Elektrické autobusy v Singapure bude nabíjať ABB

Spoločnosť ABB vyhrala kontrakt na dodanie nabíjacej infraštruktúry pre 40 jednopodlažných elektrických autobusov, ktoré sa na začiatku roku 2020 chystajú do ulíc Singapuru.

Inteligentné riešenie od ABB prináša modulárnu konštrukciu nabíjacích staníc, bezpečnú a spoľahlivú prevádzku a vzdialenú servisnú správu a riadenie dát, čo povedie k zelenšej a udržateľnej verejnej doprave v Singapure.

ABB pre projekt dodá štyri nabíjacie stanice s výkonom 450 kW spolu s ich inštaláciou a uvedením do prevádzky. Vďaka riešeniu príležitostného nabíjania (OppCharge) budú môcť elektrické autobusy na vybraných zastávkach rýchlo dobiť svoju batériu za menej ako 10 minút pomocou automatického výsuvného modulu zo strechy vozidla.

Ďalších 10 nabíjacích staníc s výkonom 150 kW bude slúžiť k nočnému dobíjaniu elektrických autobusov, čo je finančne veľmi výhodné riešenie. V depe sa tak počas noci môžu nabíjať viaceré autobusy naraz, pričom napríklad za približne 4,5 hodiny sa dokáže plne nabiť 20 autobusov.

“Keď sme si vyberali dodávateľa nabíjacej infraštruktúry pre naše elektrické autobusy, hľadali sme predovšetkým riešenie, ktoré sa bude ľahko inštalovať, časom sa bude dať jednoducho modernizovať a zabezpečí nám najvyššiu úroveň bezpečnosti a spoľahlivosti," uviedol riaditeľ BYD Singapore Allen Zheng. "Riešenie od ABB toto dokázalo plne zabezpečiť a navyše nám predstavilo ďalšie pridané funkcionality ich návrhu, ktoré už úspešne využívajú mnohí ďalší podobní prevádzkovatelia po celom svete.”

“Sme naozaj hrdí na to, že sme spolu s našimi partnermi súčasťou prebiehajúcej zmeny na poli e-mobility v Singapure,“ nadväzuje šéf ABB pre oblasť nabíjacej infraštruktúry Frank Muehlon. „Mestá rýchlo rastú a vyvíjajú sa a my sa tešíme, že stojíme na počiatkoch revolúcie udržateľnej a čistej dopravy v Singapure.”

ABB je v súčasnosti popredným svetovým dodávateľom infraštruktúry nabíjania pre elektrické autá, elektrické a hybridné autobusy a svoje elektrifikačné riešenia poskytuje aj pre lode a železničnú dopravu. Na trh s elektromobilitou vstúpila v roku 2010 a odvtedy predala viac ako 11 000 rýchlonabíjacích staníc v 76 krajinách sveta.

Časopis Fortune nedávno umiestnil spoločnosť ABB na 8. miesto vo svojom rebríčku firiem, ktoré “menia svet” práve za jej prínosy v oblasti e-mobility.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou technologickou spoločnosťou s ucelenou ponukou pre digitálny priemysel. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie so svojimi štyrmi biznismi: elektrifikáciou, priemyselnou automatizáciou, pohonmi a robotikou a automatizáciou, ktoré podporuje spoločná digitálna platforma ABB Ability™. Biznis Elektrické siete odpredá ABB v roku 2020 spoločnosti Hitachi. Skupina ABB zamestnáva okolo 147 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v siedmych mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp