Spomedzi švajčiarskych firiem podala vlani najviac patentových prihlášok ABB

Spomedzi švajčiarskych firiem podala vlani najviac patentových prihlášok ABB

Dokopy 678 patentových prihlášok podala na Európskom patentovom úrade (EPO) spoločnosť ABB v roku 2020, čím zaujala prvé miesto medzi švajčiarskymi firmami.

Spoločnosť ABB si opätovne zabezpečila prvé miesto spomedzi švajčiarskych koncernov, čím potvrdila svoju pozíciu spred roka. Prvou na tomto zozname sa ocitla už aj v roku 2014.

Zoznam prihlášok každý rok zverejňuje EPO v Mníchove, pričom zmieňuje firmy a krajiny s najvyšším počtom patentov v Európe. V roku 2020 sa spomedzi krajín na prvé miesto opäť dostalo Švajčiarsko s 966 patentovými prihláškami na 1 milión obyvateľov. Za ním nasledovalo Švédsko so 434 prihláškami na milión obyvateľov. Kým celkový počet prihlášok zaregistrovaných vo Švajčiarsku oproti roku 2020 mierne klesol na celkovo 8 112 prihlášok, Švédsko zaregistrovalo nárast na 4 423 prihlášok.

“Som veľmi hrdý na náš úspech. Firme ABB sa darí posúvať hranice technológií a to, čo kedysi nebolo možné, sa stáva skutočnosťou”, uvádza výkonný riaditeľ ABB Björn Rosengren. “Inovácie sú našou DNA už viac ako 130 rokov a samozrejme aj naďalej chceme v tomto trende pokračovať, pomáhať naším zákazníkom v modernizácii ich prevádzok a napredovať v riešení globálnych problémov, akými sú efektívnejšie využívanie elektrickej energie, znižovanie emisií a ochrana zdrojov.”

ABB vynakladá do výskumu a vývoja vysoké investície a v roku 2020 ich dokonca ešte zvýšila na 4,8-% podiel z ročných tržieb spoločnosti, čo predstavuje zhruba 1,3 miliardy USD. ABB v oblasti R&D zamestnáva okolo 7 000 pracovníkov celosvetovo, pričom viac ako 60 % z nich sa zameriava na vývoj softvéru a digitalizáciu.

Okrem toho spoločnosť ABB spolupracuje s vyše 100 poprednými univerzitami na celom svete, akými sú Carnegie Mellon či Stanford University v USA, University of British Columbia v Kanade, Imperial College vo Veľkej Británii, Institute of Technology v Indii, Tsing Hua University v Číne, Royal Institute of Technology vo Švédsku a ETH Zurich vo Švajčiarsku. ABB tiež spolupracuje v rámci svojich strategických digitálnych partnerstiev s mnohými start-upmi ako aj etablovanými koncernami, napríklad Microsoft, IBM a Hewlett Packard Enterprise.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou globálnou technologickou spoločnosťou v oblasti digitálnej transformácie priemyselných odvetví, ktorá sa usiluje o udržateľnú budúcnosť. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie so svojimi štyrmi biznismi: elektrifikáciou, priemyselnou automatizáciou, pohonmi a robotikou a automatizáciou, ktoré podporuje spoločná digitálna platforma ABB Ability™. Skupina ABB zamestnáva okolo 105 000 talentovaných zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v štyroch mestách Slovenska. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch. Dokopy tak zamestnávame okolo 220 ľudí.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp