ABB saavutas Eesti mainekamate suurettevõtete edetabelis kõrge 5. koha

ABB saavutas Kantar Emori korraldatud suurettevõtete maine uuringu edetabelis kõrge 5. koha. Tegu on ettevõtte kõrgeima tulemusega 20 aastat koostatud edetabelis, üle-eelmisel aastal oli ABB 9. kohal. Võitjaks krooniti on esmakordselt A. Le Coq, kellele järgnesid Selver, Coop ja Orkla.

„Olen tõeliselt uhke selle saavutuse üle, mille taga on kõigi meie inimeste ennastsalgav panus – aitäh selle eest! Sellise suurepärase tulemuse pealt on hea uuele aastale vastu minna,“ märkis ABB Balti riikide juht Jukka Patrikainen.

Jukka Patrikainen.
Jukka Patrikainen.

Ta lisas, et lõppev aasta oli ettevõtte jaoks edukas mitmes plaanis. „Paranemine oli nii finantsilistes näitajates nagu käive, kasum ja tellimused, aga ka näiteks ohutuse, inimeste kaasamise ja kommunikatsiooni alal. Meil olid head plaanid, aga mis veelgi olulisem – suutsime need ka edukalt ellu viia,“ rõhutas Patrikainen.

Suur osa esikümnesse jõudnud ettevõtetest kuulusid mainekamate hulka ka mullu, küll aga tegid suurima hüppe 20. positsioonilt viiendaks tõusnud ABB ja 26. positsioonilt kümnendaks kerkinud Tallinna Sadam.

Kantar Emori uuringueksperdi Aivar Voogi sõnul iseloomustab mainekuse pingerea tipus olevaid ettevõtteid see, et nad on ühtlaselt kõrgelt hinnatud erinevate ühiskonnakihtide poolt. „Maineliidrid on tugeval positsioonil kõigis peamistes tarbijasegmentides ‒ kõrge mainehinnang on saavutatud nii meeste kui ka naiste, nii eestlaste kui ka mitte-eestlaste, nii nooremate kui ka vanemate elanike hulgas,“ selgitas Voog.

Kantar Emori iga-aastase Eesti suurettevõtete tuntuse ja maine uuringu eesmärk on reastada erinevate valdkondade suurettevõtted üldise mainekuse alusel, tegemist ei ole brändide edetabeli koostamisega. Kümnepalliskaalal küsitakse inimestelt suhtumist ettevõtetesse üldise suhtumise ja tugevusindeksi alusel. Ettevõtte mainekuvandis on need tegurid koos üldise usaldusväärsusega kõige olulisemad dimensioonid.

Uuringus osales 2019. aasta novembris 1177 Eesti elanikku vanuses 15–74 aastat, sellesse lülitati kokku 86 suurettevõtet.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) on teedrajav tehnoloogialiider, kes pakub terviklikke ja laiaulatuslikke lahendusi tööstuse digitaliseerimiseks. Enam kui 130-aastase ajalooga innovaatorina on ABB täna tööstuse digitaliseerimise juhtiv ettevõte ning tegutseb neljas kliendikeskses ja globaalselt juhitud ärivaldkonnas: elektrifitseerimine, tööstusautomaatika, ajamid ning robootika ja diskreetne automaatika, mida toetab ühine digitaalne platvorm ABB Ability™. ABB turuliidrist elektrivõrguäri müüakse Hitachile 2020. aastal. ABB tegutseb enam kui sajas riigis ja annab tööd ligikaudu 147 000 inimesele. www.abb.com

Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast, ettevõtte tegevus jaotub kolme valdkonda: müük (seadmed, süsteemid, korrashoiuteenused, projektid), tootmine (mootorid, generaatorid, ajamid, komplektalajaamad) ja äriteenused (raamatupidamis-, tarneahela juhtimis- ja personaliteenused ABB Grupi ettevõtetele). Rohkem kui 25 tegevusaasta jooksul Eestis on ABB pälvinud viis korda Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt välja antava „Aasta Välisinvestori“ auhinna ning korra Eesti parimale ettevõttele määratava „Ettevõtluse Auhinna“. www.abb.ee

Lingid

Võtke meiega ühendust

Downloads / Allalaadimised

Jagage seda artiklit

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp