Robotyka ABB dołącza do Otwartej Platformy Produkcyjnej

Firma dołącza do Otwartej Platformy Produkcyjnej (Open Manufacturing Platform, OMP), aby wspierać innowacje w produkcji i przyspieszyć transformację cyfrową, umożliwiając firmom uzyskanie większej wartości z automatyzacji robotycznej

ABB dołączyła do Otwartej Platformy Produkcyjnej (OMP), globalnej inicjatywy łączącej wiedzę i zasoby wiodących producentów, firm technologicznych i integratorów systemów w celu promowania innowacji w całym sektorze produkcyjnym.

ABB, dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy w zakresie automatyzacji robotyki, będzie współpracować z innymi członkami ekosystemu OMP, w tym z BMW i Microsoft, dwoma członkami założycielami OMP, w celu stworzenia standardów branżowych i najlepszych praktyk, aby umożliwić szybszą i łatwiejszą integrację robotów w procesie produkcyjnym poprzez rozwój rozwiązań niezależnych od platformy.

Innowacje w zakresie IoT, AI, uczenia maszynowego i rozszerzone możliwości oferowane przez 5G napędzają cyfrową transformację w produkcji, a coraz więcej firm planuje lub zaczyna wdrażać te technologie jako istotę swojej działalności.

Jednak wiele organizacji nadal nie jest pewnych, jak najlepiej podejść do digitalizacji. Według badania firm przemysłowych z 2018 r. przeprowadzonego przez McKinsey & Company1, podczas gdy 80 procent respondentów zgłosiło, że podjęło jakąś formę inicjatywy cyfrowej, tylko 16 procent stwierdziło, że zrobiło to z powodzeniem. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest brak wiedzy w wielu firmach na temat tego, jak podejść do cyfryzacji i jakich technologii użyć, aby ją osiągnąć.

Firma ABB opracowała rozwiązania cyfrowe, a jej oparte na chmurze usługi ABB AbilityTM Connected Services umożliwiają zdalne monitorowanie wydajności robotów, co pomaga wykrywać potencjalne problemy, zanim dojdzie do ich eskalacji.

- Pracujemy nad tym, aby połączyć nasze doświadczenie w automatyce robotycznej z najnowszymi innowacjami technologicznymi, aby pomóc naszym klientom znaleźć nowe sposoby na poprawę efektywności i produktywności" - mówi Arno Strotgen, Group Senior Vice President, dyrektor Customer Service & Digital Platform dla Robotyki i Automatyki Dyskretnej ABB. - Wraz z wprowadzaniem innowacji za pomocą ofert takich jak nasze usługi ABB AbilityTM Connected Services, inwestujemy również w badania i rozwój nowych rozwiązań w zakresie oprogramowania, aby zbudować silną cyfrową przyszłość dla firm produkcyjnych.

W ramach aliansu Otwartej Platformy Produkcyjnej, ABB będzie współpracować z innymi członkami społeczności w celu stworzenia nowych rozwiązań, które będą integrować się z obecnymi platformami i umożliwią klientom czerpanie korzyści z digitalizacji bez konieczności tworzenia własnych rozwiązań od podstaw. Obejmie to określenie norm dotyczących łączenia różnych elementów technologicznych w celu stworzenia zintegrowanych rozwiązań i ram, które mogą bezpiecznie funkcjonować na współdzielonych platformach danych przemysłowych.

- Rozwijające się możliwości technologii cyfrowych przyspieszają konwergencję pomiędzy IT i technologiami operacyjnymi (OT), a ABB jest dobrze przygotowana, aby pomóc naszym klientom zmaksymalizować wartość, jaką uzyskują dzięki tej konwergencji" - mówi Boris Fiedler, globalny lider cyfrowy w Robotyce ABB. - Robotyka umożliwia większą łączność między halą fabryczną a systemami produkcyjnymi i planistycznymi, otwierając dostęp do danych, które mogą być łatwo dostępne i współdzielone, aby umożliwić producentom optymalizację całych procesów produkcyjnych.

[1] McKinsey & Company - "Unlocking success in digital transformations", opublikowane w październiku 2018 r.

Linki

Skontaktuj się z nami

Do pobrania

Poleć artykuł

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp