ABB sukūrė energiją taupančių variklio ir inverterio komplektą elektriniams autobusams

ABB sukūrė energiją taupančių variklio ir inverterio komplektą elektriniams autobusams

  • Variklis sukurtas ir pagamintas optimaliai veikti kartu su inverteriu (įtampos keitikliu).
  • Naujas įrangos komplektas, į kurį įeina pirmasis autobusams skirtas 3 lygio inverteris, užtikrina ilgesnį tarnavimo laiką, didesnį energijos vartojimo efektyvumą ir iki 12 proc. mažesnius variklio nuostolius tipiniuose pavaros veikimo cikluose, palyginus su ankstesniu 2 lygio inverteriu.
  • Variklis pasižymi dideliu sukimo momentu, kas užtikrina geresnes dinamines charakteristikas, taip pat pasižymi tylesniu veikimu, kad keleivių kelionė būtų komfortiškesnė.

ABB sukūrė naują, inovatyvų įrangos derinį, pritaikytą elektriniams autobusams. Jį sudaro AMXE250 variklis ir HES580 inverteris (įtampos keitiklis). Šis įrangos komplektas sukurtas taip, kad veiktų darniai ir užtikrintų efektyvų, patikimą ir lengvai prieinamą sprendimą pramonei, o tai reiškia didelį žingsnį į priekį švaresnių ir tvaresnių transporto priemonių srityje.

Pirmasis rinkoje 3 lygio elektriniams autobusams skirtas inverteris HES580 pasižymi aukštu energijos vartojimo efektyvumu ir padidintu galingumu. Palyginus su įprastais 2 lygio inverteriais, HES580 75 proc. sumažina variklio harmonikų nuostolius, sumažina šilumos išsklaidymą ir maksimaliai taupo energiją. Tokių puikių eksploatacinių savybių esmė - naujoviška 3 lygio (inverterio) struktūra. Skirtingai nuo 2 lygio inverterių, kurie persijungia tarp dviejų įtampos lygių (DC+ ir DC-), į HES580 įtraukta trečia - neutrali įtampos pakopa. Šis papildymas perpus sumažina įtampos žingsnį kiekvieno perjungimo metu, todėl sumažėja srovės pulsacijos, o vėliau ir harmonikų nuostoliai. Todėl AMXE250 variklis veikia efektyviau ir užtikrina didesnį našumą įvairiomis autobuso važiavimo sąlygomis.

Be to, naujasis HES580 inverteris 12 proc. sumažina variklio nuostolius tipiniuose pavaros cikluose (palyginus su įprastais 2 lygio inverteriais), prailgina AMXE250 variklio tarnavimo laiką ir padidina variklio veikimo patikimumą. Sumažindama harmonikų poveikį ir iki minimumo sumažindama variklio apvijų apkrovą, ši pažangi technologija užtikrina tvarų visos elektrinės transmisijos (angl. electric drivetrain) veikimą ir ilgaamžiškumą.

AMXE250 išsiskiria kaip kompaktiškas sinchroninis (SynRM) variklis su nuolatiniais magnetais didelio efektyvumo varomajai jėgai. Variklis pasižymi dideliu sukimo momentu, kas užtikrina geresnes dinamines charakteristikas, ir tylesniu veikimu, užtikrinančiu keleivių komfortą. Inverteris HES580 ir variklis AMXE250 buvo suprojektuoti taip, kad būtų universalūs, todėl juos galima statyti toliau vienas nuo kito ir taip optimizuoti erdvės panaudojimą. Dėl lengvo parametrų nustatymo ir paleidimo į eksploataciją, šią įrangą lengva ir patogu sumontuoti transporto priemonėje

ABB Traction padalinio vadovas David Segbers teigia: „Džiaugiamės galėdami rinkai pasiūlyti pirmąjį 3 lygio inverterį, skirtą elektriniams autobusams. Variklio ir inverterio komplektas sukurtas taip, kad nepriekaištingai veiktų kartu ir ženkliai padidintų energijos vartojimo efektyvumą, tiek elektrinius autobusus valdančioms  įmonėms, tiek el. autobusų gamintojams.

Pasaulinio ABB Mobile e-Power padalinio vadovė Fabiana Cavalcante teigia: „Toks autobusų elektrifikavimas yra svarbi dalis siekiant sukurti tvarų ir švarų viešąjį transportą, teigiamai įtakojantį gyvenimo kokybei. Džiaugiamės galėdami pasiūlyti ateities sprendimus, kurie padeda pramonei siekti tvarumo ir našumo tikslų."

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp