Robotyka ABB otwiera centrum testowe, aby przyspieszyć rozwiązania wykorzystujące wizję 3D w transporcie materiałów

  • Nowe centrum testowe w Jönköping w Szwecji będzie rozwijać rozwiązania wykorzystujące technologię wizji 3D w celu zautomatyzowania obsługi maszyn i podawania części
  • Rosnąca automatyzacja obsługi części poprawia efektywność, produktywność i elastyczność

Robotyka ABB otworzyła nowe centrum testowe Random Bin Picking w Jönköping, w Szwecji, w celu rozwoju zautomatyzowanych rozwiązań typu "pick-and-place" z wykorzystaniem najnowszej technologii Random Bin Picking wykorzystującej wizję 3D. Nowe centrum jest częścią szerszej strategii ABB, której celem jest przyspieszenie rozwoju elastycznej automatyzacji w małych i średnich przedsiębiorstwach. W centrum testowym, mieszczącym się w Global Solution Center ABB dla obsługi maszyn, innowacyjne rozwiązania, które zostaną wykorzystane w ich własnych aplikacjach, będą współtworzone z globalnymi klientami i partnerami.

- Otwarcie naszego nowego obiektu testowego Random Bin Picking jest ważnym kamieniem milowym w naszych wysiłkach zmierzających do odblokowania automatyzacji procesów w branżach, które historycznie były trudne do zautomatyzowania. Szybkie i wydajne postępowanie z losowo umieszczonymi częściami znacznie poprawi jakość pracy urządzenia - powiedział Andrea Cassoni, dyrektor zarządzający Linią Biznesową General Industry Robotyki ABB. „W porównaniu z tradycyjnymi systemami, nasze zautomatyzowane rozwiązanie Random Bin Picking prowadzi do wydajnej obsługi materiałów, co oznacza znaczny zwrot z inwestycji dla naszych klientów, często w czasie krótszym niż 12 miesięcy.

W nowym centrum testowym ABB przyspieszy innowacje w zakresie rozwoju technologii Random Bin Picking, która łączy robota ABB z wizją 3D, umożliwiając wybieranie części w niestandardowych konfiguracjach i orientacjach. Możliwość rozpoznania elementu w dowolnej orientacji pozwala na losowe umieszczenie części w pojemniku lub na palecie, eliminując potrzebę ręcznego wstępnego sortowania lub układania części.

Tradycyjne strukturalne systemy pobierania z pojemników wymagają, aby elementy były ułożone w określonej orientacji, zanim robot będzie mógł je pobierać i obsługiwać. Ręczne układanie części może być czasochłonne, a powtarzalne podnoszenie i podawanie elementów może powodować obrażenia, natomiast dostarczanie części w niewłaściwej pozycji może powodować opóźnienia w produkcji.

Pełna automatyzacja kompletacji pojemników poprawi wydajność, produktywność i elastyczność procesów fabrycznych, przyspieszając obsługę materiałów i przepływy w aplikacjach, w tym obsługę maszyn i podawanie części. Otworzy to również drogę do dalszej automatyzacji innych procesów fabrycznych, w tym interakcji z autonomicznymi robotami mobilnymi (AMR), które mogą automatycznie przynosić palety z częściami do celi zrobotyzowanej. Najmniejsze gniazdo do obsługi maszyn ABB ma powierzchnię zaledwie 3m2, co otwiera nowe możliwości wdrożenia w istniejących liniach produkcyjnych.

W nowym centrum testowym Random Bin Picking klienci i partnerzy ABB będą mogli przetestować różne konfiguracje i scenariusze przed wdrożeniem ich w rzeczywistym środowisku. Pomoże to zminimalizować ryzyko, czas i koszty tradycyjnie związane z tworzeniem aplikacji kompletacji pojemników oraz ograniczy zakłócenia podczas instalacji. Zespół wykorzysta RobotStudio, wiodące narzędzie symulacyjne i programistyczne firmy ABB, do modelowania procesów, zanim zostaną stworzone fizyczne komórki do ostatecznego testowania i udoskonalania.

Zautomatyzowane rozwiązanie ABB Random Bin Picking jest wynikiem ścisłej współpracy pomiędzy wiodącym w branży maszynowej Global Solution Center ABB a siecią partnerów specjalizujących się w rozwoju i dostawach technologii wizyjnej 3D.

Obejrzyj otwarcie centrum testowego Random Bin Picking tutaj(Link)

Odwiedź stronę internetową Machine Tool Tending tutaj(Link)

Linki

Skontaktuj się z nami

Do pobrania

Poleć artykuł

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp