Formula E, ikinci nesil aracını tanıttı

 ABB FIA Formula E Şampiyonasının -tam elektrikli sokak yarışı serisi -, beşinci sezonu için projelendirilen yeni nesil aracın ilk dijital fütüristik görüntüleri - FIA ve Formula E tarafından paylaşıldı.

Yeni otomobilin fiziksel modeli, ismi ve teknik özellikleri 6 Mart Cenevre Otomobil Fuarı'nda FIA tarafından açığa çıkacak. Fütüristik görünümü ile tamamen yeniden tasarlanan otomobil, bu yıl sonu yeni sezon başlayınca yarışlara damgasını vuracak.

Yeni araba, mevcut modelden neredeyse iki kat daha fazla enerji depolama kapasitesi ve pil aralığı ile performans artışı göstererek pil teknolojisinin sürekli geliştiğini gösteriyor. Bu sayede, takımlar ve sürücüler, yarış sırasında araç değiştirmeden tam bir yarış mesafesini daha yüksek hızlarda tamamlayacaklar.

Yeni araba, Formula E serisi dört yıl önce başladığından beri elektrikli araç teknolojisinin sağladığı inanılmaz ilerlemelerin açık bir kanıtı. FIA, ilk defa dünyanın önde gelen tasarımcılarını ve mühendislerini Formula E CEO'su Alejandro Agag'ın "yarışın geleceğini temsil ediyor" dediği bir araç yaratmak için bir araya getirdi.

ABB FIA Formula E Şampiyonasının dördüncü sezonu, beş kıtayı kapsayan 10 şehirde yarışan 10 takım ve 20 sürücü ile devam ediyor.

Bir sonraki yarış Şili – Santiago’da 3 Şubat'ta başlıyor.

Share this article

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp