Pārtikas produktu iepakošanā izmanto ABB kobotus

Pārtikas produktu iepakošanā izmanto ABB kobotus

Pārtikas un uzkodu iepakošanas rūpnīca Vjetnamā izmanto ABB GoFa™ kobotu, lai maksimāli palielinātu ražošanu, rūpētos par darbinieku drošību un saglabātu konkurētspēju.

Kopsavilkums
Pielietojums:
Iekraušanas lietojumprogramma riekstu iepakojumu salikšanai kartona kastēs

Izaicinājums:
Ātri paņemt iepakotos produktus no ražošanas līnijas un salikt tos kartona kastēs, izvairoties no darbinieku traumām

Risinājums:
ABB GoFa™ kobots iekrauj 1 kg riekstu iepakojumus kartona kastē. Roboti strādā kopā ar darbiniekiem, pielāgojas iepakošanas līnijas ātrumam. Darbiniekiem nav jāceļ smagumi.

Vjetnamas pārtikas produktu iepakošanas rūpnīca izmanto ABB jauno GoFa™ kobotu, lai apmierinātu augošo pieprasījumu pēc Indijas riekstiem. Tāpat robotu izmantošana ražošanā pasargā darbiniekus no iespējamajām traumām, kā arī ļauj lietderīgāk izmantot darbinieku laiku un prasmes. Dan D Pak rūpnīcā Binh Duong provincē ABB GoFa cobot roboti darbojas visu diennakti, lai apmierinātu pieaugošo pieprasījumu pēc tās produkcijas.

Viens no robotizētu procesu ieviešanas mērķiem bija rūpes par darbinieku veselību un drošību. Uzņēmuma Dan D Pak īpašnieks Dan On stāsta: "Vidē, kurā ir simtiem iepakojumu, roboti darbojas ļoti precīzi. Ražošanā vienlaicīgi ir 70 kastes, katra sver 11 kilogramus. Cilvēki nespēj šo darbu izdarīt tik precīzi. Darbs ir ļoti intensīvs, ilgstošs, tādēļ pastāv risks gūt traumas."

Lēmums par automatizācija tika pieņemts arī darba spēka izmaksu pieauguma dēļ. "Pandēmija pierādīja, ka automatizācija ir vienīgais risinājums, ja patiešām vēlamies saglabāt ražošanas apjomu un konkurētspēju nozarē," saka Dan kungs.

Uzņēmums vērsās pie ABB pēc robotizēta risinājuma. Tā kā rūpnīcā nebija vietas parastam rūpnieciskajam robotam, ABB ieteica GoFa kobotu. Tas paredzēts drošam darbam kopā ar cilvēkiem, spēj apstrādāt līdz pieciem kilogramiem smagu kravu, nav nepieciešamas drošības barjeras, kas aizņemtu vietu.

Ražošanas apjoma palielināšana

Uzņēmums jau ir izmantojis ABB FlexPicker robotus savās rūpnīcās Vjetnamā, ASV un Kanādā, kolaboratīvo robotu izmantošanu ražošanā ir jauna pieredze. 

"Sākotnēji mēs strādājām ar noteiktu iepakošanas ātrumu - 22 iepakojumi minūtē. Katrs maiss sver nepilnu kilogramu," saka Dana kungs. "Pirms GoFa iegādes tika modernizēts iepakošanas aprīkojums – ātrāka svēršana un iepakošana. Rezultātā tika sasniegti 35 - 36 iepakojumi minūtē. Mēs sapratām, ka mums ir nepieciešama otra iekārta, lai sasniegtu tik lielu ātrumu."

Satvērējs paņem divus maisus vienlaicīgi un ievieto tos kartona kastēs, katra krava sver
2 kilogramus. Darbinieks var paņemt tikai vienu iepakojumu, kas nozīmē 18 iepakojumi minūtē. Tagad šos uzdevumus veic GoFa, ļaujot strādniekus pārcelt uz citiem darbiem.

"GoFa ne tikai palīdz mums sasniegt produktivitātes mērķus, bet sniedz iespēju būt elastīgiem. Vajadzības gadījumā to var viegli pārvietot uz citām vietām rūpnīcā," saka Dana kungs.

"GoFa var izmantot darbā arī ar citiem produktiem, kad mainās produkcija. Tas ir ātri uzstādāms, spēj tikt galā ar vairākiem produktiem."

Uzņēmums ir apmierināts ar atbalstu, ko saņēma no ABB. "ABB inženieri ir entuziasma pilni un dalās ar zināšanām," saka Tri Ho Quang kungs, Dan On rūpnīcas vadītājs. "Cerams, ka būs vēl vairāk iespēju strādāt ar ABB, būs citi projekti, kuros sadarboties."

Koboti sniedz konkurences priekšrocības

Viena no galvenajām ABB kobotu priekšrocībām ir iespēja pāriet uz ražošanu 24/7 režīmā, neriskējot pārslogot uzņēmuma darbiniekus. Robotu izmantošana ļāva arī apmācīt darbiniekus, lai tie varētu apgūt dažādas prasmes un strādāt jebkurā ražotnes vietā, veicot dažādus uzdevumus.

"Mūsu darbinieki ir labi apmācīti, tāpēc viņi saņem labu atalgojumu, nestrādājot garas darba stundas," saka Dana kungs. "Mēs apmācām darbiniekus rīkoties ar robotu un izmantot tehnoloģijas, lai viņi kļūtu par profesionāliem tehnoloģiju operatoriem."

Konkurenti nodarbina vairāk cilvēku, kas palielina izmaksas. "Jaunāko tehnoloģiju izmantošana palīdz darbiniekiem būt produktīvākiem, ļauj mums maksimāli palielināt konkurētspēju," saka Dana kungs. "GoFa labi strādā kopā ar cilvēkiem, tāpēc mūsu darbinieki to atbalsta un ir lūguši vēl vairāk robotu. Mēs tikko esam uzcēluši pavisam jaunu rūpnīcu un raugāmies pēc vēl lielākas automatizācijas."

Nākotnē uzņēmums vēlas izmantot robotus loģistikā, automatizētā plauktu un krājumu pārvaldības sistēmā. "Sešu mēnešu laikā mēs veiksim krājumu kontroli, izmantojot robotus, kas palīdzēs izmantot duci darbinieku citiem uzdevumiem rūpnīcā," piebilst Dana kungs. "Robotu ieviešana devusi iespēju darbiniekiem attīstīt savas prasmes, ļaujot viņiem iemācīties, kā tos programmēt un apkalpot."

Saite

Sazināties ar mums

Lejuplādes

Dalīties ar šo informāciju

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp