ABB jmenovalo Mortena Wieroda nástupcem Björna Rosengrena ve funkci generálního ředitele

Oznámení ad hoc podle čl. 53 pravidel pro kotování na burze SIX Swiss Exchange   

Představenstvo společnosti ABB jmenovalo Mortena Wieroda generálním ředitelem ABB. Funkce se ujme 1. srpna 2024 a nahradí v ní Björna Rosengrena, který k 31. červenci 2024 odstoupí z pozice generálního ředitele a k 31. prosinci 2024 odejde do důchodu. 

Od 1. srpna 2024 až do konce roku bude Björn Rosengren pracovat  jako poradce Mortena Wieroda a výkonného výboru s cílem zajistit hladký průběh předání funkce.  

Morten Wierod (52) pochází z Norska a správní rada jej vybrala a jmenovala na základě řádného výběrového řízení. Do ABB nastoupil v roce 1998 a od roku 2019 působí jako člen výkonného výboru ABB, v současnosti jako prezident obchodní oblasti Elektrotechnika,  dříve jako prezident obchodní oblasti Pohony. Morten Wierod získal magisterský titul v oboru elektrotechniky na univerzitě Norwegian University of Science and Technology. 

Morten Wierod
Morten Wierod
center
„Jsem potěšen, že na základě provedeného výběrového řízení bude stát v čele ABB vynikající interní kandidát. Morten je po všech stránkách vynikajícím nástupcem Björna – velice dobře rozumí společnosti ABB i našemu decentralizovanému provoznímu modelu. Má rozsáhlé zkušenosti získané v našich klíčových zákaznických segmentech, jeho kvality dotvrzují také vynikající pracovní výsledky.  Pod Mortenovým vedením se ABB bude i nadále soustředit na naše klíčové priority, včetně nových finančních cílů a cílů v oblasti udržitelnosti,“ uvedl ke změně předseda představenstva ABB Peter Voser. 

„Za celé představenstvo bych rád vyjádřil vděk Björnovi za to, jak skvěle ABB vedl v uplynulých čtyřech letech. Zasloužil se o sladění obchodního portfolia ABB s naším cílem a o výrazné zlepšení našich finančních výsledků a výsledků v oblasti udržitelnosti pomocí provozního modelu ABB Way. Svému nástupci tak Björn předá efektivní, ziskovější a rychleji rostoucí ABB." 

Morten Wierod ke svému jmenování uvedl: „Jsem vděčný, že mi představenstvo dalo příležitost vést tuto společnost plnou skvělých lidí a technologií, které tvoří základ budování nízkouhlíkové společnosti. Bylo mi ctí pracovat v uplynulých letech po Björnovu boku. Poté, co jsme před nedávnem stanovili ambicióznější finanční standardy a cíle v oblasti udržitelnosti, budu i nadále stavět na našem decentralizovaném provozním modelu, což nám umožní plně využít potenciál naší vedoucí pozice na trhu v oblasti elektrotechniky a automatizace." 

Björn Rosengren k chystané  změně dodal:  „Jsem přesvědčen, že s Mortenem bude společnost v dobrých rukou. Společně s našimi více než 105 000 zaměstnanci jsme ABB přeměnili v agilního a cílevědomého lídra v oblasti elektrotechniky a automatizace, který hraje důležitou roli při urychlování transformace energetiky. ABB se tak stala společností s jedinečným postavením, které ji umožňuje chopit se nadcházejících příležitosti a plně je využít." 

V nejbližší době bude zahájeno výběrové řízení na aktuální místo Mortena Wieroda, tedy na pozici prezidenta obchodní oblasti Elektrotechnika. 

Úplný životopis Mortena Wieroda je k dispozici na webových stránkách ABB. Obrázky ve vysokém rozlišení jsou k dispozici zde a zde

ABB je technologický lídr v oblasti elektrotechniky a automatizace umožňující udržitelnější budoucnost. Spojením technického know-how a softwaru přináší řešení pro optimalizaci výroby, dopravy, rozvodu a distribuce energie a provozu budov. ABB je špičkou v oboru už přes 140 let a se svými více než 105 000 zaměstnanci přináší na trh inovace urychlující transformaci průmyslu. www.abb.com   

Odkazy

Kontaktujte nás

Stažení obsahu

Sdílení článku

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp