ABB ja Dassault Systèmes loovad üleilmse tarkvarapartnerluse digitaaltööstuse jaoks

ABB ja Dassault Systèmes tegid täna teatavaks ulatusliku üleilmse partnerluse kokkuleppe, mis võimaldab pakkuda digitaaltööstuse klientidele ainulaadset tarkvaralahenduste portfelli. See hõlmab tegevusi seadmete elutsükli paremaks haldamisest ja toimimise tõhustamiseks.

ABB ja Dassault Systèmes hakkavad klientidele pakkuma täiustatud ja avatud digilahenduste tervikpaketti, mis parandab tööstusettevõtete konkurentsivõimet ning muudab nende seadmete elutsükli, tootmise ja tegevuse tervikuna kiiremaks ja tulemuslikumaks.

Partnerlus ühendab ABB AbilityTM-i digilahenduste ja Dassault Systèmes'i 3DEXPERIENCE’i platvormi tugevused ning tugineb mõlema ettevõtte installeeritud toodete tugevale baasile, sügavatele valdkonnateadmistele ja üleilmsele klientidele juurdepääsule. ABB on juba kasutusele võtnud platvormi 3DEXPERIENCE, et oma lahendusi enne klientidele pakkumist modelleerida ja simuleerida. Tänu sellele partnerlusele töötab ABB klientide jaoks välja täiustatud digitaalse pakkumise. Seeläbi saavad kliendid kasutada oma ABB lahendusi ja funktsioone veelgi tõhusamalt, paindlikumalt ja kestlikumalt.

Ettevõtted asuvad järk-järgult keskenduma tehaste automatiseerimisele ja robotiseerimisele, tööstusprotsesside automatiseerimisele, samuti nutikate hoonete elektrifitseerimisele. Esimesi ühiseid lahendusi tutvustatakse peagi, 1.–5. aprillini 2019 toimuval Hannoveri tööstusmessil Saksamaal.

„See pöördelise tähtsusega partnerlus aitab meie klientidel olla uuenduslikkuse ja arengu vallas esirinnas,“ märkis ABB Grupi tegevjuht Ulrich Spiesshofer. „See partnerlus muudab olemuslikult tervet nende väärtusahelat, et rakendada enda kasuks tööstuse digiteerimise arvukaid võimalusi. Koos pakume avatud ja terviklikku digitaalset portfelli. See annab meie klientidele konkurentsieelise ning see tugineb meie mõlema pakutavatele teenustele, valdkonnateadmistele ja üleilmsele teadustööle.“

„ABB lisab ettevõtte Dassault Systèmes oma tugevasse tööstuse digiteerimise partnerite võrgustikku,“ lisas Spiesshofer. „Sellesse kuuluvad ka näiteks Microsoft, HPE ja IBM. Ootame põnevusega koostööd terve Dassault Systèmes’i meeskonnaga üle kogu maailma. Siis saab uuenduslikkus ja kliendile pakutav väärtus sisse uue hoo.“

Tänapäeva ülimalt automatiseeritud tööstusharudes aitavad digitaalne modelleerimine ning paindlikud, robotite abil toimivad tootmissüsteemid ettevõtetel luua rohkem iteratsioone disaini vallas ning teha seda kiiremini ja tugevama ülesehitusega. See omakorda aitab kiirendada üleminekut masstootmiselt nn masskohandamisele. Viimase puhul toodetakse kaupu suurema mitmekesisusega ning väiksemates partiides ja lühema elutsükliga. Paljude tootjate jaoks on katkestuste kulu viimastel aastatel järsult suurenenud, sest täppisajastusega tarnimisest on saanud norm. Moodsas tootmisrajatises võib tund aega kestev katkestus minna maksma enam kui miljon dollarit.

ABB pakub juba ABB AbilityTM-i süsteemi kaudu oma tööstusharus tugevaid digilahendusi. Süsteem võeti kasutusele 2017. aastal. Sellega pakutakse enam kui 210 digilahendust tööstusfunktsioonide planeerimiseks, sisseseadmiseks ja käitamiseks. Süsteem võimaldab suuremat tulemuslikkust ja ohutust väiksemate kuludega.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) on teedrajav tehnoloogialiider elektrivõrkude, elektrifitseerimisseadmete, tööstusautomaatika ning robootika ja ajamite alal ning pakub teenuseid tehnovõrkude, tööstuse ning transpordi ja taristu valdkonnas. Enam kui 130-aastase ajalooga innovaatorina kujundab ABB täna tööstusliku digiteerimise tulevikku ning juhib energeetika- ja neljanda tööstusrevolutsiooni arenguid. FIA vormel E elektrivormelite sarja nimesponsorina edendab ABB e-mobiilsust jätkusuutliku tuleviku nimel. ABB tegutseb enam kui sajas riigis ja annab tööd ligikaudu 147 000 inimesele. www.abb.com

Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast, ettevõtte tegevus jaotub kolme valdkonda: müük (seadmed, süsteemid, korrashoiuteenused, projektid), tootmine (mootorid, generaatorid, ajamid, komplektalajaamad) ja äriteenused (raamatupidamis-, tarneahela juhtimis- ja personaliteenused ABB Grupi ettevõtetele). Rohkem kui 25 tegevusaasta jooksul Eestis on ABB pälvinud viis korda Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt välja antava „Aasta Välisinvestori“ auhinna ning korra Eesti parimale ettevõttele määratava „Ettevõtluse Auhinna“. www.abb.ee

Lingid

Võtke meiega ühendust

Downloads / Allalaadimised

Jagage seda artiklit

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp