4 būdai, kaip komunalinių paslaugų įmonės gali padidinti energijos vartojimo efektyvumą miesto vandens ir nuotekų cikle

4 būdai, kaip komunalinių paslaugų įmonės gali padidinti energijos vartojimo efektyvumą miesto vandens ir nuotekų cikle

ENERGIJOS VARTOJIMO EFEKTYVUMO ISTORIJOS

Šiuo metu miestuose gyvena apie 55 proc. pasaulio gyventojų, o didėjant urbanizacijai prognozuojama, kad iki 2050 m. šis procentas išaugs iki daugiau nei 60 proc. Todėl vandentvarkos įmonėms reikės plėsti savo tinklus ir statyti naujus valymo įrenginius, kad naujieji miestų gyventojai būtų aprūpinami šviežiu ir švariu vandeniu. Kadangi švaraus vandens gamyba kiekviename etape reikalauja daug energijos reikalaujančių procesų, komunalinių paslaugų įmonės taip pat turi rasti būdų, kaip padidinti savo tinklų efektyvumą.

1. Energijos optimizavimas

Kintamo greičio pavaros, pavyzdžiui, ABB ACQ580, skirtos vandens ir nuotekų sistemoms, gali turėti dinaminio energijos optimizavimo valdiklius, kurie yra įmontuoti pavaroje. Šie dinaminiai valdikliai automatiškai prisitaiko prie variklio apkrovos pokyčių, sumažindami energijos kiekį, reikalingą reikiamam sukimo momentui pasiekti. Savo ruožtu tai sumažina bendrą energijos suvartojimą, kai sistema veikia mažesne nei vardinė apkrova. Vandens ir nuotekų sistemose energijos optimizavimas gali padidinti bendrą variklio ir pavaros sistemos efektyvumą nuo 2 iki 10 %. Gėlinimo įrenginiuose sutaupoma nuo 30 iki 60 % energijos.

2. Energijos stebėsena

Svarbus energijos vartojimo efektyvumo didinimo aspektas yra energijos naudojimo ir sistemos pakeitimų poveikio matavimas ir užtikrinimas, kad jie sėkmingai mažina energijos naudojimą. Kintamo greičio pavaroje gali būti įmontuota tokio tipo energijos stebėsenos funkcija, kuri leidžia komunalinių paslaugų įmonėms sekti energijos naudojimą ir apskaičiuoti sutaupytą energiją kWh, MWh, išmetamo CO2 kiekį ir sutaupytus pinigus.

3. Didelio efektyvumo VSD variklių paketai

Kadangi vandens poreikis dienos metu kinta, svarbu, kad siurblių sistemos efektyviai veiktų esant dalinei apkrovai. Patikrintas būdas padidinti siurblinės sistemos su varikliu dalinės apkrovos efektyvumą – pridėti kintamo greičio pavarą. Kadangi kintamo greičio pavara gali tiesiogiai valdyti variklio greitį ir sukimo momentą, ji užtikrina, kad variklis atliktų tik tokį darbą, kokio reikia reikiamam srautui užtikrinti. Tai daug veiksmingiau, nei paleisti variklį visu greičiu ir srautui reguliuoti naudoti vožtuvus ir droselines sklendes. Naudojant kintamo greičio pavaras su didelio efektyvumo varikliais galima sutaupyti vidutiniškai 25-30 % energijos.

4. IE5 sinchroniniai revoliuciniai varikliai

Daugelis komunalinių paslaugų įmonių eksploatuoja senesnius variklius, kurių eksploatavimo laikas yra pasibaigęs. Senesni varikliai paprastai yra žemesnės efektyvumo klasės, pavyzdžiui, IE3. Atnaujinus variklius į naujesnius, efektyvesnius, galima sumažinti variklio nuostolius ir dar labiau sutaupyti energijos. Kiekviena IE klasė užtikrina 20 % mažesnius nuostolius, t. y. IE4 variklio nuostoliai bus 20 % mažesni nei IE3 variklio, o itin aukšto efektyvumo IE5 variklis, pavyzdžiui, ABB IE5 SynRM varikliai, gali sumažinti bendrus nuostolius iki 40 %. Todėl senesnių variklių keitimas, net jei jie vis dar veikia, dažnai gali atsipirkti vos per kelerius metus.

Tiekdama energijos vartojimo efektyvumo produktus ir sprendimus, ABB padeda vandens paslaugų klientams įvertinti energijos taupymo galimybes, aiškina Surendra Muppana, ABB Motion Global Water Segment vadovas VIDEO

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp