Zwycięski projekt emoji samochodu elektrycznego

Rozstrzygnięto konkurs EVmoji, zorganizowany z okazji Światowego Dnia Pojazdów Elektrycznych (World EV Day). Zwyciężczynią została 11-letnia Lucia z jednego z krajów Europy Środkowej.

W konkursie, o którym informowaliśmy w lipcu br., oceniono projekty emoji samochodu elektrycznego, przesyłane przez dzieci z całego świata w wieku od 6 do 16 lat. Zwycięski projekt zostanie teraz przedłożony Unicode Consortium z wnioskiem o wzięcie go pod uwagę przy tworzeniu oficjalnego emoji samochodu elektrycznego.

Z różnych względów samochody elektryczne są coraz popularniejsze. Szacuje się, że liczba takich pojazdów ma wzrosnąć z 10 mln obecnie do nawet 145 mln sztuk w 2030 roku*. Takie inicjatywy jak Światowy Dzień Pojazdów Elektrycznych i konkurs EVmoji pomagają zainteresować elektromobilnością młodych ludzi i przyszłe pokolenie kierowców.

– Chciałabym, aby mój pierwszy samochód był elektryczny, ponieważ wiem, że taki samochód dba o środowisko. Bardzo się cieszę, że wzięłam udział w tym konkursie! – powiedziała Lucia.

W jury konkursu zasiedli m.in. założyciel Green.TV Media Ade Thomas, szef globalnego biznesu elektromobilności ABB Frank Muehlon oraz Simona de Silvestro, która jest kierowcą serii IndyCar i Formuły E.

– Wybraliśmy projekt Lucii spośród setek bardzo kreatywnych prac, nadesłanych z różnych stron świata. Jej projekt świadczy nie tylko o talencie i kreatywności, ale i posiada jasny przekaz. Wspólnie z ABB prześlemy go teraz do Unicode Consortium – mówi Ade Thomas.

– Zarówno konkurs, jaki Światowy Dzień Pojazdów Elektrycznych, to świetna okazja dla osób w każdym wieku, aby dowiedzieć się więcej na temat takich pojazdów i technologii, znaleźć się bliżej społeczności e-mobility i poznać ciekawe projekty. Biorąc pod uwagę pozytywny odbiór, z jakim spotkał się nasz konkurs, mogę powiedzieć, że przyszłość jest elektryczna – dodał Frank Muehlon.

Więcej informacji na temat Światowego Dnia Pojazdów Elektrycznych można znaleźć na stronie: www.worldevday.org

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) jest wiodącą globalną firmą technologiczną, która stymuluje transformację gospodarek i społeczeństw, budując ich przyszłość w sposób wydajny i zrównoważony. Integrując produkty elektryfikacji, robotyki, automatyki i systemów napędowych z rozwiązaniami cyfrowymi, ABB wyznacza nowe granice technologii i poziomy efektywności. Za sukcesem firmy stoi 105 tys. pracowników w ponad 100 krajach, którzy kontynuują ponad 130‑letnią historię ABB. www.abb.com

Green.TV jest firmą medialną, która koncentruje się na kampaniach, treściach i kanałach przekazujących informacje na temat przechodzenia na zrównoważony styl pracy i życia. www.green.tv

*https://www.iea.org/reports/global-ev-outlook-2021/introduction#abstract

Więcej informacji na temat Światowego Dnia Pojazdów Elektrycznych:
Dean Prosser
dyrektor ds. komunikacji
tel.: +44 7493700902
e‑mail: Dean.Prosser@green.tv

Linki

Skontaktuj się z nami

Do pobrania

Poleć artykuł

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp