SUV üreticisi Mahindra, ABB'nin yenilikçi PixelPaint teknolojisini seçti

  • Mahindra & Mahindra (M&M), yeni EA serisi için kişiye özel seçenekleri sunmak üzere ABB Robotik'in PixelPaint'ini kullanacak.  
  • M&M, kontrast oluşturan tavan ve sütunların boyanması için PixelPaint teknolojisini kullanan Hindistan'daki ilk OEM olacak.  
  • ABB'nin ödüllü teknolojisi, israfı azaltırken kaliteyi ve verimliliği artıracak.

ABB'nin yenilikçi PixelPaint teknolojisi, Hindistan'ın önde gelen SUV üreticisi Mahindra & Mahindra Ltd (M&M) tarafından yeni elektrikli araç boyama tesisinde kullanılacak. Mürekkep püskürtmeli yazıcıya benzer ödüllü boya kafasının kullanıldığı teknoloji, 2025 yılında seri üretime başlayacak.

ABB Robotik Otomotiv İş Kolu Genel Müdürü Joerg Reger, "Devrim niteliğindeki PixelPaint teknolojimiz, üretim hattını geciktirmeden veya manuel müdahaleye ihtiyaç duymadan, aynı renkteki geniş alanları ve en küçük ayrıntılı bölgelere tam doğrulukla uygulayabiliyor. Mahindra'nın boyahanesi, PixelPaint donanımlı robotları özel hücrelere yerleştirerek, tamamen otomatik bir süreçle yeni EA serisine kontrast tavan ve sütun uygulamaları yapabilecek." dedi.

PixelPaint, IRB 5500 boya serisi gibi bir ABB robotuna monte edilmiş, 1000'den fazla küçük, ayrı ayrı kontrol edilen nozüle sahip bir boya kafasından oluşur. ABB'nin 3 boyutlu görüntü işleme sistemiyle birleştirilen ve ABB'nin RobotStudio® planlama ve programlama yazılımıyla koordine edilen kafa, araç gövdesini çok yakından takip ederek boyanın yüzde 100'ünün aşırı püskürtme veya havada buğulanma olmadan araca uygulanmasını sağlar. Bu, yoğun emek gerektiren maskeleme ihtiyacını ve boyahanede tekrarlanan gezileri ortadan kaldırarak sıfır atıkla sonuçlanırken aynı zamanda hassas ayrıntıların aslına uygun şekilde çoğaltılmasını sağlar.

Kişiye özel seçeneklerine olan talep son yıllarda artıyor ve PixelPaint, ABB'nin dönüştürücü teknolojilerinin Mahindra ürünlerini lüks segmentlerde konumlandırmasına nasıl yardımcı olduğunun yalnızca bir örneği.

ABB ve Mahindra'nın mevcut ilişkisini temel alan kurulum aynı zamanda IRB 5500 ailesinden 42 robotu da içeriyor ve bu da M&M'i Hindistan'da kontrast oluşturan tavan ve sütunların boyanması için PixelPaint teknolojisini kullanan ilk OEM haline getiriyor.

İç mekan boyama ve sızdırmazlık gibi karmaşık ve zaman alıcı işlemler, ABB'nin sistemlerinin doğruluğu ile boyanın hassas bir şekilde ve yalnızca ihtiyaç duyulan yerde uygulanmasını sağlayarak, alanları manuel olarak maskeleme ihtiyacını ortadan kaldırarak zamandan ve malzemeden tasarruf sağlayan, tamamen otonom bir şekilde gerçekleştirilir. Benzer şekilde, ABB'nin RB1000i dijital özellikli boya atomizörleri transfer verimliliğini yüzde 10 artırıyor ve atığı yüzde 30'dan fazla azaltarak havada daha az boya kaybolmasını sağlıyor.

ABB'nin PixelPaint'i hakkında daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz: https://new.abb.com/products/robotics/functional-modules/pixelpaint

ABB daha sürdürülebilir ve kaynak açısından verimli bir gelecek için elektrifikasyon ve otomasyon çözümleri sunan bir teknoloji lideridir. Şirketin çözümleri, üretim, hareket, enerjilendirme ve işletimi optimize etmek üzere mühendislik bilgisini ve yazılımı birbirine bağlar. 130 yılı aşkın mükemmellik üzerine inşa edilen ABB'nin ~105.000 çalışanı, endüstriyel dönüşümü hızlandıran inovasyonları üretmeye devam ediyor. www.abb.com

ABB Robotik & İmalat Otomasyonu, değer katan yazılımımız tarafından tasarlanan ve yönetilen robotlar, Otonom Mobil Robotlar ve makine otomasyon çözümlerini kapsayan kapsamlı ve entegre bir portföye sahip tek şirkettir. Otomotivden elektroniğe ve lojistiğe kadar her büyüklükteki ve sektördeki şirketin daha dirençli, esnek ve verimli olmasına yardımcı oluyoruz. ABB Robotik ve İmalat Otomasyonu, müşterileri geleceğin bağlantılı ve işbirliğine dayalı fabrikasına geçişte destekler. İş alanı, 53'ten fazla ülkede 100'den fazla lokasyonda 11.000'den fazla kişiyi istihdam etmektedir. go.abb/robotics

Bağlantılar

Bize ulaşın

İndirmeler

Bu makaleyi paylaş

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp