji. Dane można zapisać jako pliki HTML, a następnie odczytywać za pomocą przeglądarki internetowej. Zainstalowanie centralnego stanowiska dyspozytorskiego może obniżyć koszty poprzez:
  1. Optymalizację zatrudnienia - w dyspozytorni potrzebnych jest tylko dwóch ludzi, co oznacza, że pracowników można skierować do innych zadań.
  2. Serwis predykcyjny - problemy są rozpoznawane zanim zdołają spowodować poważne szkody.
  3. Ograniczenie zaplecza administracyjnego - dokumenty są generowane automatycznie.

Pliki do pobrania i multimedia [EN]

Select region / language

Pożyteczne informacje