ABB se připravuje na 9. sezónu formule E

ABB se připravuje na 9. sezónu formule E

  • Začíná 9. sezóna mistrovství světa elektrických vozidel Formule E a ABB do ní vstupuje v roli oficiálního dodavatele nabíjecích stanic. 
  • Úřadující mistr světa, belgický jezdec Stoffel Vandoorne, v ní začne působit jako ambasador ABB. 
  • Bude pokračovat také seriál videí ABB pro FIA Girls on Track, ukázky z předchozích videí jsou k dispozici zde

Závodní sezóna začne 14. ledna 2023 v Mexico City, v jejímž rámci se pojede 16 závodů v 11 světových lokalitách, včetně nových hostitelských měst, jakými jsou Hajdarábád, Kapské Město, Sao Paulo a Portland.  Té předcházelo ve španělské Valencii předsezónní testování Společnost ABB v ní poprvé zastává roli oficiálního dodavatele dobíjecích stanic. Na okruhu Ricardo Tormo v prosinci otestovalo 22 vozů z 11 týmů zcela nový závodní vůz 3. generace. Tento vyspělý, plně elektrický stroj využívá to nejlepší z technologií určených pro elektromobily a po celou sezónu bude k nabíjení používat rychlodobíjecí stanice ABB.   

Aktivity společnosti ABB v rámci mistrovství navíc podpoří úřadující mistr světa Stoffel Vandoorn, který se stal ambasadorem ABB. Vandoorne vstoupil do seriálu v roce 2018 a v 8. sezóně, kdy jezdil za tým Mercedes-EQ Formule E, získal titul mistra světa, když si připsal jedno první místo, osm umístění na stupních vítězů a celkem 213 bodů. Letos závodí za tým DS PENSKE Formule E a připojí se ke stávajícím ambasadorům ABB Lucasovi di Grassimu (Mahindra Racing), Sébastienu Buemimu (Envision Racing) a Simonovi di Silvestrovi (TAG Heuer Porsche Formule E). 

Daniela Lužanin, Head of the ABB Formule E partnership, uvedla: „Toto období je pro ABB velmi vzrušující, protože pokračujeme v posouvání hranic udržitelných technologií a začínáme také působit v nové roli oficiálního dodavatele dobíjecích technologií. Je rovněž skvělé, že budeme moci v řadách ambasadorů ABB přivítat Stoffela Vandoorna."    

Dobíjecí stanice ABB určená pro závody Formule E vznikla v rámci spolupráce inženýrů a dalších odborníků ABB, Formule E a Mezinárodní automobilové federace FIA, řídicího orgánu motoristického sportu. Kompaktní, spolehlivé a bezpečné dobíjecí stanice budou nabíjet vozy 3. generace před dnem závodu a mezi tréninky. Díky robustní, ergonomické a na míru navržené konstrukci lze tyto stanice snadno přepravovat i instalovat po celém světě. 

Každá dobíjecí stanice může dodávat maximální výkon 160 kW a je schopna před závodem nabíjet dvě vozidla současně (při výkonu 80 kW). To umožňuje závodním týmům využívat „dvojnásobnou nabíjecí kapacitu" z jedné dobíjecí stanice, což výrazně snižuje nároky na podlahovou plochu vyžadovanou pro dobíjecí stanice a snižuje emise z přepravy, protože jedna dobíjecí stanice obslouží víc než jedno vozidlo.   V letošní sezóně bude ABB v rámci partnerství pokračovat také v úspěšné sérii videí FIA Girls on Track. V každé epizodě se představí jiná žena z komunity Formule E a ukáže, jak rozmanité a důležité role ženy v rámci Formule E zastávají. Cílem série je inspirovat další generace. Nejdůležitější momenty ze série z minulé sezóny jsou k dispozici ke zhlédnutí zde. 

ABB je technologický lídr v oblasti elektrotechniky a automatizace umožňující udržitelnější budoucnost. Spojením technického know-how a softwaru přináší řešení pro optimalizaci výroby, dopravy, rozvodu a distribuce energie a provozu budov. ABB je špičkou v oboru už přes 130 let a se svými 105 000 zaměstnanci přináší na trh inovace urychlující transformaci průmyslu. www.abb.com 

O Formuli E a světovém šampionátu ABB FIA Formula E  Jako první světový šampionát FIA, kde závodí výhradně elektrická vozidla, a jediný sport s certifikátem čistých nulových emisí uhlíku přináší ABB FIA Formula E World Championship již od prvních startů dramatické závody, pořádané v centrech nejznámějších světových měst. Současně poskytuje elitní motoristickou platformu pro přední světové výrobce automobilů, která jim pomáhá urychlovat inovace v oblasti elektromobilů.  Síť týmů, výrobců, partnerů, vysílacích společností a hostitelských měst Formule E spojuje vášeň pro tento sport a víra v jeho schopnost urychlit udržitelný lidský pokrok a vytvořit lepší budoucnost pro lidi i planetu.   www.FIAFormulaE.com.   Pro dotazy týkající se Formule E využijte e-mail: media@fiaformulae.com. 

Odkazy

Kontaktujte nás

Stažení obsahu

Sdílení článku

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp