ABB tehnoloģijas palīdz Kopenhāgenas lidostai kļūt par Dānijas lielāko elektromobiļu uzlādes vietu

ABB tehnoloģijas palīdz Kopenhāgenas lidostai kļūt par Dānijas lielāko elektromobiļu uzlādes vietu

  • ABB sadarbībā ar enerģētikas grupu EWII piegādās 1350 elektrotransporta lādētājus
  • Lidostā ik dienas ierodas vairāk nekā 80000 ceļotāju, bet ērta piekļuve uzlādei būs nodrošināta gan lidostas elektromobiļiem, gan personīgajiem elektroauto
  • Autovadītāji varēs izmantot plašu ABB uzlādes risinājumu klāstu, tostarp nesen tirgū ienākušo Terra 360 – pasaulē ātrāko auto lādētāju

Saskaņā ar ilgtermiņa līgumu ABB elektrouzlādes infrastruktūrai būs būtiska nozīme, palīdzot Kopenhāgenas lidostai (CPH) līdz 2030. gadam sasniegt tās mērķi - oglekļa emisiju neitralitāti. Nākamo desmit gadu laikā ABB nodrošinās enerģētikas grupai EWII 1350 elektrotransporta lādētājus uzstādīšanai vienā no Skandināvijas noslogotākajām lidostām, kas nu kļūs par Dānijas lielāko elektroauto uzlādes vietu. Pirmie 180 maiņstrāvas lādētāji un 15 līdzstrāvas ātrās uzlādes lādētāji tiks uzstādīti jau 2022. gadā.

"Mēs esam gandarīti atbalstīt CPH pārejā uz ilgtspēju, nodrošinot lidostu ar mūsu kvalitatīvo un profesionālu uzlādes risinājumu klāstu," sacīja ABB E-mobilitātes izpilddirektors Franks Mīlons (Frank Muehlon). "Esam pārliecināti, ka projekts kalpos par iedvesmu ne tikai citām lidostām Dānijā, bet arī citās valstīs un demonstrēs tīras, klusas un elastīgas elektromobilitātes iespējas un priekšrocības."

CPH meklēja vienotu elektromobiļu uzlādes risinājumu saviem vairāk nekā 80 000 ikdienas ceļotājiem un darbiniekiem, kuri ikdienā izmanto lidostas stāvvietu. Risinājums bija jāpiedāvā arī transportlīdzekļiem, kuriem nepieciešama ātrāka uzlāde, tostarp taksometriem, kas pārvadā ceļotājus uz lidostu un no tās, un uzņēmumiem lidostas iekšienē, kuri nodarbojas ar piegādi, bagāžas pārvadājumiem un ēdināšanu.

Lai rastu piemērotāko risinājumu, EWII sadarbojās ar vairākiem partneriem, tostarp ABB. Elelektrouzlādes infrastruktūra aptvers visu ABB uzlādes staciju piedāvājumu, sākot no 22kW Terra AC Wallbox līdz nesen izlaistajai Terra 360 – pasaulē ātrākajai universālajai elektroauto uzlādes stacijai, kura spēj nodrošināt pietiekamu jaudu 100 km distancei mazāk nekā trīs uzlādes minūtēs un ir vienīgā uzlādes stacijas, kas īpaši izstrādāta, lai uzlādētu līdz pat četriem transportlīdzekļiem vienlaicīgi.

"ABB ir mūsu e-mobilitātes partneris un sniedz mums piekļuvi plašam risinājumu klāstam, lai mēs spētu uzlādēt visus transportlīdzekļus, sākot no vieglajiem automobiļiem līdz autobusiem un kravas auto. Turklāt mums un lidostai bija ļoti svarīgi, lai uzlādes stacijas būtu gan uzticamas, gan kvalitatīvas. ABB ir pieredzējis globāls partneris, kas attīsta inovācijas elektromobiļu uzlādes infrastruktūrā un atbilst visiem parametriem," apstiprina EWII vairumtirdzniecības vadītājs Jespers Nikolaisens (Jesper Nicolaisen).

ABB ir pasaules līderis elektrisko transportlīdzekļu infrastruktūras jomā, piedāvājot pilnu uzlādes un elektrifikācijas risinājumu klāstu elektriskajiem automobiļiem, elektriskajiem un hibrīda autobusiem, mikroautobusiem, kravas automobiļiem, kuģiem un dzelzceļam.
ABB ienāca e-mobilitātes tirgū 2010. gadā, un šodien ir pārdoti vairāk nekā 680 000 elektromobiļu lādētāju vairāk nekā 85 tirgos, kā arī vairāk nekā 30 000 līdzstrāvas ātro lādētāju un 650 000 maiņstrāvas lādētāju, tostarp tie, kas tiek pārdoti ar Chargedot starpniecību.

2019. gadā CPH termināļus šķērsoja vidēji 83 000 pasažieru dienā, un daudzi no viņiem izmantoja kādu no vairāk nekā 14 000 autostāvvietām lidostā. Dažas no tām jau ir aprīkotas ar elektriskās uzlādes stacijām, taču tendence liecina, ka nepieciešamība turpmākajos gados pieaugs. CPH reaģē uz šo vajadzību ciešā sadarbībā ar EWII.

Plašāka informācija atrodama vietnē ABB E-mobilitāte - virzība uz bezemisiju mobilitāti nākotnē.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) ir vadošais pasaules tehnoloģiju uzņēmums, kas veicina sabiedrības un rūpniecības pārveidi, lai panāktu produktīvāku un ilgtspējīgāku nākotni. Savienojot programmatūru ar savu elektrifikācijas, robotikas, automatizācijas un kustību portfeli, ABB paplašina tehnoloģiju robežas, lai paaugstinātu veiktspēju jaunā līmenī. ABB izcilības vēsture sniedzas jau vairāk nekā 130 gadu garumā, un ABB panākumus nodrošina aptuveni 105 000 talantīgu darbinieku vairāk nekā 100 valstīs. www.abb.com.

Saite

Sazināties ar mums

Lejuplādes

Dalīties ar šo informāciju

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp