ABB Grupi tellimused kasvasid 2019. aasta 1. kvartalis 3%, müügitulu 4%

ABB Grupi tellimused kasvasid 2019. aasta esimeses kvartalis 3 protsenti, 7,6 miljardi dollarini, müügitulu kasv oli 4 protsenti ehk 6,8 miljardit dollarit.

Tellimuste kasvu vedasid elektrifitseerimisseadmete ning robootika ja ajamite divisjonid. Baastellimuste (alla 15 miljoni dollari) maht suurenes 6 protsenti, kasv leidis aset kõigis divisjonides ja regioonides. Suurtellimuste (üle 15 miljoni dollari) maht langes 10% ning moodustas 3 protsenti tellimuste kogumahust. Korrashoiuteenustega seotud tellimused kasvasid 6 protsenti ning moodustasid 20 protsenti tellimuste kogumahust. Täitmata tellimuste maht kasvas 6 protsenti.

Ettevõtte müügitulu kasvas esimeses kvartalis 4 protsendi võrra, 6,8 miljardi dollarini. Ka müügitulu osas vedasid kasvu elektrifitseerimisseadmete ning robootika ja ajamite divisjonid, aga ka tööstusautomaatika divisjon.

Operatiivne tegevuskasum enne intresse, makse ja immateriaalse põhivara kulumit (EBITA) kasvas kvartalis 10 protsendi võrra, 766 miljoni dollarini. EBITA marginaal kahanes 0,5 punkti võrra, 11,2 protsendini.

Ettevõtte puhaskasum kahanes 6 protsendi võrra, 535 miljoni dollarini. Äritegevuse rahavoog kasvas 51 protsenti, -256 miljoni dollarini.

„Lõpetasime järjekordse heade tulemustega kvartali nii tellimuste kui müügitulu osas, mis näitab meie portfelli kvaliteeti ja paindlikkust, vaatamata mõningatele tagasilöökidele osal meie lõppturgudest, eriti diskreetses tootmises ja autotööstuses,“ märkis ABB Grupi finantsjuht Timo Ihamuotila.

„Oleme jätkuvalt keskendunud General Electric Industrial Solutionsi integreerimisele. Kõik läheb plaanipäraselt ka elektrivõrkude äri loovutamisega Hitachile. Meie neli uut ärivaldkonda alustasid edukalt tegevust 1. aprillil,“ lisas Ihamuotila.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) on teedrajav tehnoloogialiider, kes pakub terviklikke ja laiaulatuslikke lahendusi tööstuse digitaliseerimiseks. Enam kui 130-aastase ajalooga innovaatorina on ABB täna tööstuse digitaliseerimise juhtiv ettevõte ning tegutseb neljas kliendikeskses ja globaalselt juhitud ärivaldkonnas: elektrifitseerimine, tööstusautomaatika, ajamid ning robootika ja diskreetne automaatika, mida toetab ühine digitaalne platvorm ABB Ability™. ABB turuliidrist elektrivõrguäri müüakse Hitachile 2020. aastal. ABB tegutseb enam kui sajas riigis ja annab tööd ligikaudu 147 000 inimesele. www.abb.com

Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast, ettevõtte tegevus jaotub kolme valdkonda: müük (seadmed, süsteemid, korrashoiuteenused, projektid), tootmine (mootorid, generaatorid, ajamid, komplektalajaamad) ja äriteenused (raamatupidamis-, tarneahela juhtimis- ja personaliteenused ABB Grupi ettevõtetele). Rohkem kui 25 tegevusaasta jooksul Eestis on ABB pälvinud viis korda Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt välja antava „Aasta Välisinvestori“ auhinna ning korra Eesti parimale ettevõttele määratava „Ettevõtluse Auhinna“. www.abb.ee

Lingid

Võtke meiega ühendust

Downloads / Allalaadimised

Jagage seda artiklit

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp