Penkios vietos, kur ABB elektromobilių įkrovos stotelė Terra DC tiks labiausiai

Kai elektra ėmė varyti ne tik lengvuosius automobilius, bet ir daugelį kitų markių, modelių, tipų transporto priemones su gerokai didesne akumuliatorių talpa, įkrovos infrastruktūrai reikėjo  naujų sprendimų, kurie atitiktų besikeičiančius poreikius. Nes tapo nebesvarbu, ar tai viešojo naudojimo, ar privataus verslo ar transporto parko įkrovos stotelė - jau nebetinka rinktis vien tik tik  kintamąją ar nuolatinę srovę. Reikia skirtingų įkrovos variantų. Pradžioje svarbiausia buvo įkrovos galia, tačiau rinkai bręstant, atsirado poreikis tarpiniam variantui tarp mažos ir didelės galios įkrovos. Ir šią spragą užpildo ABB Terra DC įkrovos technologija.

Terra DC įkrovimo stotelė krauna greičiau nei kintamosios srovės įkrovmo stotelės, tačiau jai reikia mažiau galios, mažiau vietos ir jos kaina bei įrengimo sąnaudos yra mažesnės nei didelės galios stotelių, dažniausiai įrengiamų užmiestyje ar pan. Terra DC įkrovimo stotelės  galia yra 20–24 kW, tai yra tarpinis variantas tarp 7–11 kW AC stotelių galios ir 50–350 kW viešuosiuose vietuose įrengtų DC stotelių galios.

Tinkamas technologijos parinkimas yra toks pat svarbus, kaip ir investicijos į ateities infrastruktūrą. Kai kuriais atvejais technologinis sprendimas nebūtinai turi būti pats didžiausias ir brangiausias, bet neturi būti pigiausias ir nepilnas. Tinkamas parinkimas reiškia optimalią technologiją ir jos tinkamumą ateičiai.

Kalbant apie įkrovos vietas, pagrindinis principas, kurį reikia įsiminti, tas, kad transporto priemonių stovėjimo vietos yra ir jų galimo įkrovimo vietos. 

1. Komerciniai centrai arba kitaip „prekybos ir pramogų centrai“, su  parduotuvėmis, restoranais, kino teatrais, dažnai su daugiaaukštėmis mašinų stovėjimo aikštelėmis. Šios vietos nėra „įsikrauk ir važiuok“ vietos, nes klientai leisdami laiką ir apsipirkdami ten praleidžia po keletą valandų. Panašiai yra ir su sporto arenomis, kur elektromobiliai paliekami  rungtynių metu, ir visą tą laiką gali būti kraunami. Tad čia reikia sprendimų su mažesnėmis investicijomis ir mažesnėmis sąskaitomis už elektros energiją. Šios vietos gali pritraukti lankytojus galimybe įsikrauti elektromobilį; bei papildomai užsidirbti iš šios įkrovos paslaugos.

2. Automobilių pardavėjams 20–24 kW galios įkrovos technologija, neviršijanti turimų galios ribojimų, augant parduodamų ir aptarnaujamų elektromobilių kiekiui, leistų pilnai įkrauti elektromobilius "pietų metu" ir vairuotojai ramiai grįžtų namo ir išlaikytų lojalumą. Automobilių pardavimų salonai dažniausiai negali turėti didesnės galios jungties prie tinklo, kurios reikia 50kW ir galingesnėms DC įkrovimo stotelėms, tad Terra DC - jiems tinkamiausias sprendimas.

3. Daugiabučiai gyventojų poreikius gali patenkinti AC įkrovos stotelės. Tačiau kai kuriuose daugiabučiuose yra ribota erdvė, ar nėra galimybės įrengti tiek AC stotelių, kiek jų reikia gyventojams; arba ieškoma sprendimo, taupančio diegimo sąnaudas ir sukuriančio įkrovos "parką" vienoje vietoje. Terra DC stotelė leidžia keliems elektromobiliams naudoti tą pačią stotelę ir taip sutaupyti vietą bei elektros energijos sąnaudas.

4. Įkrova „pakeliui“ arba įkrovimas mašinų stovėjimo aikštelėse labai pagelbėtų  tiems elektromobilių vairuotojams, kurie neturi nuosavos stotelės (pvz. daugiabučių gyventojams). Terra DC stotelė įkrauna elektromobilį pakankamai greitai, pagal stovėjimo aikštelių apmokestinimo intervalus, todėl bendro naudojimo viešosios stovėjimo aikštelės nebūtų  bereikalingai perpildytos.

5. Autoparkai yra išskirtinis elektrifikacijos segmentas, turintis didelį atsipirkimo potencialą ir mažinantis išmetamų teršalų kiekį. Nors tokių parkų transporto priemonės gali būti įvairių dydžių ir įvairiai naudojamos, bet jos dažnai turi ir didesnes baterijas nei įprasti elektromobiliai, todėl jas reikia įkrauti greičiau. Daugelis transporto priemonių lieka autoparke nakčiai, tad  puikiai tiks mažesnės galios DC įkrova. Pvz. 200 kWh baterijos elektrinio sunkvežimio įkrovai  su įprasta 7,4 kW galios AC stotele reikės iki 24 valandų, o Terra DC stotelė šį laiką sutrumpintų iki 8 valandų įkrovos naktį, kurių užtektų sekančiai darbo dienai.

Be to, daugelis autoparkų nenori didelių išlaidų, reikalingų galios keitimui.  Tinkamai suprojektuota Terra DC stotelių infrastruktūra gali patenkinti augantį autoparkų poreikį, nekeičiant galios. 

Elektra varomų transporto priemonių kiekis vis auga, o Terra DC stotelės leidžia turėti ekonomišką greitojo įkrovimo būdą, kuris patenkintų vairuotojų bei autoparkų valdytojų poreikius ne tik šiandien, bet ir rytoj.

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp