ABB variklis pasiekė energijos suvartojimo efektyvumo rekordą

ABB pasiekė beveik 100% sinchroninių variklių elektros energijos efektyvumą.

Atlikti bandymai su ABB 44 megavatų 6 polių sinchroniniu ABB varikliu parodė 0,25 proc. didesnį efektyvumą nei aprašyme numatyti 98,8 proc. Tai yra pasaulinis elektros variklių efektyvumo rekordas, kuris per 20 variklio eksploatacijos metų gali sutaupyti apie 500 000 JAV dolerių elektros energijos kaštų.

"Kadangi elektros energijos kaštai sudaro didžiausią tokio variklio savikainos dalį, toks sutaupymas turės didelę įtaką pelnui," - sakė ABB robotikos ir pavarų padalinio prezidentas Sami Atiya. "Be itin didelio efektyvumo, sinchroniniai varikliai yra žinomi dėl jų kokybės ir patikimumo. Dizainas užtikrina mažą vibraciją ir patikimą veikimą esant bet kokiai temperatūrai."

ABB sinchroninis variklis
ABB sinchroninis variklis
center

Pasaulinis efektyvumo rekordas buvo pasiektas optimizuojant variklio elektrines ir mechanines savybes, pasitelkus daugiau nei 100 metų ABB elektros variklių gamybos patirtį ir žinias. Šio tipo sinchroninio variklio vidutinis efektyvumas yra nuo 98,2 iki 98,8 proc. Jei variklis veikia nepertraukiamai, tai 0,25 proc. didesnis efektyvumas sutaupo 1000 MWh energijos per metus.

Energijos poreikis šiandien pasaulyje yra beveik dvigubai didesnis nei prieš 30 metų. Pasak Tarptautinės energetikos agentūros iki 2030 m. jis gali pakilti dar daugiau nei 50 proc. Norint patenkinti tokį poreikį reikia ne tik naujų energijos išteklių, bet ir efektyvesnio vartojimo. Pavyzdžiui pramonėje kintamo greičio pavaros ir didelio našumo varikliai mažindami elektros energijos suvartojimą ir nuostolius gali sutaupyti 20-50 proc. elektros energijos.

Variklio našumas - tai mechaninės galios, padalintos iš elektros energijos, santykis. Pasaulinio rekordo rezultatas buvo gautas atliekant bandymus pas pramonines dujas gaminantį klientą, kuris oro separatoriaus įrenginyje naudoja ABB sinchroninius variklius kompresorių sukimui.

Sinchroninis variklis yra specialus kintamosios srovės (AC) variklis, kurio dydis yra apie 5 x 4 x 4 metrai, o išėjimo galia - 44 MW. Sinchroniniai varikliai yra naudojami ventiliatorų, siurblių, valcavimo staklių, keltuvų ar kompresorių sukimui naftos ir dujų, chemijos, jūrininkystės, kalnakasybos, vandens, celiuliozės ar popieriaus pramonėje.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) yra elektrifikacijos produktų, robotų ir pavarų, pramonės automatizavimo ir elektros tinklų novatoriškų technologijų lyderė, aptarnaujanti energetikos, pramonės, transporto ir infrastruktūros objektų užsakovus visame pasaulyje. Daugiau nei 100 šalių ABB dirba apie 132.000 darbuotojų, iš kurių apie 1.500 dirba Baltijos šalyse.

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp