ABB Formula E norisināsies vietā, kurā līdz šim vēl nav noticis neviens FIA pasaules čempionāts - Indonēzijā

ABB Formula E norisināsies vietā, kurā līdz šim vēl nav noticis neviens FIA pasaules čempionāts - Indonēzijā

  • Indonēzijas loma ilgtspējības veicināšanā padara to par ideālu vietu sacensībām.  

ABB FIA Formulas E devītais posms norisināsies Indonēzijas galavpilsētā Džakartā. FIA Formula E dodas uz pasaulē ceturto visblīvāk apdzīvoto vietu ar savu vēstījumu par ilgspējīgu bezoglekļa mobilitāti. Valsts ar 280 miljoniem iedzīvotāju ir būtisks elektrotransporta nākotnes virzītājspēks.

Džakartā visām FIA Formulas E komandām būs jāpielāgojas līdz šim nepieredzētiem apstākļiem. Trase ir pilnīgi jauna, izveidota speciāli E-Prix sacensībām. Braucējiem nebūs iepriekšējo gadu pieredzes un inženieriem nebūs reālu trases datu, ko izmantot kā atskaites punktu. Prognozētie siltie un mitrie laikapstākļi, kā arī jaunais ceļa segums nozīmē, ka komandām būs ātri jāpielāgojas apstākļiem ierobežoto treniņu sesiju laikā.

Komandas rūpīgi uzraudzīs braucienus trasē, lai noteiktu enerģijas patēriņu un izstrādātu stratēģiju sacīkstēm. Monitorēt enerģijas patēriņu, lai tās pietiktu 45 minūšu garajam aplim, vienmēr ir bijis izaicinājums. Šis Formula E aspekts kļūs vēl aktuālāks, kad tiks atklāti 3. paaudzes sacīkšu automobiļi un ABB kļūs par oficiālo sacensību uzlādes sistēmu piegādātāju. 

Jaunā trase, kuras būvniecība tika uzsākta šī gada februārī, ir 2,4 km gara ar 18 straujiem pagriezieniem. Tā atrodas uz ziemeļiem no pilsētas centra, netālu no Javas līča, Ancol pludmales rajonā, kas ir populārs atpūtas parks. Trasi veido gan atsevišķas nogāzes, gan gari, ātri, taisni posmi, kas nodrošinās spraigus dueļus, kā arī šauri līkumi, kas raksturīgi Formula E trasēm.  

Lai gan šobrīd Indonēzijā elektrisko transportlīdzekļu nozare ir salīdzinoši neliela, šai, dabas resursiem bagātajai valstij, kas atrodas uz arhipelāga, ir būtiska nozīme globālajā elektrisko transportlīdzekļu nozarē. Indonēzija ir pasaulē lielākā niķeļa ieguves vieta. Niķeli ir svarīga izejviela elektrouzlādes akumulatoru ražošanā. Indonēzijas valdība strātā pie politiskās stratēģijas maiņas, lai veicinātu pāriešanu no rūdas ieguves un eksporta uz tās apstrādi un izmantošanu akumulatoru un elektrisko trasnsportlīdzekļu ražošanā.  

Pilnu preses relīzi lasiet šeit.

Saite

Sazināties ar mums

Lejuplādes

Dalīties ar šo informāciju

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp