ABB vēl vairāk nodrošinās dzimumu līdztiesību

ABB vēl vairāk nodrošinās dzimumu līdztiesību

ABB vēl vairāk stiprinās apņemšanos nodrošināt dzimumu līdztiesību, parakstot ANO Sieviešu iespēju veicināšanas principus

  • Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Sieviešu iespēju veicināšanas principi piedāvā plašu ietvaru tam, kā veicināt dzimumu līdztiesību darbavietā, darba tirgū un sabiedrībā
  • Dzimumu līdztiesība ir viens no galvenajiem ABB Globālās daudzveidības un iekļaušanas stratēģijas 2030 mērķiem

Šodien, Starptautiskajā sieviešu dienā, ABB apņemas spert vēl vienu svarīgu soli ceļā uz dzimumu līdztiesības stiprināšanu, kas ir daļa no Globālās daudzveidības un iekļaušanas stratēģijas 2030. ABB nesen pieņēma ANO Sieviešu iespēju veicināšanas principus, lai veicinātu dzimumu līdztiesību un pilnvērtīgu iespēju nodrošināšanu sievietēm darbavietā, darba tirgū un sabiedrībā.

Principus nosaka ANO Globālais līgums un organizācija “ANO Sievietēm”, un tie atbilst līdz 2030. gadam plānotajai programmai un ANO ilgtspējīgas attīstības mērķiem. Principi tika izstrādāti, lai sekmētu labu uzņēmējdarbības praksi, kurā visu iesaistīto pušu pieeja veicina sieviešu iespējas.

"ABB uzņēmumā mēs daudzveidību redzam kā svarīgu dzinējspēku. Dzimumu līdztiesība ir būtisks mērķis mūsu darbiniekiem un ilgtspējas stratēģijai. Mūsu mērķis ir palielināt sieviešu skaitu vadošajos amatos, kā arī agrīni atklāt sieviešu talantus," sacīja ABB izpilddirektors Bjerns Rozengrēns (Björn Rosengren).

ANO ģenerālsekretāra vietniece un izpilddirektore Sima Bāhusa (Sima Bahous) sacīja: "Mēs sveicam ABB sperot pirmo soli ceļā uz sieviešu iespēju veicināšanas principiem. Mēs uztveram ABB kā nozīmīgu partneri dzimumu nevienlīdzības novēršanā darbavietā, darba tirgū un sabiedrībā un ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanā."

Atzīmējot šā gada Starptautisko sieviešu dienu, ABB norisinās Dzimumu līdztiesības nedēļa. Tās mērķis ir vēl vairāk stiprināt dzimumu līdztiesību gan darbavietā, gan sabiedrībā, kā arī veicināt darbinieku izpratni par neapzinātiem aizspriedumiem, stereotipiem un diskrimināciju. Dzimumu līdztiesības nedēļas ietvaros norisinās plašs pasākumu klāsts, kas ietver virtuālo tikšanos ar ABB vadītājiem, darbiniekiem un “ANO Sievietēm” pārstāvjiem, vebinārus par neapzinātiem aizspriedumiem un citas aktivitātes. Jau vairāk nekā 7500 ABB augstākā līmeņa vadītāju līdz šim ir piedalījušies apmācībā par neapzinātiem aizspriedumiem.

Dzimumu līdztiesība ir viens no galvenajiem mērķiem ABB Globālās daudzveidības un iekļaušanas stratēģijā 2030. Ar tās palīdzību uzņēmums plāno piesaistīt savai komandai nozaru labākos talantus un nodrošināt vienādas attīstības un karjeras iespējas ikvienam. Stratēģijas ietvaros ABB vēlas līdz 2030. gadam divkāršot vadošus amatus ieņemošu sieviešu īpatsvaru, lai tas sasniegtu 25%. 2021. gadā ABB palielināja augstākā līmeņa vadītāju sieviešu skaitu līdz 16,3%, salīdzinot ar 13,5% 2020. gadā.

Vēl viens pagrieziena punkts ABB centienos veicināt vēl daudzveidīgāku un iekļaujošāku kultūru bija veiksmīga dzimumneitrālas bērna kopšanas atvaļinājuma programmas ieviešana, piešķirot visiem ABB darbiniekiem 12 nedēļu apmaksātu atvaļinājumu primārajam aprūpētājam un četras nedēļas otrajam aprūpētājam.

Daļa no ABB apņemšanās veicināt sociālo progresu, daudzveidību un iekļaušanu ir ABB sadarbība ar daudzām starptautiskām organizācijām, piemēram, globālo bezpeļņas organizāciju Catalyst un Stonewall, Sieviešu inženieru biedrību un Pasaules Ekonomikas forumu. Turklāt kopš 2021. gada ABB ir oficiālais FIAGirls on Track programmas globālais partneris, kas piedāvā meitenēm vecumā no 8 līdz 18 gadiem iespēju uzzināt par autosporta pasauli ar mērķi palielināt sieviešu līdzdalību nozarē – gan trasē, gan ārpus tās. ABB arī veicina sociālo progresu, atbalstot kopienu veidošanas iniciatīvas, kas vērstas uz sabiedrības izglītību, daudzveidību, iekļaušanu un aprūpi.

Lai nodrošinātu, ka ilgtspēja tiek uztverta tikpat nopietni kā citi uzņēmējdarbības mērķi, ABB savā rezultātu pārvaldības plānošanā integrē ilgtspējas GDR, un uzņēmumi par tiem ziņo reizē ar finanšu GDR. Ilgtspējas GDR tagad ir arī daļa no augstākās vadības motivācijas programmas un ir iekļauta ABB ceturkšņa finanšu pārskatos.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) ir vadošais starptautiskais inženiertehniskais uzņēmums, kas veicina sabiedrības, rūpniecības un infrastruktūras pārveidošanu produktīvākas un ilgtspējīgākas nākotnes virzienā. Apvienojot programmatūras risinājumus ar produktu portfeli elektrisko iekārtu, robotikas, automatizācijas un elektropiedziņas jomā, ABB paplašina tehnoloģiju robežas un paaugstina to efektivitāti jaunā līmenī. ABB var atskatīties uz veiksmīgo vēsturi vairāk nekā 130 gadu garumā. Uzņēmuma panākumu pamatā ir aptuveni 105 000 darbinieku talants vairāk nekā 100 valstīs. www.abb.com

Saite

Sazināties ar mums

Lejuplādes

Dalīties ar šo informāciju

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp