Profesjonalne generatory ŚN do 7.3 MVA dla wysokoobrotowych silników i zespołów prądotwórczych

ABB rozszerzyło swoją ofertę o zakres 0,9 - 7,3 MVA kompaktowych generatorów 4 i 6-biegunowych dla napięć od 3,3 - 13,8 kV. Ta rodzina produktów zapewnia taką samą wysoką niezawodność i niskie koszty użytkowania jak nasze generatory dużej mocy. Nowa seria generatorów zawiera szereg profesjonalnych funkcji, które spełniają specyficzne potrzeby segmencie średnich mocy do zastosowań z silnikami i turbinami.

Te elastyczne generatory o wysokiej wydajności są idealne zarówno do ciągłej pracy jaki i pracy dorywczej. Są one zbudowane, aby sprostać zmieniającym się warunkom i obciążeniom nieliniowym. Wyposażono je w potężne i najbardziej niezawodne wzbudzenie PMG jako standard, które oferuje doskonałe parametry mocy zwarciowej, przeciążalności i rozruchu. Innowacyjny wbudowany system PMG umożliwia także łatwy dostęp do serwisowania łożysk. Dla rozmiarów 500-630, otwarta budowa generatorów chłodzona powietrzem, wykorzystuje sztywną konstrukcję wirnika z biegunami utajonymi dla niezawodnej pracy w najbardziej wymagających warunkach obciążenia.


Nowa rodzina średniego zakresu jest zaprojektowana, aby pomóc zaoszczędzić czas i koszty instalacji. Ich wysoki stopień integracji sprawia, że generator ma kompaktową budowę i jest łatwy do uruchomienia, z wbudowanym bezszczotkowym wzbudzeniem i zintegrowanym PMG o wysokiej wydajności. Aby uniknąć dużej zewnętrznej skrzynki zaciskowej, połączenia kablowe są zintegrowane w górnej części ramy w przestrzeni przyłączeniowej. Zapewniają dużo miejsca dla łatwego podłączenia przewodów głównych i pomocniczych, oraz umożliwiają pomieszczenie niezbędnych transformatorów, jak również analogowego lub cyfrowego AVR.

W pracy równoległej nie są potrzebne żadne dodatkowe sterowniki PLC i okablowanie do realizacji sterowania kompensacją spadków napięcia (VDC). Cyfrowy AVR od ABB zapewnia nie tylko sterowanie współczynnikiem mocy, regulację napięcia i ograniczniki pracy, ale ma również wbudowany moduł monitorowania stanu mostka diodowego i funkcji auto-synchronizacji. Ta dodatkowa funkcjonalność oszczędza przestrzeń, potrzebne okablowanie i czas instalacji. Cyfrowy AVR, dzięki szybkiemu wykrywaniu zapadów napięcia w sieci, utrzymuje zespół prądotwórczy w pełni funkcjonalny w sytuacjach awaryjnych.

ABB ma długą listę referencji w dostarczaniu niezawodnych generatorów wysokiej jakości dla najbardziej wymagających standardów dla największych zespołów generatorowych na świecie. Przez lata zdobyliśmy szeroką wiedzę na temat aplikacji i wykorzystania specjalistycznych narzędzi dzięki naszej współpracy z producentami sprzętu i producentami silników. Zastosowaliśmy tę wiedzę do projektowania generatorów także w średnim zakresie. Zaawansowane narzędzia opracowaliśmy z wykorzystaniem metod FEM i CFD (z ang.  FEM - finite element method, CFD - computational fluid dynamics), co zapewnia, że nasi klienci mogą tworzyć sztywne i przewidywalne zespoły prądotwórcze, które mają doskonałą wytrzymałość na wibracje i uzyskują niezawodną pracę.

Jakość generatorów ABB jest wbudowana w naszą konstrukcję, proces produkcyjny i użyte materiały. Nasze zakupy pochodzą tylko od wiarygodnych dostawców i wykonujemy skrupulatne kontrole na wszystkich etapach naszej produkcji. Zarówno stojan i wirnik maszyn ABB jest wykonany w sprawdzonym formowanym uzwojeniu i impregnowany pod ciśnieniem. Okazało się to skutecznym rozwiązaniem od ponad 30 lat w dziesiątkach tysięcy dużych silników i generatorów działających z powodzeniem na całym świecie. Wspólnie z naszym doświadczeniem w konstrukcji łożysk, uzyskujemy wysoką dostępność i bezawaryjna pracę.

Nasza globalna infrastruktura produkcyjna, o identycznych procesach produkcyjnych we wszystkich zakładach, zapewnia wysoką jakość i krótkie terminy dostaw. Nasze produkty są wspierane przez nasze inżynieryjne biura wspracia zlokalizowane na całym świecie. Dla naszych klientów oznacza to możliwość optymalizacji miejsca zakupu i logistyki.


Najważniejsze korzyści dla klienta: 

Kompaktowy i łatwy w montażu

  • Duża przestrzeń w górnej części ramy z integrowaną przestrzenią dla przyłączy i wbudowanego AVR
  • Bezszczotkowe wzbudzenie i wbudowany PMG

Adaptacyjność z krótkimi terminami dostaw:

  • Standardowa platforma do produkcji seryjnej z opcjonalnymi akcesoriami
  • Zakres ETO ze wstępnie zaprojektowaną konfiguracją

Niezawodne działanie w zmieniających się i nieliniowych obciążeniach

  • Dobre właściwości zwarciowe, przeciążeniowe oraz rozruchowe

 Zoptymalizowane i wydajne zaopatrzenie logistyczne

  • Globalnie identyczne procesy produkcyjne ABB

Opieka na miejscu

  • Poparte przez globalną sieć serwisową ABB

Pełne portfolio produktów pochodzących od jednego, wiarygodnego partnera

  • ABB to technicznie doświadczony lider na rynku

Powiązane linki

Loading documents
Select region / language

Pożyteczne informacje