President Karis väisas ABB-d: tööstustehnoloogia ja hariduskoostöö on olulised

President Karis väisas ABB-d: tööstustehnoloogia ja hariduskoostöö on olulised

Please find the English translation on the link below

Eesti Vabariigi president Alar Karis külastas 26. aprillil ABB mootorite ja generaatorite ning sagedusmuundurite tehaseid Jüris. Peresõbraliku tööandja hõbemärgisega pärjatud ettevõtte igapäevased tegevused ja tulevikuplaanid pakkusid presidendile ja tema kaaskonnale suurt huvi.

Visiit ABB-sse on märkimisväärne sündmus. Teaduskarjääri teinud president uuris ABB koostöö kohta ülikoolide ja teiste haridusasutustega. Samuti tundis ta huvi tootmisprotsesside kohta ning uuris, kas ABB suudab tagada piisava hulga oskustööliste ja inseneride järelkasvu, samuti kuidas näeb välja inimeste väljaõpe kohapeal. President tõstatas olulise teema inseneriameti tulevikust ja vajadusest süstida noortesse huvi reaalainete vastu juba varases eas.

Räägiti ABB laienemisplaanidest. Jukka Patrikainen, ABB Balti riikide ärijuht kinnitas, et ettevõte on kasvamas tänu andekatele inseneridele ning lähiajal plaanitakse teha olulisi investeeringuid, mis saavad suuresti teoks tänu oskustööjõule ja tugevale meeskonnale. „Laienemise järel saab ABB Jüris asuvast tehasest Euroopa ainus staatorite tootja, mis paneb suure vastutuse ettevõtte meeskonna õlgadele ning jätab meie kanda tähtsa rolli - vastava know-how säilitamise tervel vanal kontinendil,“ kommenteeris Patrikainen.

Signe Nurms, ABB Balti riikide maajuht rääkis presidendile, et terviklik lähenemine jätkusuutlikkusele aitab ka ABB klientidel teha keskkonnateadlikumaid valikuid. Nurms selgitas, et näeb jätkusuutlikkusel äriarenduses kasvavat rolli.  ABB Balti riikide personalijuht Merilin Ednaševski lisas, et lisaks keskkonnaalasele jätkusuutlikkusele on ABB pühendunud ka oma töötajate heaolu ja arengu tagamisele, investeerides pidevalt töötajate koolitamisse ja tervise edendamisse, loomaks turvaline ja toetav töökeskkond.

President Karis näitas üles siirast huvi tehnoloogia vastu, arutles robotite kasutamise ja tootmise digitaliseerimise trendide üle. Lisaks räägiti tehnilistel teemadel, uuriti tuulegeneraatorite elutsükli haldamise ning sagedusmuundurite kohta.

Rõhutati, et traditsioonilise inseneeria toetamise kaudu panustatakse ühiskonda laiemalt. Sõltuvalt tootest toimub kogu toote elutsükli haldamine kohapeal, alates eeluuringutest ja tootearendusest kuni tootmiseni, seega on motiveeritud ja hoitud meeskond väga oluline.

ABB tehnoloogialinnakut Jüris on varasematel aastatel külastanud president Kersti Kaljulaid ja president Toomas Hendrik Ilves.

Lingid

Võtke meiega ühendust

Downloads / Allalaadimised

Jagage seda artiklit

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp