ABB uus 3D-kontrollrobotrakk muudab kvaliteedikontrolli kümme korda kiiremaks

ABB uus 3D-kontrollrobotrakk muudab kvaliteedikontrolli kümme korda kiiremaks

ABB uus 3D-kvaliteedikontrolli (3DQI) robotüksus ehk robotrakk (robot cell), mis on võimeline tuvastama vähem kui poole juuksekarva suuruseid objekte ja inimsilmale tajumatuid defekte, kiirendab dramaatiliselt tootmist. Robotrakk võimaldab kiiret ja täpset testimist ning muudab metroloogia lihtsamaks ja vähem aeganõudvaks. 3D-kvaliteedikontrolli robotrakk välistab aeganõudva käsitsikontrolli vajaduse ning vähendab samal ajal oluliselt rikete ja vigade tõenäosust. Lisaks tootlikkuse suurendamisele vähendab lahendus ka kulusid.

3DQI-robotraku peamised eelised hõlmavad selle kombineeritud kiirust, täpsust alla 100 μm (mikromeeter, inimese juuksekarva diameeter on 17 to 181 μm) ja paindlikkust tänu modulaarsele disainile, mille abil kliendid saavad luua lahenduse, mis on kohandatud vastavaks nende täpsetele nõudmistele.

3DQI-robotrakk on loodud võrguühenduseta testimisjaamade jaoks ja selle modulaarsus võimaldab kohandamist või laiendamist vastavalt muutuvatele ärivajadustele. Ühe 3D-valgus/optilise anduri abil, skaneerides miljoneid 3D-punkte ühe võtte kohta, saab luua kontrollitava osa üksikasjaliku digitaalse mudeli, mida saab võrrelda originaalse CAD-joonisega. Kõike seda saab teha kümme korda kiiremini kui tavaliste koordineeritud mõõteseadmetega (coordinate-measuring machines – CMM).

Andurit võib paigaldada igale robotile, mille tõstevõime on suurem kui 20 kg, seega ei ole kontrollitavate osade mõõtmetel praktiliselt mingeid piiranguid. Uus 3DQI robotrakk on ABB uusim ning see lisatakse robotite FlexArc ja FlexLoader nutikate ja paindlike lahenduste portfelli.

„Võimalus kvaliteeti täpselt mõõta ja kontrollida on ülioluline tagamaks, et tooted saavutavad stabiilsuse ja standardsuse ning vastavad klientide ootustele. Traditsioonilised testimismeetodid on aeglased ja tuvastavad võimalikke kvaliteedivigu sageli liiga hilja,“ ütles ABB robootika ja diskreetse automaatika ärivaldkonna Auto Tier One divisjoni juht Tanja Vainio. „Meie 3DQI robotrakk automatiseerib protsessi, ületades tunduvalt traditsioonilise kontrolli kiiruse, täpsuse ja korratavuse võimalusi. Oleme välja töötanud ja piloteerinud oma 3DQI tehnoloogiat autotööstuses ning tõestanud, et see lahendus parandab toodete kvaliteeti, läbilaskevõimet ja ohutust.“

Lahendus pakub ka reaalajas töödeldud põhjalikku andmete analüüsi. Digitaalsed dokumendid toetavad jälgitavust, mida on vaja paljudes tööstusharudes, ning võimaldavad klientidel kohandada oma protsesse, et vältida edasisi tõrkeid üldise kvaliteedi ja tootlikkuse parandamisel. Kõik seadmed on ühildatavad ABB võimsa RobotStudio Sidio Planneri programmeerimislahendusega, mis võimaldab uutel kasutajatel 3DQI-ga kiiresti tuttavaks saada.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) on juhtiv ülemaailmne tehnikavaldkonna ettevõte, mis edendab ühiskonna ja tööstuse ümberkujundamist, et saavutada tootlikum ja kestlikum tulevik. Ühendades tarkvara oma elektrifitseerimise, robootika, automatiseerimise ja ajamite portfelliga, nihutab ABB tehnoloogia piire, et viia oma jõudlus uuele tasemele. Tipptasemel saavutuste ajalugu on kestnud enam kui 130 aastat ning ABB edu taga on ettevõtte 110 000 andekat töötajat enam kui 100 riigis. www.abb.com

Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast, ettevõtte tegevus jaotub kolme valdkonda: müük (seadmed, süsteemid, korrashoiuteenused, projektid), tootmine (mootorid, generaatorid, ajamid, komplektalajaamad) ja äriteenused (raamatupidamis-, tarneahela juhtimis- ja personaliteenused ABB Grupi ettevõtetele). Rohkem kui 25 tegevusaasta jooksul Eestis on ABB pälvinud viis korda Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt välja antava „Aasta Välisinvestori“ auhinna ning korra Eesti parimale ettevõttele määratava „Ettevõtluse Auhinna“. www.abb.ee

Lingid

Võtke meiega ühendust

Downloads / Allalaadimised

Jagage seda artiklit

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp