Circle K inwestuje w przyszłościowe rozwiązanie e-mobility

Firma rozwija w Norwegii sieć ładowania pojazdów elektrycznych w oparciu o szybkie ładowarki ABB.

Circle K w Norwegii oraz ABB podpisały umowę na dostawę stacji szybkiego ładowania Terra High Power 175 kW oraz stacji Terra 54 CJG 50 kW. Są to obecnie najczęściej instalowane i najbardziej niezawodne ładowarki na rynku.

– Dobry dostęp do szybkiego i wydajnego ładowania jest kluczowy jeśli chcemy uczynić samochody elektryczne realną alternatywą, również poza granicami dużych miast. Circle K posiada już stacje ładowania w całym kraju, ale inwestując w szybkie ładowarki, firma eliminuje jeden z powodów, który wciąż może zniechęcać kierowców do zakupu samochodu elektrycznego – powiedział Frank Muehlon, szef biznesu infrastruktury e-mobility w ABB.

Nowe stacje Terra HP są rozwiązaniem przyszłościowym. W razie potrzeby ich moc może zostać w każdej chwili zwiększona do 350 kW. Umożliwi to naładowanie w zaledwie 8 minut akumulatora samochodu do poziomu, który pozwoli na przejechanie 200 km.

Stacje benzynowe stają się stacjami energetycznymi

Podczas gdy kierowcy samochodów z silnikami spalinowymi, chcąc uzupełnić paliwo, muszą szukać najbliższej stacji benzynowej, właściciele samochodów elektrycznych mogą ładować akumulatory w wielu różnego rodzaju lokalizacjach, np. przy supermarketach, robiąc w czasie ładowania zakupy. Z perspektywy Circle K szybkie ładowarki pomogą firmie zatrzymać przy sobie tych klientów, którzy przesiadają się do samochodów elektrycznych, i którym bardzo zależy na krótkim czasie ładowania.

Infrastruktura do ładowania pojazdów elektrycznych ABB jest częścią cyfrowej oferty ABB Ability™, która daje operatorom możliwości m.in. zdalnego monitoringu, serwisu i konfiguracji punktów ładowania. Cyfrowe rozwiązania gwarantują także elastyczność w zakresie współpracy z dowolną siecią ładowania oraz systemami płatniczymi i rozwiązaniami do zarządzania energią.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) jest liderem nowatorskich technologii z wszechstronną ofertą dla branż cyfrowych. Obecnie, mając za sobą ponad 130 lat tworzenia innowacji, firma jest czołowym graczem w branżach cyfrowych. Swoją działalność prowadzi w ramach czterech globalnych biznesów – Elektryfikacji, Automatyki Przemysłowej, Systemów Napędowych oraz Robotyki i Automatyki Dyskretnej – wspieranych przez wspólną platformę cyfrową ABB Ability™. Wiodący na rynku biznes Produktów i Systemów Energetyki ABB (Power Grids) zostanie w 2020 roku sprzedany firmie Hitachi. ABB działa w ponad 100 krajach świata i zatrudnia około 147 000 pracowników. www.abb.com

Linki

Skontaktuj się z nami

Do pobrania

Poleć artykuł

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp