ABB toob avalikkuse ette YuMi perekonna värskeima liikme

Tiivustatuna maailma esimese kaheõlalise tööstusliku koostööroboti YuMi edust toob ABB avalikkuse ette uue, ühekäelise koostööroboti. Uues robotis on ühendatud valdkonna parimad võimalused ning see võtab senisest märksa vähem ruumi.

ABB näitab oma uusimat koostöörobotit, millel on varasematest erinevalt üks õlg, Tokyos toimuval rahvusvahelisel robootikanäitusel iREX 2017. Nagu nimestki aimata võib, on koostöörobotid mõeldud töötama tehases inimestega kõrvuti. Koostöörobotite eesmärk on suurendada tootlikkust ja toetada üleminekut hulgitellimustöödele. Robot jõuab ametlikult turule 2018. aastal.

Nagu 2015. aastal loodud, väikeste osade kokkupanekuks mõeldud robot YuMi, on ka uue roboti kandevõime 500 grammi. Tänu roboti kompaktsusele on seda lihtne integreerida olemasolevatele koosteliinidele, et suurendada tootlikkust. Uue roboti programmeerimine toimub samm-sammult ja juhendatult. Seetõttu ei ole roboti kasutajaid vaja eraldi koolitada.

„YuMi edu on ületanud kõik meie ootused,“ märkis ABB robootika ja ajamite divisjoni juht Sami Atiya. „Esialgu oli robot kavandatud väikeste osade kokkupanekuks, aga tuli välja, et kasutusvõimalused on märksa mitmekülgsemad. YuMi suudab lahendada Rubiku kuubikut, teha sushit, pakkida kingitusi ja juhatada orkestrit. YuMi hiigeledu põhjal on meil suured ootused, et uus ühekäeline robot saab niisama sooja vastuvõtu osaliseks, võttes arvesse, et see on välja töötatud klientide soovide kohaselt.”

„Jätkame oma koostöörobotite valiku laiendamist,“ lisas ABB robootikaüksuse tegevjuht Per Vegard Nerseth. „Meie uusim robot on kauaoodatud täiendus tulevikutehasele. See võimaldab klientidel hulgitellimustööde ajastul edukalt kasvada. Roboti kombineerimine meie digilahendusega ABB Ability viib klientide tootmise tõhususe ja töökindluse uuele tasandile.”

Share this article

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp