ABB Formula E je plne nabitá pre sezónu 8

ABB Formula E je plne nabitá pre sezónu 8

Tento týždeň sa rozbieha 8. sezóna Majstrovstiev sveta ABB FIA Formula E – série pretekov elektrických formúl. Všetkých 11 tímov vyráža na svoje testovacie jazdy v španielskej Valencii.

Tímy sa opäť stretávajú na okruhu Ricardo Tormo postavenom v roku 1999 pri príležitosti usporiadania MotoGP. Okruh s 15 zákrutami potrápi jazdcov v niekoľkých krátkych rovinkách a prudkých zákrutách na celkovej dĺžke okruhu 3 376 m.

Pred testovacími jazdami mali tímy možnosť zoznámiť sa, zatiaľ neoficiálne, aj s novou e-formulou už 3. generácie. Oficiálne predstavenie formule Gen3 v nadchádzajúcich mesiacoch bude symbolom ďalšej éry Formuly E, pričom ide o kľúčový míľnik pre ABB ako oficiálneho dodávateľa nabíjacích riešení pre opäť rýchlejšie a ľahšie formule. Tie sa začnú používať od 9. sezóny.

„Neustále hľadáme nové spôsoby, ako podporiť angažovanosť miest a krajín, v ktorých sa preteky konajú, vo všetkých oblastiach udržateľnosti a maximálne zvýšiť pozitívny vplyv šampionátu”, hovorí riaditeľ ABB pre komunikáciu a udržateľnosť Theodor Swedjemark.

Nový ambasádor

ABB v tejto sezóne víta ako svojho ambasádora Lucasa Di Grassi – šampióna Formuly E v 3. sezóne a ambasádora OSN v programe životného prostredia. Jeho veľké zanietenie pre udržateľnosť a e-mobilitu z neho robí ideálneho partnera ABB pre spoluprácu na projektoch, ktoré podporujú trvalo udržateľný rozvoj a riešia klimatické problémy. Brazílčan Di Grassi sa tak pripája k doterajším ambasádorom ABB v šampionáte - Švajčiarovi Sébastienovi Buemi z tímu Nissan e.Dams a Simone de Silvestro z Porsche, zatiaľ čo ABB naďalej pokračuje ako oficiálny partner tímu Tag Heuer Porsche Formula E.

22 jazdcov na štarte novej sezóny majstrovstiev sveta určite predvedie tvrdý súboj na tratiach po celom svete, aby získali prvenstvo od úradujúcich šampiónov - Nycka De Vriese v kategórii jazdcov a Mercedes-EQ v kategórii tímov.

Ich súťaž bude prebiehať v doteraz najrozsiahlejšom kalendári série, ktorý počas 16 kôl prenesie tieto “elektrické preteky” do ulíc v 12 svetových lokalitách, vrátane troch nových miest: Vancouver, Jakarta a Soul. Tieto nové mestá v šnúre pretekov umožnia spoločnosti ABB nadviazať kontakt s ešte väčším počtom zákazníkov, fanúšikov a médií, čo prispeje k ich vyššej informovanosti o moderných technológiách na poli e-mobility.

Samotné preteky začínajú tradične v saudskoarabskom meste Diriyah 28. a 29. januára 2022, kde budú jazdci opäť súťažiť v noci na trati osvetlenej LED technológiami s nízkou spotrebou a z plne obnoviteľných zdrojov.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou globálnou technologickou spoločnosťou v oblasti digitálnej transformácie priemyselných odvetví, ktorá sa usiluje o udržateľnú budúcnosť. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie so svojimi štyrmi biznismi: elektrifikáciou, priemyselnou automatizáciou, pohonmi a robotikou a automatizáciou, ktoré podporuje spoločná digitálna platforma ABB Ability™. Skupina ABB zamestnáva okolo 105 000 talentovaných zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v troch mestách Slovenska. V Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach zamestnávame dokopy okolo 120 ľudí.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp