Esimene uue põlvkonna koostöörobot GoFa on jõudnud Eestisse

Meie juurde on jõudnud esimene veebruaris ABB Grupi robootikaüksuse poolt avalikkuse ette toodud uue põlvkonna koostöörobot GoFa. Konkreetne robot hakkab peagi panustama haridusse, sest asub tööle ühe õppeasutuse robootikalaboris, seniks aga loovad meie kolleegid temaga lähemalt tutvust.

Uus ja innovatiivne koostöörobot hakkab noortel õppuritel aidata omandada kogemusi koostöörobotite käitlemisel, sest kobotitel on järjest suurenev potentsiaal protsesside automatiseerimisel erinevates valdkondades. ABB tarnemahus on lisaks komplektse koostööroboti tarnele ka kasutajakoolitus ja juhttarkvara. Enne kui robot kliendini jõuab, on vajalik selle igakülgne tundmaõppimine meie robootikaüksuse kolleegide poolt, et suudaksime pakkuda sajaprotsendilist kliendituge ja väärtuslikku kasutajakoolitust.

  • Siim Savila ja Andrijana Cekovska Eesti robootikaüksusest viivad end uue roboti hingeeluga korralikult kurssi.

Aasta lõpuks jõuab Eestis uue omanikuni ka teine GoFa, kes asub tegutsema ABB kliendi koolituskeskuses. Asjaolu, et esimesed robotid tarnitakse just õppeeesmärkideks näitab, kui oluline on see valdkond tänapäeva haridus- ja koolitustegevustes ning kui kasutajasõbralikud on ABB uue põlvkonnas koostöörobotid.

GoFa ehk CRB 15000 on loodud turvaliseks koostööks inimese ja roboti vahel, kus mõlemal osapoolel on võimalus osaleda otseselt ja pidevalt ühises protsessis. Robotit on väga lihtne kasutada nii tootmises kui muudes valdkondades, kus saab GoFa abil edukalt automatiseerida inimese jaoks koormavaid ja rutiinseid protsesse. ABB laiendas oma koostöörobotite portfelli uue 6-teljelise GoFa™ CRB (Collaborative RoBot) 15000 kasutuselevõtuga, et toetada kasvavat nõudlust koostööroboti järele, mis suudab tootlikkuse ja paindlikkuse suurendamiseks käsitseda raskemaid koormuseid.

GoFa kohta saad lähemalt lugeda artiklist ja ametlikult tootelehelt.

Siim ja Andrijana.
Siim ja Andrijana.
center
center

Lingid

Võtke meiega ühendust

Downloads / Allalaadimised

Jagage seda artiklit

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp