ABB Grupp sõlmis 300 miljoni dollarise lepingu Daewooga laevaseadmete tarnimiseks

ABB Grupp sõlmis 300 miljoni dollarise lepingu ettevõttega Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering tervikliku elektri- ja jõuseadmepaketi tarnimiseks kuuele uuele spetsiaalsele laevale, mis hakkavad transportima Põhja-Jäämerel veeldatud maagaasi (LNG).

ABB Azipodid.
ABB Azipodid.

Kõigile kuuele laevale paigaldatakse kolm ABB Azipod käiturseadet, suurimad ja võimsaimad, mis jääs töötavatele laevadele kunagi paigaldatud. Kolm hiiglaslikku 17-megavatise võimsusega Azipod seadet pakuvad koguvõimsust 51 megavatti (68 400 hj), mis võimaldab laevadel ohutult liikuda läbi kuni 2,1 meetri paksuse jää. Sarnastes tingimustes ja ilma ABB juhtiva tehnoloogiata vajaksid võrreldavad laevad jäälõhkujate abi.

Konkurentsitult juhtiva tehnoloogiana on ABB Azipod käiturseadmed jääs töötavate laevade standard. Azipod käitursüsteemi, kus elektriajam asub väljaspool laeva kere asuvas gondlis, saab manööverdusvõime suurendamiseks pöörata 360 kraadi, mis on eriti oluline jääs töötavate laevade jaoks. Uued veeldatud maagaasi transportivad laevad saavad kaubalaevade kõrgeima jääklassi reitingu ARC7.

„Oleme uhked, et meie tehnoloogia valiti taas välja Arktika nõudlikesse tingimustesse,“ ütles ABB Marine & Ports divisjoni juht Juha Koskela. „Oleme pühendunud Arktika kasvava meretööstuse toetamisele end aastate jooksul tõestanud tehnoloogiaga, mis võimaldab ohutut ja jätkusuutlikku tegevust ning tagab aastaringselt kauba transportimise läbi Põhja-meretee.“

Ettevõttele Novatek kuuluvad kuus laeva hakkavad alates 2023. aastast transportima projektis Arctic LNG 2 veeldatud maagaasi, kusjuures iga laeva transpordimaht on 170 000 kuupmeetrit. Eelmise sarnase tellimuse raames tarnis ABB  2019. aastal tipptasemel tehnoloogia Novateki 15 laevale, mis teenindavad projekti Yamal LNG.

ABB on tarninud Azipod käitursüsteeme enam kui 90 jäälõhkujale või jäälaevale. Azipodide valikus on käiturseadmed 1 kuni 22 megavatini. Azipod tehnoloogia abil on tõestatult võimalik vähendada kütusekulu kuni 20 protsenti võrreldes tavapäraste käitursüsteemidega.

Lisaks Azipodidele tarnib ABB Daewoole uute laevade jaoks ka generaatorid, jaotuskilbid, trafod, elektriajamid ja käiturite juhtimissüsteemid.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) on juhtiv ülemaailmne tehnikavaldkonna ettevõte, mis edendab ühiskonna ja tööstuse ümberkujundamist, et saavutada tootlikum ja kestlikum tulevik. Ühendades tarkvara oma elektrifitseerimise, robootika, automatiseerimise ja ajamite portfelliga, nihutab ABB tehnoloogia piire, et viia oma jõudlus uuele tasemele. Tipptasemel saavutuste ajalugu on kestnud enam kui 130 aastat ning ABB edu taga on ettevõtte 110 000 andekat töötajat enam kui 100 riigis. www.abb.com

Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast, ettevõtte tegevus jaotub kolme valdkonda: müük (seadmed, süsteemid, korrashoiuteenused, projektid), tootmine (mootorid, generaatorid, ajamid, komplektalajaamad) ja äriteenused (raamatupidamis-, tarneahela juhtimis- ja personaliteenused ABB Grupi ettevõtetele). Rohkem kui 25 tegevusaasta jooksul Eestis on ABB pälvinud viis korda Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt välja antava „Aasta Välisinvestori“ auhinna ning korra Eesti parimale ettevõttele määratava „Ettevõtluse Auhinna“. www.abb.ee

Lingid

Võtke meiega ühendust

Downloads / Allalaadimised

Jagage seda artiklit

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp