Az ABB partneri együttműködése a kanadai PMI-vel kibővíti a gépautomatizálási kínálatot: a PMI mágneses levitáció elvén alapuló „maglev” technológiájának integrálása a vállalat gépautomatizálási divíziójának (B&R) portfóliójába felgyorsítja az áttérést a szigorúan lineáris termelésről a nyílt, adaptív gyártásra. Ennek köszönhetően a B&R ügyfelei át tudnak állni a rugalmas, precíziós gyártásra, aminek térnyerését az 1-es sorozatnagyságú („batch size one”) gyártás és a rövidebb termelési ciklusok iránti igény is ösztönözi. Az ABB a megállapodás keretében jelentős tőkerészesedést is szerzett a PMI-ben.
A vancouveri központú PMI egy 2017-es alapítású startup cég, globális piacvezető a maglev síkmotorok, valamint az intelligens, robotizált szállítópálya-megoldások tervezésében és gyártásában. A PMI intelligens termékszállítási („shuttle”) technológiáját integrálták a B&R portfóliójába. Ma ez a termék ACPOS 6D néven kerül piacra. Az ACOPOS 6D a legmagasabb fokú rugalmasságot kínálja a B&R ügyfelei számára a gyártás, az összeszerelés és a csomagolás terén.
Az ACOPOS 6D egy sín nélküli terméktovábbító rendszer intelligens kocsikkal („shuttle”), amelyek függetlenül mozognak az egyes állomások között, nem kötődnek a merev, szekvenciális gyártási folyamatokhoz. Az ACOPOS 6D kocsik érintkezésmentesek, zajtalanok és pontosak, szabadon siklanak a felület felett, gyorsulásuk és manőverezésük hat szabadságfokkal szabályozható, akár úgy is beállíthatók, hogy a falon függőleges irányba mozogjanak.
Mivel itt nem kell számolni a mechanikai súrlódással és az abból eredő szennyeződéssel sem, ezért a technológia bevezetése különösen időszerűvé vált, tekintve, hogy a gyártási folyamatok korszerűsítését felgyorsította a jelenlegi pandémia, valamint a steril környezet iránti igény azokban az iparágakban – például az élelmiszeriparban, az italgyártó szektorban, az egészségügyben és a gyógyszeriparban–, amelyek erősen hatnak az automatizálás gyors térnyerésére.
Hasonlóan az automata önvezető járművekhez (AGV), az ügyfelek itt is sokat profitálhatnak a gépeken belül vagy a több gép között továbbított tárgyak mozgásszabadságából. Az ACOPOS 6D lehetővé teszi, hogy a gépek egyidejűleg különböző termékváltozatokat, de akár teljesen eltérő termékeket gyárthassanak, mivel minden egyes kocsi képes saját útját követve végighaladni a termelési folyamaton, navigálni a kocsirajok között, hogy egyedi pályán haladva továbbítsa az egyes termékeket az állomásokra.
„Az ACOPOS 6D-vel ismét kitoljuk a technológia határait, és kiaknázzuk az erős partneri hálózatunkban rejlő előnyöket. Az ACOPOS 6D képességei egyedülálló rugalmasságot biztosítanak az iparágak széles köre számára, és lehetővé teszik, hogy az egyes ágazatok, így például az egészségügy és a gyógyszeripar kihasználják a rugalmas gyártási megoldásainkban rejlő előnyöket,” – nyilatkozta Sami Atiya, az ABB Robotika és Gyártásautomatizálás üzletágának vezetője. „A partneri együttműködésünk keretében tovább szélesítjük az iparágvezető robotikai és gépautomatizálási portfóliónkat, és megerősítjük abból eredő piaci pozíciónkat, hogy mi vagyunk az egyetlen olyan vállalat, amely egyetlen forrásból az integrált hardver- és szoftvermegoldások teljes palettáját kínálja a gépgyártók és az ipari ügyfelek számára.”
Xiaodong Lu, a PMI elnöke és társalapítója így értékelte az együttműködést: „Az ABB-vel történő partneri együttműködés lehetővé teszi számunkra, hogy tovább fejlesszük a technológiánkat, és forradalmasítsuk az ipari gyártást. A technológiánk zökkenőmentesen illeszkedik majd az ABB gépautomatizálási megoldásaihoz, így ügyfeleink kihasználhatják az egyedülálló rugalmasságból, pontosságból és intelligenciából eredő előnyöket. Nagyon várjuk, hogy az ABB globális piaci jelenlétére és szakmai ismereteire támaszkodva a két fél együtt írja tovább a technológiánk sikertörténetét.”
Az ABB Robotika és Gyártásautomatizálás égisze alatt működő B&R globális technológiai vezető szerepet játszik a gépautomatizálás terén. A legkorszerűbb technológia és a modern gépgyártás ötvözésével a B&R a különféle iparágakban működő ügyfeleinek teljes körű megoldásokat kínál a gép- és gyárautomatizálás, a mozgásvezérlés, az ’ember-gép interfészek’ (HMI-k) és az integrált biztonságtechnológia terén.
Az ABB Robotika és Gyártásautomatizálás üzletága úttörő szerepet tölt be a robotikában, a gépautomatizálásban és a digitális szolgáltatásokban. Innovatív megoldásokat szállít az iparágak széles köre számára, az autógyártástól az elektronikán át a logisztikáig. A világ egyik vezető robotikai és gépautomatizálási szállítójaként már több mint 400 000 robotikai megoldást szállítottunk világszerte. Segítünk ügyfeleinknek, hogy javítsák a létesítményeik termelékenységét, rugalmasságát, folyamataik egyszerűsítését, és javítsák a termékeik minőségét. Támogatjuk átállásukat a jövő gyárára, amelyet a kollaboratív robotika és a hálózatra kapcsolt eszközök jellemeznek majd. Az ABB Robotika és Gyártásautomatizálás üzletág több mint 10 000 főt alkalmaz a világszerte 53 országban működő mintegy 100 egységében.www.abb.com/robotics
Az ABB (ABBN: egy vezető globális technológiai vállalat, amely ösztönzi a társadalom és az ipar átalakulását egy hatékonyabb és fenntarthatóbb jövő megvalósítása érdekében. Az energetikai, robotikai, automatizálási és hajtás portfólióinak különböző szoftverekkel való összekapcsolásával az ABB kitolja a technológia határait, hogy ezzel a teljesítményt új szintre emelje. A kiválóságáról több mint 130 éve jól ismert ABB sikerességét a világ több mint 100 országban foglalkoztatott 105 000 tehetséges munkatársa garantálja. www.abb.com
Magyarországi vállalata, az ABB Kft. 1991-ben alakult, és azóta az egyik vezető szállítóként van jelen a hazai közmű, valamint energetikai szektorban.
ABB weboldal: http://new.abb.com/hu
Facebook oldal: https://www.facebook.com/ABBMagyarorszag
Instagram: abb_magyarorszag
YouTube: https://www.youtube.com/ABBMagyarorszag
Az ABB innovatív maglev továbbító rendszerrel bővíti a rugalmas gyártást támogató portfólióját
2/2