ABB technologijos naująjį kultūros centrą paverčia energetiškai išmaniu

„Skellefteå Kraft“ ir ABB bendradarbiavimas įrodys, kad techniniai sprendimai naujajame Švedijos miesto Skellefteå kultūros centre gali būti naudingi ir ekonomiškai, ir palankūs aplinkai tuo pačiu metu.

  • Iliustracija: White Arkitekter
  • Fredrik Jonsson, Skellefteå Kraft ir Jonas Nygård, ABB. Nuotr: Patrick Degerman
  • Iliustracija: White Arkitekter

Švedijos šiaurėje, vos žemiau už poliarinio rato esančiame Skellefteå miesto centre, statomas naujas kultūros centras, kuriame bus įdiegti naujausi ABB energijos taupymo sprendimai.

Naujasis kultūros centras pavadinimu „Sara Cultural Centre“ bus užbaigtas 2021 metų vasarą. Šis dvidešimties aukštų, turintis 205 viešbučio kambarius ir kelias auditorijas, pastatas, manoma, kad bus aukščiausias pasaulyje medinis pastatas, kuris taps nauja šiaurės Švedijos įžymybe bei dinamiška kultūros, pramogų ir konferencijų vieta.

Siekiama pastayti aplinkai draugišką, tvarų ir efektyviai energiją vartojantį pastatą. Įmonė  „Skellefteå Kraft“ yra viena didžiausių Švedijos energijos gamintojų ir viena šio projekto partnerių, kurios iniciatyva ir buvo pradėtas bendradarbiavimas su ABB – efektyvių energijos vartojimo ir tvarių, išmaniajam gyvenimui skirtų, sprendimų srities lydere.

„Skellefteå Kraft“ ir ABB bendradarbiavimas padeda paversti komercinius ir gamybinius pastatus išmaniaisiais. Savo sprendimais Skellefteå miesto kultūros centre siekiame parodyti kaip išmaniai galime taupyti elektros energiją ir kurti išmaniųjų pastatų standartą Švedijoje,“ - sakė ABB elektrifikacijos verslo pardavimų ir rinkodaros vadovas Švedijoje Mats Peterson.

Šiame pastate bus įdiegtos naujausios ABB elektrifikacijos technologijos. Viena jų - ABB AbilityTM elektros paskirstymo valdymo sistema (angl. Electrical Distribution Control System) - vizualizuos pastato energijos srautus, taip bus galima  nustatyti, kiek ir kam (pvz. šildymui, vėdinimui ir apšvietimui) suvartojama energijos bei iš kur ji ateina (pvz. iš rajono šilumos tinklų, skirstomųjų tinklų, baterijos ar  iš saulės modulių). ABB "Optimax" programa, skirta energijos srautų optimizavimui, pademonstruos, kaip  galima sumažinti pastatui reikalingos perkamos energijos sąnaudas. 

  • Iliustracija: White Arkitekter
  • Iliustracija: White Arkitekter
  • Iliustracija: White Arkitekter
  • Iliustracija: White Arkitekter
  • Iliustracija: White Arkitekter

„Ateities technologijos užtikrins mažesnį ir efektyvesnį energijos suvartojimą Kultūros centre. Norint sukurti 100 procentų atsinaujinančios energijos sistemą, pastato vidaus energijos  sistema turi būti specialiais algoritmais optimizuota ir integruota į miesto pagrindinius  energetinius sprendimus. Kartu su ABB galime sukurti išmaniuosius sprendimus, kurie mus veda prie bendro tikslo – prisidėti prie tvarios visuomenės kūrimo," - sakė „Skellefteå Kraft“ verslo inovacijų vadovas Fredrik Jonsson.

Bendras ABB ir „Skellefteå Kraft“ projektas prižiūrės visus bendro sprendimo energijos aspektus – generavimą, automatizavimą, stebėseną, valdymą ir paskirstymą. Energijos sistemų optimizavimas pastatuose gali surasti sprendimus, esant energijos trūkumui tinkle bei padėti visuomenei pereiti prie atsinaujinančios ir tvaresnės energijos sprendimų. Techninė ir komercinė kompetencija, kuri bus sukurta kartu šiame projekte, galės būti panaudota trečiųjų šalių komercinių pastatų projektuose.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) yra technologijų lyderė, skatinanti skaitmeninę pramonės transformaciją. Tęsdama daugiau nei 130 metų siekiančią inovacijų istoriją ABB vysto keturias į klientus orientuotas, pasaulyje pirmaujančias verslo šakas: elektrifikacija, automatizavimas, pavaros ir robotika – pasitelkdama bendrą skaitmeninę platformą ABB Ability™. ABB elektros tinklų verslo šaka 2020 m. bus perleista „Hitachi“. ABB dirba apie 147 000 darbuotojų daugiau nei 100 šalių. www.abb.com

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp