ABB Eurasia Rail 2019’da raylı sistem çözümlerini müşterileri ile buluşturdu.

ABB 10-12 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen Eurasia Rail Fuarı’nda Raylı sistem çözümlerini sergiledi.

ABB’nin Raylı sistemler endüstrisi için geliştirilmiş olduğu modern çözümleri Eurasia Rail Fuarı esnasında müşterileri ile buluştu. Sektör için çok çeşitli ürün gamına sahip ABB yeni ürünlerini ve dijital çözümlerini tanıttı.

CC400 Araç Üstü ve Altı Kompakt Konvertör Ailesi

Özellikle şehir içi Tramvay ve Hafif Raylı Sistemler için tasarlanmış, kendi kategorisinde kullanılan en modüler çözümler olan CC400 kompakt konvertör ailesi içerisinde ana konvertör, yardımcı konvertör ve batarya şarj ünitelerini tek bir kutuda toplayarak operatör firmalara önemli oranda bakım maliyeti tasarrufu sağlamaktadır. CC400 araç üstü konvertörü, halihazırda Istanbul, Kocaeli ve Samsun şehir tramvaylarında kullanılmakta olup, CC400 araç altı konvertörünün Istanbul’da ilgili projeler de uygulanması konusunda görüşmeler devam etmektedir.

AMX Serisi Cer Motorları

ABB’nin AMX serisi asenkron cer motorları, esnek özelleştirilmiş yapı sağlayan yüksek performanslı ve düşük maliyetli yenilikçi bir modüler tasarıma sahiptir. ABB'nin, hafif raylı araçlardan metrolara ve şehirlerarası kullanılan ağır lokomotiflere kadar çeşitli ulaşım ihtiyaçlarına hizmet etmek için ürettiği modüler indüksiyonlu cer motorları projelerde maliyet avantajı ve yüksek güvenilirlik sağlamaktadır. Demiryolu projelerinde aks, bogie ve araç kontrolü gibi çok sayıda konfigürasyon seçeneği sayesinde sağladığı yüksek performans ile işletmelere en optimum çözümü sunmaktadır.

FSK II+ Raylı Sistemlerimizi Korumaya Devam Ediyor.

Konvansiyonel ve Hızlı Tren sistemlerinin korumasında kullanılan harici tip devre kesicileri (16,7 Hz, 50/60 Hz’ ten, 27 kV, 3000 A, 16-25 kA'e kadar) üstün özellikleri ve Türkiye raylı sistem ağında güvenilirliği kanıtlanmış 600’den fazla referansı ile demiryolu sektörüne hizmet etmeye devam ediyor. Son teknoloji kullanılarak geliştirilmiş FSK II+; vakum kesme ünitesi, bakım gerektirmeyen-tek bir hareketli parçadan oluşan manyetik başlatma mekanizması, yaylı kurma mekanizmasına gerek duymayan, bakım maliyetlerinin çok düşük olması gibi birçok üstün özellik barındırmaktadır. 

DC BREAK Araç Üstü DC Kesici

Raylı sistem araçlarında kullanım amacıyla özel olarak üretilen yüksek hızlı DC Vagon Devre Kesicisi (900 V / 1800V  DC, 1500 A, 30 kA),  manyetik başlatma mekanizması, RoHS direktiflerine uygun olarak çevresel etkiyi azaltan kadmiyum içermeyen kontakların kullanımı, düşük ağırlık, yüksek esneklik ve minimum bakım ile güvenilir çalışma sağlayan bir tasarımı birleştiriyor.

EZC 25 Ayırıcı: ABB’nin yeni tasarım raylı sistem ayırıcı

EZC az yer kaplayan, çok yüksek esneklik ve düşük bakım maliyetleri ile güvenilir çalışmayı bir araya getiren, ABB’nin geliştirmiş olduğu yüksek güvenlik standartlarına ve pazar ihtiyaçlarına göre üretilmiş bir üründür. Motorlu ve manuel kontrol seçeneklerine sahip, esnek montaj opsiyonları ile 25KV, 2000A, 40kA seviyelerinde çözüm sunar.           

Motor koruma ve kontrol güvenli ellerde

ABB’nin uluslararası demiryolu standartlarıyla uyumlu AF(Z)B kontaktörleri ve MSB motor koruma şalterleri titreşimli ortamlarda üstün bir koruma ve kontrol sağlıyor. Kontaktörünün geniş beseleme aralığı gerilim dalgalanmalarına karşı üstün bir anahtarlama yeteneği sağlıyor. Termik-manyetik korumalı motor koruma şalterlerinin öne çıkan özellikleri ise faz hatasına karşı koruma, sıcaklık kompanzasyonu ve çok çeşitli aksesuar seçeneğinden oluşuyor.

ABB AbilityTM Electrical Distrubution Control System ile tesis yönetimi

Elektrik dağıtım sistemlerinde izleme, optimizasyon ve kontrol imkanı sağlayan ABB AbilityTM EDCS, devre kesicilerin bağlanabildiği yenilikçi, bulut tabanlı bir platformdur. Enerji yönetimi çok daha basit bir mimari ile gerçekleştirilir ve tesiste yaklaşık %30’a kadar optimizasyon sağlanabilir.

Ekip UP dijital ünite, mevcut tesisleri dijitalleştirmenin en kolay yolu

Ekip UP ile mevcut alçak gerilim sistemleri en kolay ve ekonomik şekilde, izleme, kontrol ve koruma alanında güncellenerek yeni nesil tesislere dönüştürülür ve kullanıcılara dijital devrimin avantajlarını yakalama fırsatı sunulur.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex), dijital endüstriler için kapsamlı sunumları olan öncü bir teknoloji lideridir.  130 yılı aşan inovasyon geleneği ile ABB, dünya çapında öncü ve müşteri odaklı dört iş koluyla bugün dijital endüstrilerin lideridir: Bunlar, ABB AbilityTM dijital platformuyla birlikte desteklenen Elektrifikasyon, Endüstriyel Otomasyon, Hareket Sistemleri, ile Robotik ve İmalat Otomasyonu işletmeleridir.  ABB’nin piyasada öncü Güç Şebekeleri işletmesi 2020 yılında Hitachi’ye devredilecektir. ABB yaklaşık 147.000 çalışanı ile 100’ün üzerinde ülkede faaliyet göstermektedir. www.new.abb.com.tr

Bağlantılar

Bize ulaşın

İndirmeler

Bu makaleyi paylaş

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp