Elektrilise transpordivõimaluste loomine nii teedel kui vees ABB tehnoloogiaga

ABB rõhutab jätkuvalt oma püüdlust jätkusuutliku tuleviku suunas. Selle saavutamiseks kasutab ettevõte oma tehnoloogilist oskusteavet, et luua elektrilisi transpordilahendusi nii maal kui vees.

Veetransport põhjustab umbes kolm protsenti kogu kasvuhoonegaaside heitkogusest. Selle tõttu on Rahvusvaheline Mereorganisatsioon võtnud eesmärgiks vähendada laevanduse heitgaaside koguseid aastaks 2050 vähemalt 50% aastas võrreldes 2008. aasta kogustega. Laevade elektri jõul liikuvaks muutmine on selle ambitsioonika eesmärgi saavutamiseks oluline tegur.

Uuendusliku tehnoloogia liidrina on ABB pakkunud laevadele elektrisüsteeme 20. sajandi algusest. Tänapäeval kasutab enam kui 1300 laeva ABB elektrisüsteeme. Üha enam ehitatakse kaasaegseid laevu elektrienergia baasil, mis võimaldab lisaks traditsioonilisele kütusele kasutada energiaallikana näiteks akusid ja kütuseelemente – mõlemad on tehnoloogiad, milles ABB on vilunud.

„ABB on laevadele elektrisüsteemide lahendusi pakkunud juba üle sajandi,“ ütles Thomas Hackman, ABB laevandus- ja sadamatehnoloogiate üksuse juhataja. „Me usume, et tulevased laevad ehitatakse ainult elektrienergia baasil.“

ABB tõhusaid ja uuenduslikke tehnoloogiaid säästliku veetranspordi jaoks kasutatakse kogu maailmas. Just hiljuti teatas Niagara joa reisikorraldaja Maid of the Mist, et nad tellisid kaks uut reisilaeva, mis töötavad puhtalt elektrienergiaga, mida võimaldab ABB uuenduslik tehnoloogia. Neist saavad esimesed USA-s ehitatud puhtalt elektrienergiaga töötavad laeval.

Maid of the Misti uued reisilaevad, mis töötavad puhtalt elektrienergiaga.
Maid of the Misti uued reisilaevad, mis töötavad puhtalt elektrienergiaga.

ABB nullheitmete tehnoloogiaga saavad reisijad nautida Niagara juga ilma segava mootorimüra, vibratsioonide ja heitgaasideta, mida tekitavad tavalised mootorid. Selleks, et muuta reis täielikult heitgaaside vabaks, laetakse akusid kohalikus hüdroelektrijaamas toodetud elektrienergiaga.

Norras kasutusel olev futuristlik hübriidlaev, ABB jõuallikaga Vision of the Fjords, on üks silmapaistvamaid ABB elektrilisi meretranspordiprojekte. Praam veab kuni 400 turisti Flåmi and Gudvangeni vahel mööda Nærøyfjordi Lääne-Norras, umbes 32 km pikkune teekonnal. Kui praam jõuab fjordi kõige maalilisemasse ossa, lülitub see akutoitele, võimaldades vaatlejatel nautida loodust peaaegu täielikus vaikuses, liikudes umbes 8-sõlmese kiirusega (umbes 15 km/h). Fjord on UNESCO maailmapärandi nimekirjas, kuna see on inimtegevusest peaaegu puutumata ning praam on ehitatud seda arvesse võttes.

Futuristlik hübriidlaev Norras, Vision of the Fjords
Futuristlik hübriidlaev Norras, Vision of the Fjords

ABB elektriallikas hakkab toitma ka Islandi esimest praami, mis läheb käiku käesoleval aastal. ABB varustab Islandi Maantee ja Ranniku Administratsiooni uue praami integreeritud jõuallika ja elektrienergia salvestamise lahendusega, mis võimaldab sellel sõita karmide ilmastikutingimuste poolest tuntud marsruudil mandri ja Westmani saare vahel.

Lingid

Võtke meiega ühendust

Downloads / Allalaadimised

Jagage seda artiklit

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp