Nākamās paaudzes viedā kopiena, energoefektīva dzīves veida pionieri

Nākamās paaudzes viedā kopiena, energoefektīva dzīves veida pionieri

  • Viena no viedākajām dzīvojamo māju kopienām pasaulē netālu no Stokholmas ražos, kopīgi izmantos un optimizēs enerģiju, tā samazinot izmaksas un nodrošinot ilgtspējīgu, modernu dzīvesveidu
  • Pirmajās mājās vienotā lietojumprogrammā tiks integrēta virkne viedierīču, piemēram, žalūzijas, apkures, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas iekārtas, kā arī saules enerģijas sistēmas un elektrisko transportlīdzekļu (EV) uzlāde
  • Kopienas mērķis ir pašpietiekamība, zemas enerģijas izmaksas un oglekļa neitralitāte, izmantojot energopārvaldības sistēmu un viedu mājas automatizāciju

Jaunajai vienģimeņu māju apbūvei Zviedrijas pilsētā Brobyholmā, pateicoties uzstādītajām tehnoloģijām, ir visas nepieciešamās iezīmes, lai kļūtu par pasaulē gudrāko mājokļu kopienu. Kopienā enerģiju var ražot, sadalīt un optimizēt, tāpēc iedzīvotāji var rēķināties ar zemākiem rēķiniem un atbildīgāku dzīvesveidu. Šis ir pirmais viedo māju projekts, kurā pateicoties atvērtajām tehnoloģijām, nozares standartu piemērošanai un piegādātāju sadarbībai inovāciju jomā, ir iespējams integrēt tik daudz tehnoloģiju un nodrošināt to pilnīgu savietojamību.

Brobyholmas mājās var izmantot pilnu viedās mājas risinājumu ar apvienotu ABB-free@home® un Samsung SmartThings sistēmu, kas ļauj iedzīvotājiem bez piepūles pārvaldīt savas mājas. Visi viedo māju produkti un ierīces ir ērti un droši savienojami, izmantojot Samsung SmartThings lietotni vai ierīci.

Elektrības koplietošanas tehnoloģija un sistēmas būs galvenais elements Brobyholmā. Enerģijas koplietošana nodrošinās, ka galvenie resursi, piemēram, elektromobiļu lādētāji un saules invertori, tiks sinhronizēti, lai optimizētu enerģijas patēriņu, izmantojot slodzes pārvaldību. Samsung viedierīces, piemēram, siltum sūkņus, veļas mašīnas un trauku mazgājamās mašīnas, var ieprogrammēt tā, lai tās darbotos tad, kad elektroenerģijas cenas ir viszemākās un kad ir uzkrāts pietiekami daudz saules enerģijas. Saules paneļi uz katras mājas jumta uzlādē baterijas visai kopienai.

Enerģijas izmaksas ir viena no galvenajām problēmām visā Eiropā1. Šajā projektā ir izstrādāta arī efektīva enerģijas pārvaldības sistēma. Tā sadalīs enerģijas patēriņu, automātiski pielāgos iekštelpu apgaismojumu atkarībā no tā, cik tumšs ir ārā, un optimizēs dzesēšanas un apkures sistēmas atkarībā no āra temperatūras un saules radiācijas.

Brobyholm projekta vīzija pieder Zviedrijas investīciju, inovāciju un nekustamā īpašuma uzņēmumam S Property Group. Tas atrodas aptuveni 35 minūšu brauciena attālumā no Stokholmas. Projekts ir tapis sadarbībā ar tehnoloģiju gigantiem ABB un Samsung. Citi partneri ir Ziemeļvalstu dzīvojamo ēku attīstītājs OBOS, Portugāles tīrās enerģijas uzņēmums CleanWatts, SMA, kas ir starptautisks tirgus līderis saules enerģijas un uzglabāšanas sistēmu tehnoloģiju, kā arī viedās enerģijas pārvaldības un uzlādes sistēmu jomā, un starptautiskais mobilo sakaru tīkla operators Three Sweden, kas īpašumam piegādās 5G risinājumu.
S Property izpilddirektors Duglass Lundholms (Douglas Lundholm) saka: "Brobyholmas jaunā viedā kopiena ir pirmā šāda veida. Šī enerģētiski viedā kopiena atbilst visaugstākajiem ilgtspējas standartiem, izmantojot jaunākās tehnoloģijas un tīkla savienojamību dzīvokļos un visā īpašumā. Tā ir viedā kopiena, kas ir augsto tehnoloģiju un zema oglekļa dioksīda satura kopiena, kas veidota, domājot par nākotni. Iedzīvotājiem cita starpā būs pieejami dažādi drošības un komforta pakalpojumi, kurus viņi varēs bez problēmām un ērti pārvaldīt."

Brobyholmas ciematā būs 500 savrupmājas, kas lielākoties paredzētas pārdošanai, bet dažas īrei. Nākotnē šo teritoriju varētu paplašināt līdz kopienai ar 2000 mājokļiem. Apmeklētāji varēs izmēģināt tehnoloģiju OBOS demonstrācijas mājas vidē netālajā Okersbergas pilsētā. Paredzams, ka nākamās paaudzes kopienas plānojums no nākamā gada tiks ieviests arī citos projektos.

center

1https://www.consilium.europa.eu/en/policies/energy-prices-and-security-of-supply
For further information about the partners at Brobyholm visit: 
https://sproperty.se
http://brobyholm.se/
https://www.obos.se/
https://www.samsung.com/uk/apps/smartthings/
https://www.sma.de
https://cleanwatts.energy/
https://www.tre.se/

Saite

Sazināties ar mums

Lejuplādes

Dalīties ar šo informāciju

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp